1000Kitap Logosu
Holy Cow
Holy Cow
Holy Cow

Holy Cow

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.5
28 Kişi
69
Okunma
18
Beğeni
1.089
Gösterim
206 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 50 dk.
Basım
İngilizce · Farrar, Straus and Giroux · 3 Şubat 2015 · 9780374172077
Diğer baskılar
Kutsal İnek
Holy Cow
A rollicking, globe-trotting adventure with a twist: a four-legged heroine you won't soon forget Elsie Bovary is a cow, and a pretty happy one at that-her long, lazy days are spent eating, napping, and chatting with her best friend, Mallory. One night, Elsie and Mallory sneak out of their pasture; but while Mallory is interested in flirting with the neighboring bulls, Elsie finds herself drawn to the farmhouse. Through the window, she sees the farmer's family gathered around a bright Box God-and what the Box God reveals about something called an "industrial meat farm" shakes Elsie's understanding of her world to its core. There's only one solution: escape to a better, safer world. And so a motley crew is formed: Elsie; Jerry-excuse me, Shalom-a cranky, Torah-reading pig who's recently converted to Judaism; and Tom, a suave (in his own mind, at least) turkey who can't fly, but who can work an iPhone with his beak. Toting stolen passports and slapdash human disguises, they head for the airport. Elsie is our wise-cracking, pop-culture-reference-dropping, slyly witty narrator; Tom-who does eventually learn to fly (sort of)-dispenses psychiatric advice in a fake German accent; and Shalom, rejected by his adopted people in Jerusalem, ends up unexpectedly uniting Israelis and Palestinians. David Duchovny's charismatic creatures point the way toward a mutual understanding and acceptance that the world desperately needs.
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺11,81
7.5
10 üzerinden
28 Puan · 8 İnceleme
Muge
Kutsal İnek'i inceledi.
160 syf.
·
2 günde
·
6/10 puan
Kutsal İnek alegorik bir eser, bir ineğin ağzından anlatılan belli başlı kümes ve çiftlik hayvanlarının '' malum son''undan kaçış hikayesi. Başlıbaşına bir hiciv örneği, bazı komik cümlelere yer verilmiş kitapta ama bazı komiklikler o kadar zoraki ki, itiyor insanı. Genel olarak akıcı bir kitap ben bu kitabı tadımlık olarak nitelendirirdim, belli bir şey anlatılmaya çalışılmış ama '' ucundan azıcık''.
Kutsal İnek
7.5/10
· 69 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13
Cem KÖROĞLU
Kutsal İnek'i inceledi.
160 syf.
·
9/10 puan
"Hayvan Çiftliği'nden bu yana yazılmış en ilginç hikayelerden" yorumunu abartı bulsam da yapı itibari ile benzerlik olduğunu söyleyebilirim. Hayvanların yine absürt şekilde insan davranışları sergilediği, içerisindeki kara kalem resimlerle olayı renklendiren vakit geçirmek adına okunabilir bir kitap olmuş. Özellikle David Duchovny'nin hikaye dışına çıkıp anlattıkları oldukça eğlenceli..
Kutsal İnek
7.5/10
· 69 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Sallapati
Kutsal İnek'i inceledi.
160 syf.
Monoloğun, diyalogların uzun tutulması ucuz komedi havası katmış kitaba. Hoş, gülümsetici diyaloglar mevcut. Hayvan çiftliği gülümsetiyor, bu kitap gülümsettikten sonra "gülümsediniz mi" diye soruyor. Okurla doğrudan iletişim halinde kalınması ve anlatıcın inek oluşu üzerinde bu kadar durulmayıp, olağan bir şeymiş gibi gösterilseydi absürt komedi daha kaliteli yansıtılabilirdi. " Evet ineğim hatta bakın "mö" " tarzı şeylere ne gerek var. Hayvan Çiftliği ndeki gibi eleştirellik , başkaldırı mevcut. Bu Hayvan Çiftliği' nin daha samimi ve güldürüklü olanı.
Kutsal İnek
7.5/10
· 69 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4