Hz. Süleyman'ın Sonsuzluk Hazinesi Belkıs'ın Tahtı

8,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
575 gösterim
Sevda vardır çölü güle çevirir; sevda vardır gülü çöle... Aşk; varlığın da yokluğun da, acının da mutluluğun da, gülmenin de ağlamanın da tetikleyicisidir. Aşk; olmanın ve ölmenin habercisidir. Sevdanın çağrısına kim kayıtsız kala… Murat Koçak, kadim zamanlardan günümüze kadar uzanan ve çölü güle çeviren bir sevdayı hatırlatır bize. Bu hatırlatış, Süleyman ile Belkıs arasında yaşananları, geleneksel kalıpların dışarısına çıkarıp, farklı ve yeni bir bakış açısıyla sunar okuyucuya. Biraz zorlar zihin kalıplarını, biraz sarsar bakış açısını ve ezberleri bozar biraz da. Lakin aşk varsa korku ne ola... Kudüs'ten gelen ve Rabbine sevdalı olan bir sesin peşinden, kendini yollara revan eden bilge bir yüreğin, Melike Belkıs'ın ayak izlerini sürer. Allah'tan gayrı ne lazım ki kula...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9786051130439
 • Yayınevi:
  Karatay Akademi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

melisa 
30 Tem 19:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ben,O her şeye gücü yeten ve tek bir ilah olan Allah'ın kulu ve elçisiyim.Sizden tek farkım,benim Allah tarafından görevlendirilmiş olmamdır.Bunun dışında hiçbir esrarengiz gücüm yoktur.Eğer başarılı oluyorsam,bu Allah'ın rahmeti ve takdiri,benim gayretim sonucudur.

Hz. Süleyman'ın Sonsuzluk Hazinesi, Murat Koçak (Sayfa 32 - Karatay Akademi)Hz. Süleyman'ın Sonsuzluk Hazinesi, Murat Koçak (Sayfa 32 - Karatay Akademi)
hasan ışkın 
05 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sevda vardır, çölü güle çevirir; sevda vardır gülü çöle...

Hz. Süleyman'ın Sonsuzluk Hazinesi, Murat Koçak (Sayfa 5 - Sunuş)Hz. Süleyman'ın Sonsuzluk Hazinesi, Murat Koçak (Sayfa 5 - Sunuş)