Yusuf ile Züleyha Masum ve Karşılıksız Bir Aşk... Bu Aşka Adanan Koca Bir Ömür

9,0/10  (6 Oy) · 
20 okunma  · 
6 beğeni  · 
609 gösterim
Efendiliğiyle bütün gönüllerde taht kurmuş Yusuf (a.s.), bir Peygamber evladı olarak dünyaya gözlerini açmış, lakin küçük yaşta annesini kaybederek öksüz kalmış, babası tarafından diğer kardeşlerinden daha fazla sevilmiş ve kardeşlerinin kıskançlığı sonucu kuyuya atılmış, köle olarak satılmış ve sahibinin karısı, güzeller güzeli Züleyha'nın aşkına karşılık vermediği için zindana atılmış ve yıllar süren zindan hayatından sonra köle olarak geldiği ülkenin hükümdarı olmuştur.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  112
 • ISBN:
  9786055143435
 • Yayınevi:
  Liya Yayınları
 • Kitabın Türü:
melisa 
 02 Haz 16:16 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı çok begendim.Okurken başka hiç bir şey düşünemiyorum yani sürükleyici bir kitap.Yusuf'un rüya görmesiyle başlıyor aslında her şey.Rüyasında 11 yıldızı,ayı ve güneşi görüyor.Tabi bu rüyadan etkilenerek hemen gidip babasına anlatıyor.Babasıda bunun peygamberlik haberinin verildigini düşunür ve başka kimseye söylemezler.Sonra Yusuf'un kardeşleri bi şekilde her şeyi ögrenirler.Aslında bir çok kardeşin arasında da oldugu gibi kitapta da kardeşleri Yusuf'u kıskanırlar.Babalarının Yusuf'u daha çok sevdigini düşünürler.Bunun üzerine Yusuf'u da alıp kıra gezmeye götürüyorlar.Yusuf'u bir kuyuya atıyorlar.Babalarına da yalan söylüyorlar sonra Yusuf'u başkaları buluyorlar.Olaylar bu şekilde ilerliyor.Aslında bu anlattıklarım kitabın ilk olayları diyebilirim.Bu şekilde sürükleyici bir biçimde okudum diyebilirim.Tabi ki de herkesin okumasını isterim.

A.Cmert 
24 May 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yusuf (a.s) hayatını sade ve akıcı bir dille anlatmış yazarımız... Yusuf ile Züleyha aşkından çok biyografik bir kitap olmuş. Fakat bir nefeste okuduğum hoş bir kitap.