Kutsanmış Kan Kan Günlükleri Serisi 1

6,8/10  (13 Oy) · 
41 okunma  · 
6 beğeni  · 
780 gösterim
Karanlık bir dünyada küçük bir ışık ararsın
Bulduğunda ona sımsıkı sarılırsın
O ışık sana ihanet ettiğinde ise
En Karanlık Dünya Sen Olup Çıkarsın

Eden bir "Kutsanmış", Ankhların deyimiyle bir Ruh Yiyicidir. Kutsanmışlar, insanların ruhlarıyla beslenerek hayatta kalabilen canlılardır ve bunu ilk yaptıklarında bir insanın ruhunu tamamen almaları yani onu öldürmeleri gerekmektedir. Henüz bunu gerçekleştirmeyen Eden, her an artan açlığına karşı büyükmücadele vermektedir. Bunun en büyük nedeni de, bir insan olduğunu sandığı Noahdır.

Eden, çok sevdiği arkadaşı Noahnın aslında insan değil de, Kutsanmışları avlamakla görevli bir Ankh olduğunu öğrenir ve büyük hayal kırıklığı yaşar. İhanete uğradığını düşünen Eden öfkeye teslim olur ve ilk ruhunu almaya karar verir. Diğer yandan onu bu durumdan kurtarmaya çalışan Noah ve diğer Ankhlar, Edenin bu dürtüsünü yok etmek için planlar yapmaktadır. Bir yanda kızgın, kırgın ve öfkeli bir Ruh Yiyici, diğer yanda ona doğruyu göstermeye çalışan bir Ankh vardır şimdi…

"Samantha Young fantezi, romantizm ve entrikayı çok iyi harmanlamış."
Publishers Weekly

"Kutsanmış Kan, insanı şaşkına çeviren konuya sahip harika bir kitap. Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum."
Once Upon A Twilight

"Kalp atışını hızlandıran bir aksiyona sahip bu kitap tek kelimeyle şahane."
Electrifying

"Bu seri yeni takıntım... Kesinlikle bayıldım. 5 üstünden 5 yıldız veriyorum!"
Good Choice
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9786053480259
 • Orijinal Adı:
  Blood Will Tell
 • Çeviri:
  Gülfem Çırak
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Melinsa Damla 
18 Oca 13:00 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Eden Winslow ailesi ile ilgili büyük ,gizemli ve tehlikeli bir sırrı vardır. Kendilerince bu sır masum ve normal bir olgu olsa da ,düşmanları olan neith savaşçılarına göre ise bu tehlikeli ve önlenmesi gereken bir sırdır. Eden ve ailesi kendilerine kutsanmışlar dese de; aileye düşman olanlara göre lanetli bir ruh yiyici den başka bir şey değildir.Eden ise uyanış meraimini henüz tamamlamamış olduğundan tam bir kutsanmış-ruh yiyici olmamış arafta beklemektedir.

Kitabın kapak adına göre bakacak olursak kitap biraz vampir tarzı bir kitap izlenimi verse de fantastik seriler içinde farklı bir soluk katacak bir olguyu ele almıştır. Ruh yiyicileri ile Harry Potter serilerinde rastlamakta olsakta (benim denk geldiğim kitaplar içinde) tam anlamıyla bir kitapta konu olması ilk diyebilirim. Okuyan okuyuculara göre anlatım zayıf tarzı yorumlar olsa da sıkmadan kendini okutan kitaplar arasında.Benim için kitabın genel olarak ele aldığımda kitabı açtığım ev okumaya başladığım ilk satırdan son konulan noktaya kadar kitabı kafamda canlandırabilir isem kitap hakkında yapılan tüm yorumlara algım kapanır ve kendim o kitap hakkında ne diyor ise o geçerli olur.

Dilara Çelik 
31 Ağu 02:54 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Yazarın diğer kitaplarını okumadım fakat bende oluşturduğu yargıya göre bu seri onun için farklı. Konusu güzel olsa bile işleyememiş. İlk iki kitabi aynı gün içerisinde bitirebileceğim hatta üçüncü kitaba baslayabileceğim kadar kolay olsa da okurken tek düşündüğüm bitse de kurtulsam oldu. Üçüncü kitabın yarısından sonra dayanamadım ve yarım bıraktım. Sonra içim elvermeyince ne kadar hatırlamasam da saçma sapan okudum. Kitapla resmen sabrımı sınadım diyebilirim.

Meryem Özalp 
10 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Fantastik kitapları cok severim.. her firsatta da okurum. Bu kitaba da ruh yiyici ruh avcisi fln var diye basldim. Ilk kitaba gore biraz duragandi sanki ama hareketlenmeye baslayacagini umuyorum.. Eden bir ruh yiyici ama kendilerini bir canavar olark goruyor uyanmasi icin bir insanim ruhunu alark öldrmesi gerk ama bunu hic yapmak istemiyor ve surekli kendiyle Savasiyor. Noah da bir ruh yiyen avcisi kisaca Ankh.. ve Eden'in en iyi arkadasi Eden dier kutsanmislara nazaran farkli Noah onu korumak ondan kurtarmk icin Eden'e yaklasiyor ve bunu ogrendiktn sonra isler karisiyor :) kisa ve oz kitaplardn okuyabilirsnz fazla zamaninizi almaz :)

Kitaptan 3 Alıntı

"Karanlık bir dünyada küçük bir ışık ararsın. Bulduğunda ona sımsıkı sarılırsın.O ışık sana ihanet ettiğinde ise en karanlık dünya sen olup çıkarsın..."

Kutsanmış Kan, Samantha YoungKutsanmış Kan, Samantha Young
Meryem Özalp 
11 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Noah nefesini verip sırıttı. "Bana ahbap deme demiştim."
"Hey, bunu çoktan aşmıştık. Sana seçenek sundum, sen de ahbapı seçtin."
"Seçeneklerim ahbap ve lavuktu. Bu seçme hakkı tanımak değil, sadistlik."
"Ahbapta bu kadar kötü olan ne?"
" Bu kelimeyi her söylediğinde IQ seviyem 10 puan düşüyor."
"Vay be. Sen zaten on puanla başlamıştın. Şimdi eksilere düşmüş olmalıyız."
"Eğer durum buysa bir bitkiyim demektir."
Eden burnunu kıvırdı. "Bunu sen söyledin, ben değil."
Noah kaşlarını kaldırdı. "Aşağılamaya devam edersen gölü boylarsın Winslow."

Kutsanmış Kan, Samantha YoungKutsanmış Kan, Samantha Young