Victor (Katiller Çetesi 6)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.202
Gösterim
Adı:
Victor
Alt başlık:
Katiller Çetesi 6
Baskı tarihi:
Ocak 2018
Sayfa sayısı:
352
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052064382
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Behind The Hands That Kill
Çeviri:
Murat Karlıdağ
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Victor
Behind The Hands That Kill
“Redmerski sadece unutulmaz karakterler yaratmakla kalmıyor, müthiş bir ritim de tutturuyor. Onu bu kadar başarılı yapan da bu.” –Publishers Weekly
“Katiller Çetesi bitmesini istemediğiniz serilerden. Victor ise bu maceranın unutulmaz bir parçası.” –The New York Times
“Bir seri ancak bu kadar sürükleyici olabilir! Karakterlerin gelişimine tanık olmak tarifsiz bir duygu.” – USA Today
Profesyonel katiller bile kafa dinlemeye ihtiyaç duyar ama Victor için Izabel’le çıkacakları tatil, sevdiği kadınla baş başa kalmaktan çok daha fazlası demektir. Çünkü bu, Victor için bir tür kendini aklama fırsatıdır. Onu Niklas’la neden İtalya’ya yolladığını, Nora’ya olan ilgisinin ardındaki gerçeği ve daha pek çok konuyu açıklığa kavuşturmak için yakaladığı bir fırsat... Fakat yaşanan olaylar bazıları için tatillerin de sadece boş bir hayalden ibaret olduğunu gösterecektir.
Kitabı yaklaşık iki günde okudum. J.A Redmerski ne yazsa okurum hemde terddüt bile etmeden. Katiller çetesi hayranları bu kitaba hemen yapışın. Yazarın diline bayılıyorum çok akıcı. Bu kitapta olaylar çok hızlı gelişti ve bu beni çok mutlu etti. Ama -ki bunu söylemek zorundayım- kitabı kısa buldum. Biraz daha uzun olabilirdi. Tadı damağımda kaldı. Ve kitabı aldıktan iki hafta sonra okumamın sebebi de ben Victor'un serinin son kitabı olduğunu sanıyordum ama şükürler olsun ki değilmiş buna o kadar sevindim ki. Hiç tereddüt etmeden kendinize bir Victor edinin! Pişman olmayacaksınız...
Katiller Çetesinin okuduğum her kitabından sonra "Bu en iyi kitaptı." diyorum. Tam bundan iyisi olamaz dediğim anda yazar bir sonraki kitapta harikalar yaratıyor. Victor serinin en çarpıcı kitaplarındandı çünkü en baştan beri benim adamım olan Victor'u çok daha yakından tanıma şansı yakaladık. Hem de ne yakından... Geçmişte yaptığı her şeyi öğrendik.

Açıkçası geçmişindeki olaylar bana çok büyük şoklar yaşatmadı. Çünkü Victor tam da o söylenenleri yapacak tarzda bir insan. Ama kitabın sonlarına doğru yaşanan birkaç şey beni şaşırtmayı başardı. Serinin her kitabında olduğu gibi bunda da hem birçok soruya cevap bulduk hem de kafamızda yeni sorular oluştu. Tüm soruların çözüleceği zamanı büyük bir heyecanla bekliyorum ben.

Bu seriye hala başlamayan var mı bilmiyorum ama çok şey kaybediyorsunuz. Alın ve okuyun. Kesinlikle pişman olmayacaksınız. Ben 7. kitabı büyük bir merakla bekliyorum. Kısa zamanda kavuşmak dileğiyle. Bu seriyi okuyun, okutun.
Victor ile Izabel birlikte tatile cikiyorlar. Garibim Izabel biraz olsun uzaklasip dinlencegini dusunurken, isin aslinn oyle olmadigini cok guzel bi sekilde ogreniyor. Oteki taraftan Victor bu tatil olayini Izabelden tum sakladiklarini aciklamak icin planliyor. Ama isler istedigi gibi gitmiyor. Ve her sey burdan sonra basliyor. Umarim diger kitaplar da hizli bi sekilde gelmeye baslar. Cunku bittigi yer baya merak ettryr adami. Guzel bi seri okudum. Cok fazla dusunmeyin. Okuyun okutun :)
Harika! Yine ne olacağını bilmediğim ve meraktan beni kudurtan bir kitap daha! Sevgili yazarcım neden beni çıldırtıyorsun? Bu kitabımızda Victor Faust eniştemizin kirli geçmişini ve Izabel için aslında ne kadar değiştiğini görüyoruz. Izabel ölümle burun buruna gelip tüm sırları öğrendikten sonra bile sevmeye devam ediyor fakat oldukça da değişiyor. Daha acımasız ve gözü kara olduğu kesin. Kitabın sonu iyice meraklandırıyor insanı. Sıradaki kitapları merakla bekliyorum :)
Victor, Katiller Çetesi serisinin altıncı kitabı. Serinin dördüncü kitabı olan Kötülük Tohumları kadar keyifle okumadığım ama hızlı bitirdiğim akıcı bir kitap oldu benim için.

Victor Sarai'yle birlikte tatil yapacağını söyler. Sarai bunu gerçek bir tatil sanar oysa Victor'un bu tatili yapmaktaki amacı, kendisiyle ilgili gerçekleri Sarai'ye açıklama fırsatı bulmaktır. Ve tabi ki yaşanan olaylarla tatil, tatil olmaktan çıkar...

Hayal kırıklığına uğradığım bir kısım ise Nora adlı karakterin bu kitapta arka planda olmasıydı. Bence Nora her kitapta baş olaylarda yer almalı.
Victor ile ilgili şaşırtıcı bilgileri öğreneceğiniz, sürükleyici bir kitap. Serinin yedinci kitabı da çıktı ve buna rağmen sıkmadı :)
Victor - Kitap Yorumu

"Yıldızlar bizden önce ölür Izabel.. Yıldızlar benim sana olan aşkımdan önce ölür.."

6. Kitap bittikten sonra durup düşününce aslında çok badireler atlattıklarını yeni yeni farkediyor insan. Bu kitapta Victor tanıdığım Victor'dan çok başkaydı. Düşüncesi.. konuşması.. İlk sayfalarda Victor çok ağır ve bambaşka biri gibiydi dediğim gibi. Aslında Victor'un sanıldığı kadar masum görünmediğini Izabel'e itiraf edecekken ikisinin başına geldiği olaylar sonucunda Izabel öğreniyor bunu. Ve bu kitabın ciddi anlamda en masumu Izabel. Ortada geçmişten kalan intikam ve hatıralarla dolu. Ama nedense 4. Kitaptan sonra duygu ve düşüncelerim değişti seriye karşı. Kalbim 4. Kitapta hevesini bırakmış gibiydi. Kötü bir kitap asla ama asla değildi hatta gayet iyiydi. Izabel'in ciddi anlamda büyüdüğünü cesaretlendiğini bu kitapta çok açıkça görülüyordu. Gaza gelip ''Yürü be! Kim tutar seni." dediğim kısımlar oldu. Victor çok önemli olaylarla karşılaştı ve sandığımız gibi yıkılmaz bir Victor değildi. Meksika macerası yeni başlıyor. 7. Kitap çıkınca artık ağlaya ağlaya seriye veda ederim. İyi geceler :))
Serinin altıncı kitabı Victor, taşları yerinden oynattı. Victor’un hedefi İzabel ile çıktıkları tatilde İzabel’e bilmesi gerekenleri anlatmak ve İzabel’in anlamasını sağlamaktır. Fakat işler Victor’un istediği gibi sonuçlanmıyor. İzabel, Victor hakkında bilmesi gerekenleri ve Victor’un kendisinden sakladıklarını acı bir şekilde öğreniyor. Kitapla ilgili spoiler vermemeye çalıştım. Bu kitabı serinin diğer kitaplarından daha çok sevdim. Daha bir heyecanla okudum. Ve şimdiden serinin son kitabını merakla beklemeye başladım.
....altıncı kitap Victor diğer kitaplara göre çok çok daha iyiydi...İşler çok karıştı aksiyon arttı....Victor'un geçmişini,yaptıklarını öğreniyoruz...Ve yeni ortaya çıkan gelişmelerle birlikte heyecanın dorukta olduğu bir kitap okuyoruz....Öyle bir yerde bitti ki yedinci kitabı nasıl bekleyeceğim bilmiyorum....Umarım çok beklemeyiz.....Okuyun efendim....Keyifle okudum.....
Ve yine, güzel bir kitap okumuş olmanın hazzını yaşamaktayım. Bu kitapta Victor'un karakterine, geçmişine ve değişimine daha yakından tanıklık ediyoruz. Her kitapta bahsedilen, Victor'un robotmuş gibi gösterilmesi ve sonunda Izabel'e zarar vereceğine dair biz okuyuculara empoze edilmeye çalışılan söylemlerin amacı, bu kitapta patlak veriyor. İzabel ve Victor, kendileri ve birbirleri hakkında yeni şeylerin farkındalığına varıyorlar. Duygusal olarak karakterler için oldukça zorlayıcı bir kitaptı. Eski defterlerin açıldığı ve geçmişten gelen kişilerin yarattığı kötü anlardan oluşan olaylar silsilesi...
.
Victor'un Izabel ile gittiği normal(!) olacaklarını umdukları tatillerinde onları hiçte normal şeyler beklememektedir. Geçmişin ve şimdinin iç içe geçtiği bu kitapta, kabullenilmesi ve anlamlandırılması gereken çok şey varken, hayatta kalmak da zor olacaktır.

Victor karakterini seviyorum ama bu kitapta ortaya çıkan bazı düşünceleriyle beni biraz hayal kırıklığına uğratsa da, onun da bir insan olarak hata yapabileceğini görmek hoşuma gitti. Diğer taraftan o zor durumda en son ki ruh hali ve Izabel'in o farkındalıkla gelen hâlâ sevme hâli çok hoşuma gitti. Bazı kişilerin yaşadığı hayat, bize imkansız gelen şeyleri yapmaya iter; Victor tam da böyle bir adamken ortaya çıkan şeylere üzülsem de kızamadım. Güçlü kalmak adına yapılan şeylerin senden bir şeyler alıp götürmesi gayet olağandır ama Izabel ile birlikte şunu fark ediyoruz ki, her şey tamamen bitmiş değildir. Gerçekten güzel bir kitaptı. Ama o son olanlar konusunda Izabel'e katılmamaktayım. Bakalım, diğer kitapta beni neler bekliyor; çünkü bayağı önemli, zor ve olaylı olacağı kesin.
Victor, cidden senden nefret ediyorum. Tamam çok aşık olabilirsin ama bu yaptıklarının bir affedilir tarafı yok. Demek isterdim karşımda olsaydı. Çünkü kitabın başından itibaren bunu içinizden söylüyorsunuz. Ama kitap bir harikaydı. Bu seriyi nedensizce çok seviyorum. Keşke devam kitabı hemen çıksada okusam. Zaten hemen bitiyorlar. Hiç bitmese keşke. Aslında bu kitapta çok olay yoktu ama yine de dolu doluydu. Bu seriye başlamak istiyorsanız bence durmayın derim. Ya da seriyi ilk kitaplarda bıraktıysanız. Çünkü seri giderek daha iyi hale geliyor.
Yine katiller çetesi ve yine mükemmel bir kitap" victor". Bu sefer sevgili agresif ve hislerini çok iyi saklayan yakışıklı kahramanımız victor'un hayatındaki önemli sırları aslında ne kadar kırılgan olduğunu öğreniyoruz.

Izabel'le tatile çıkmaya karar verip ona hakkındaki herşeyi tüm sırları anlatmak için bu tatili ayarlamıştır. Ancak hiçbirşey beklediği gibi olmaz 15 yıl önce yaşadığı bir olay bugün tekrar karşına çıkar ve Izabel'le kendini bir tuzağın içinde bulur. Biz burda Victor'un ne kadar duygusal olduğunu o tuzaktan nasıl kurtulduğunu ve yavaş yavaş bambaşka bir insana dönüştüğünü okuyoruz aynı zamanda Izabel'de çok katı bir değişim sürecine girmiştir ikilinin aşkı başka bir boyut kazanmıştır.

Çok güzeldi bir oturuşta biten akıcı ve sürükleyici bir romandı. Mutlaka okuyun derim. Herkese iyi okumalar
"Yıldızlar bizden önce ölür, Izabel..."diyebildim.
Güldü.
"Öyle olduğunu biliyorum,"dedi fısıldayarak.
Ya Nora? O da mı doğruları söylüyordu? Bana, "Herkes aşık olabilir, Izabel. Bir adamın gözlerine bakarak karşısındaki kişiye âşık olup olmadığını anlayabilirim. Ancak Victor Faust gibi bir adam sonsuza dek âşık kalamaz," demişti. "Fredrik'in karakterinde olan biri aşksız duramazken, Victor gibilerde durum tam tersidir ve aşk işinin önüne geçtiğinde, onu daha insan kıldıkça ve onu kırılma noktasına yaklaştırdıkça, bildiği tek hayatın dengesini korumak için ne yapılması gerekiyorsa, içgüdüleri ona ne söylüyorsa, onu yapacaktır."
J. A. Redmerski
Ephesus Yayınları
" Onu her zaman seveceğimi söyleyemeden odadan çıktı.
Ve hayatımdan da..."
J. A. Redmerski
Sayfa 292 - Ephesus, Victor Faust
Planlarınıza,umutlarınıza ya da hayallerinize bakıp da hiçbir şeyin hesapladığınız gibi gitmedigini fark ettiğinizde,beklenmedik bir şeyin düş denen çarkı döndürdüğünü gördüğünüz anlar olurdu.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Victor
Alt başlık:
Katiller Çetesi 6
Baskı tarihi:
Ocak 2018
Sayfa sayısı:
352
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052064382
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Behind The Hands That Kill
Çeviri:
Murat Karlıdağ
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Victor
Behind The Hands That Kill
“Redmerski sadece unutulmaz karakterler yaratmakla kalmıyor, müthiş bir ritim de tutturuyor. Onu bu kadar başarılı yapan da bu.” –Publishers Weekly
“Katiller Çetesi bitmesini istemediğiniz serilerden. Victor ise bu maceranın unutulmaz bir parçası.” –The New York Times
“Bir seri ancak bu kadar sürükleyici olabilir! Karakterlerin gelişimine tanık olmak tarifsiz bir duygu.” – USA Today
Profesyonel katiller bile kafa dinlemeye ihtiyaç duyar ama Victor için Izabel’le çıkacakları tatil, sevdiği kadınla baş başa kalmaktan çok daha fazlası demektir. Çünkü bu, Victor için bir tür kendini aklama fırsatıdır. Onu Niklas’la neden İtalya’ya yolladığını, Nora’ya olan ilgisinin ardındaki gerçeği ve daha pek çok konuyu açıklığa kavuşturmak için yakaladığı bir fırsat... Fakat yaşanan olaylar bazıları için tatillerin de sadece boş bir hayalden ibaret olduğunu gösterecektir.

Kitabı okuyanlar 101 okur

  • Gizem ÜSTÜN
  • Samet~
  • Lavarrah
  • SB
  • Cemre Sahin
  • Cress
  • Aylin Bozok
  • Ayşe Nur ateş
  • İpek
  • Hypnos

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%50.9 (28)
9
%23.6 (13)
8
%14.5 (8)
7
%5.5 (3)
6
%1.8 (1)
5
%1.8 (1)
4
%1.8 (1)
3
%0
2
%0
1
%0