Hz. Fatımâ İnci Çiçeği

8,8/10  (5 Oy) · 
11 okunma  · 
6 beğeni  · 
449 gösterim
İnci Çiçeği, "Genç Kızın Gözyaşı" anlamında kullanılır. Kimi dillerde ise sadece "Gözyaşı Çiçeği"dir. Narindir, nazenindir.

Beyazdır... Bembeyaz ve tertemizdir İnci Çiçeği.

İncecik dalından aşağı doğru bakan çiçeğin yüzü yere dönüktür. Hatta görenlerin aklına ilk gelen, damlanın akmadan önceki son halidir. Boynu bükük, yere düşmek üzere olan bir damla.

Tevazu...tevazu...tevazu...

Hz. Fatıma validemiz ise kısacık hayatı boyunca hep hüzün solumuş, hüzün yaşamıştır. Gözyaşları bir an olsun eksik olmamıştır o Cennet karası gözlerinden. Yüreğindekileri süzüp gözlerinden insanlığın sinesine akıtmıştır.

İnsanlığın İftihar Tablosu babasına Nübüvvet geldiğinde henüz küçücük bir kızdır. Vefatında ise gencecik bir İnci Çiçeği. Hüzün, çile ve ızdırab...

Hayatı boyunca başı hep yerde, gururdan, kibirden uzak olabildiğince mütevazı ve deryalar kadar engin gönüllü, Rasulullah'ın (s.a.s.) biricik gülü, Cennetliklerin hanımefendisi, masmavi gök kadar derin, uçsuz bucaksız sema kadar incedir Fâtıma!
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9789752784727
 • Yayınevi:
  İşık Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dilek MEYDAN 
25 May 10:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tevazu… tevazu… tevazu…
Hz. Fatıma validemiz ise kısacık hayatı boyunca hep hüzün solumuş, hüzün yaşamıştır. Gözyaşları bir an olsun eksik olmamıştır o cennet karası gözlerinden. Yüreğindekileri süzüp gözlerinden insanlığın sinesine akıtmıştır..