1000Kitap Logosu
Başarı Bilimi
Başarı Bilimi
Başarı Bilimi

Başarı Bilimi

Büyük Başarı Araştırmaları 1

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.4
67 Kişi
213
Okunma
82
Beğeni
2.283
Gösterim
272 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 7 sa. 42 dk.
Adı
Başarı Bilimi (Büyük Başarı Araştırmaları 1)
Basım
Türkçe · Türkiye · Alfa Yayıncılık · Ocak 2016 · Karton kapak · 9786051712277
Dünyada her gün 2500 yeni bilimsel araştırma yayımlanıyor! Çoğumuzun%1’inden bile haberi olmuyor. Haydi bir hayal kuralım: Milyonlarca araştırma içinden, kendini geliştirmeyle en ilgili olanları seçip, bir kitapta toplasak nasıl olurdu? İşte bu kitap, bu vizyonun ürünü! Başarı bilimi, mutluluk bilimi, irade bilimi, motivasyon bilimi, karar alma bilimi,beyin bilimi gibi birçok konuda çözüm odaklı, yeni ve yararlı araştırmaları bir araya getirdik. Alanında çığır açan deneyleri özenle seçtik, kapsamlı bir şekilde analiz ettik, akıcı ve anlaşılır bir dille özetledik. Ne varsa, bilimde var! Kendinizi geliştirmeyle ilgili klişelerden ve mantık kalitesi düşük fikirlerden bıktıysanız, geçerlilik testinden geçmiş bilimsel başarı tekniklerine hazırsınız demektir. Atatürk’ün de dediği gibi, ‘hayatta en hakiki yol gösterici bilimdir.’ Bu kitapta soyut teoriler değil, ‘gündelik hayat bilimi’ var. Hayatta karşılığı olan araştırmalar. Eski sevgiliyi unutmaktan İngilizce kelimeleri hatırlamaya, irade gücünü geliştirmekten maaşına zam istemeye kadar yaygın sorunlara yeni nesil bilimsel çözümler anlatılıyor.
5 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺18,76
8.4
10 üzerinden
67 Puan · 16 İnceleme
Nurhan Işkın
Başarı Bilimi'yi inceledi.
272 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Çocukluk çağında yapılan araştırmalar, bireylerin takibi ile sonuçlanan akademik deneylerin kaynakları ile yazılmış bir eser... Çocuk yaşta aldığımız olumlu ve olumsuz söylemlerin başarılarımızda ve başarısızlıklarımız da ne kadar etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlar ile önümüze sunulmuş. Kitap masum bir sözcüğün bile çocukların üzerinde ne kadar etkili olduğunu ; farkında olmadan bilinçaltların da nasıl kökleştiğini ileri ki yaşamlarında nasıl kişiliklere büründüklerini anlatıyor... Başarılarımızda neler, nasıl etken oluyor? Birey başarısızlığını başarıya nasıl çevirebilir? Başarımızda öz güvenimiz ne kadar etken? Yeterlilik hissi başarılarımızda ne kadar etken? Tüm bu sorular ve daha fazlasının yer aldığı bu eser, başarılarımıza neler katabileceğimizi yalın ve sade bir dil ile açıklıyor... Kişisel gelişim kitaplarına ilgi duyanların keyif ile okuyabileceği bir eser...
Başarı Bilimi
8.4/10
· 213 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Betikevi
Başarı Bilimi'yi inceledi.
272 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Başarı Bilimi
Başarının bilimi mi olur? demeyin, çünkü var. Bilimin sinaps yapmayacağı alan yoktur. İşte "Başarı Bilimi" bize bunu çok güzel ve etkili şekilde sunuyor. Kişisel gelişim denince usuma ilk gelen addır @muminsekmanofficial . Kendisini yıllar öncesinden beri okur ve onları uygularım. Elim hiç boş dönmedim onun betiklerinden. Konu kişisel gelişim olunca birçok kişi yabancı yazarları alıp okur. Ancak evrensel olmayan gelişim betiklerini okuyup uygulamaya kalkınca sonuç beklentinin karşılanamaması oluyor. Neden? Çünkü her yazar kendi toplumunu en iyi tanır ve davranışlarını inceleyerek ortaya eserini koyar. İşte bu yüzden gelişim okurken öncelik yerli yazarlarımız olmalıdır. Mümin Sekman'ın en önemli özelliklerinden biri gelişim yazarken elindeki verileri çözümleyip, süzüp, topluma uyarlanabilir kısımlarını sunuyor olması. Böylelikle bilimsel çalışmaları da anlaşılır kılıyor. Bu betikte ise tamamen bilimsel çalışmalara dayalı hazırlanmış bir içerik var ve oldukça keyifli. Özelikle "Hedonic Adaptation" ( Haz/keyif Uyumu) inanılmazdı. Bilinç seviyesini artıran, ayrımsamacılığınızı kesinlikle geliştiren ve uygulanabilir örneklerle bezemiş. Us ile irade nasıl çalışır? Akış deneyimi nedir? Mutluluk nasıl sürdürülebilirlik kazanır? Haz uyumu nedir? Dunning-Kruger deneyi ne? Zihnimizde oluşturduğumuz melek ve şeytanlar ne? Süre yönetme bilimine dayanarak siz hangi dilimde yaşıyorsunuz? Ve dahası gibi birbirinden güzel, çekici ve kullanışlı bilgi. Özellikle bilimyurdunda öğrencilerce okunması çok yararlı olur kanısındayım. KESİNLİKLE ÖNERİYORUM.
Başarı Bilimi
8.4/10
· 213 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Mutlu ŞAHİN
Başarı Bilimi'yi inceledi.
272 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Kitabı genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim,fazlaca bilimsel bir dil var sürekli uygulanmış gerçek deneylerle birlikte anlatıyor konuyu kitap. Bu güzel birşey konunun pekişmesi açısından gerçekten değişik deneyler var, ama ne gariptir biraz sıkabiliyor çok bilimsele girince,tercih sizin.
Başarı Bilimi
8.4/10
· 213 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Fatos
Başarı Bilimi'yi inceledi.
272 syf.
·
15 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Mumin Sekman, Başarı Bilimi kitabı yine kişisel gelişim türü olarak mükemmel, akıcı dili ile birçok önemli konu altında bende gelişmeye yol açtı. Ozellikle anne-babalara ve herkese hitap eden bir kitaptır. Başucu kitaplarımın arasında yerini aldı.
Başarı Bilimi
8.4/10
· 213 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6