Adı:
Sarai
Alt başlık:
Katiller Çetesi #1
Baskı tarihi:
Mayıs 2016
Sayfa sayısı:
416
Format:
Ciltli
ISBN:
9786059232418
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Killing Sarai
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Sarai
Killing Sarai
“Beş yıldız!”

–The Book Enthusiast


“Bu seri inanılmaz.”

–SMI BOOK CLUB


The New York Times, USA Today ve The Wall Street Journal’ın çok satan yazarı J.A. Redmerski’den tutkunun ve hayatta kalma mücadelesinin romanı…

Sarai henüz on dört yaşındayken annesi tarafından Meksika’daki bir uyuşturucu baronunun yanında yaşamaya zorlanmıştır. Fakat Sarai, normal bir hayatın ne demek olduğunu unutmasına rağmen, zorla alıkonulduğu evden kaçma umudunu da hiç yitirmemiştir.

Soğukkanlı bir katil olan Victor da tıpkı Sarai gibi çocukluğundan beri hep ölüme ve şiddete tanık olmuştur. Victor öldüreceği yeni hedefiyle ilgili bilgi almak için Sarai’ın bulunduğu yere geldiğinde genç kız ,buradan kaçabilmek için elindeki tek fırsatın bu adam olduğunu anlar. Ne var ki, işler Sarai’ın planladığı gibi gitmez ve tehlikeli bir adamın elinden kaçarken, kendini Tucson’a giden bir kamyonun arkasında değil, bambaşka tehlikelerin içinde bulur.

Firar sırasında Victor içgüdülerinin etkisindeki kişiliğinden sıyrılır, vicdanının sesini dinler ve Sarai’a yardım etmeye karar verir. Çift birbirine gittikçe yakınlaşırken, Victor kızı korumak için her şeyini, hatta herkes gibi Sarai’ın ölmesini isteyen erkek kardeşi Niklas’la aralarındaki ilişkiyi bile tehlikeye atar.

Victor ve Sarai birbirlerine olan güvenlerini arttırırken, aralarındaki uyuşmazlıklar da zamanla azalmaya başlar. Peki Victor’un kaba kuvvete dayanan yetenekleri ve tecrübesi Sarai’ın hayatta kalmasına yetecek midir?

Bu kitap Sarai ve Victor’un hikâyesidir.
416 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Çok büyük beklentiyle başladığım bir kitap oldu Sarai. Aynı zamanda katiller çetesi başlangıcım. Her yerde o kadar övüldü ki. Ben her övgüyü duyduğumda beklentim de bir tık daha arttı. Ama maalesef ki bu beklentinin altında kalan bir kitap oldu Sarai benim için.

Kitap kötü muydu kesinlikle hayır gayet iyiydi ama bu yüksek beklentiyi karşılayamadı. Herkes boşuna mi abartmış bunun hakkında bir şey söyleyemem. Çünkü elimdeki ilk kitabı. Ve tam anlamıyla bir giriş kitabı Sarai. Katiller çetesine bir giriş yapmış bulunuyorum umarım ikinci kitabı daha çok severim.

Victor'un zeki ve işini bilen bir karakter olmasi hoşuma gitti. Sarai de akıllıydı ama Victor kadar mı bilemiyorum. Victor'un ağzından okuduğumuz bölümlerin daha farklı olmasını beklerdim.

Niklas'ı da ayrıca çok sevdim kardeşi için yapabileceklerinin asla bir sınırı yok bu çok hoşuma gitti. Niklas ve Sarai'nin daha iyi anlaşmasını dilerdim ama böylesi de fena değil.

Kitabın redaksiyoncusu yok muydu merak konusu. Her iki üç sayfada bir yazım hatası vardı ki ben kitap okurken çok anlayamam hataları gözümden kaçıyor ya da ben düzeltiveriyorum zihnimde sanırım ama gerçekten çok vardı. Bu hiç hoşuma gitmeyen bir durumdu.

Başlarken beklentinizi yüksek tutmamanizi dilerim. O zaman daha iyi bir kitap olacaktır. Herkese iyi okumalar. :)
Serinin epeyce abartıldığını gördüğüm için Instagramda paylaştığım yorumu buraya da eklemek istedim.
***
Kitapla ilgili söylemek istediğim o kadar çok şey var ki nereden başlayacağımı bilmiyorum. Sarai, yarım bıraktığım birkaç kitaptan biri ve inanın ben kolay kolay bir kitabı yarım bırakmam.

Sarai 9 yıldır Javier isimli bir uyuşturucu tacirinin yanında yaşayan esas kızımızdır. Kendisi 50 m ileride olan şeyleri net görebilen, konuşmaları duyamasa bile vücut dili ile neler konuşulduğunu anlayabilen fantastik (?) bir karakterdir. Okurken Sarai'nin yeteneklerine inanamayacaksınız.

Yazar kendi yazdıklarını hiç okumamış olacak ki bir bölümde yazan ile diğeri alakasız çoğunlukla. Mesela Sarai başta hayatından nefret ediyor, çektiği zulümler yüzünden yıllardır kaçmayı planlıyor ve çok mutsuz. Oysa ilerleyen bölümlerde Javier'a hafiften sempati duyduğu, adamın gözdesi olduğu ve prensesler gibi yaşayıp bundan içten içe zevk aldığı da doğrudur.

Neyse, işte bu Sarai yıllardır gördüğü ilk Amerikalı evlerine geldiğinde kaçmaya karar verir. Adamın bir seri katil olduğunu bilmesine rağmen bakışlarından hemen ona yardım edeceğini anlamıştır. Bakışlarını ise mahsur kaldığı odadan, büyük bir mesafeden görmüştür ama yine de Sarai zihin okuma konusunda sıkıntı çekmemektedir. Aniden kaçmaya karar veren ve tesadüf ki yıllar önce plan yaptığını ve yıllar önce bir yere silah sakladığını iddia eden Sarai hazırlanıp en yakın dostuna gel birlikte kaçalım der. Kız kabul etmez o da kendi bilir diye düşünerek 9 yıldır mahsur kaldığı evden birkaç dakika içinde kimseye görünmeden çıkmayı başarır, katilin arabasına saklanır. Bundan sonra çelişkiler devam eder. Sarai'nin 10 bölüm kadar bahsini bile etmediği arkadaşı meğerse aklından hiç çıkmamıştır ve o kaçtı diye eziyete uğraması geri dönmeyi istemesine sebep olmaktadır. Katil ise kızımızı sebebini bilmediğimiz bir şekilde öldürmemiş ve yanında tutmaktadır.

Daha sonra ise Sarai'nin aslında bir nevi mecburi metres hayatı yaşadığı, Javier ile tatillere çıktığı, önemli insanları ziyaret ettiği de ortaya çıkar. Meksika'nın neresinde olduğunu bile bilmeyen kızımız defalarca uçakla yurt dışına çıkmıştır aslında ancak yetenekleri buralarda etkisiz kalmıştır. Ve yaptıkları tatillerde birçok Amerikalı ile tanışsa da hiçbirinin katil Victor gibi ona yardım etmeyeceğini bildiğinden onları saymamıştır.

Sarai'nin katil ve tacir için önemi uluslararası bir boyuta ulaşırken kızımız beni geri götür, arkadaşım benim yüzümden zulüm görecek, onu orada bırakamam diye zırlar. Katil de ona yardım etmeye karar verir ama kıza bunu söyleme gereği duymaz.

Katil, Javier ile bir bölge belirler ve takas için buluşurlar. Sarai'yi verecek ve arkadaşını alacaktır. Sarai durumdan rahatsız değildir, kaçtığı için pişmandır. Yıllardır planı en küçük detayına kadar düşünse de pişman olma ihtimali aklına gelmemiştir. Takas için buluştuklarında büyük bir çatışma olur ve ortalık karışır. Bu kısımdan sonrası tahammül sınırlarımı aştığı için ne yazık ki okuyamadım.

Kitaba niçin böyle bir yorum yaptım?

Çünkü ben hayatım boyunca böyle saçma bir şey okumadım. Eğer yazar kitabı kendi okumuş olsaydı düzeltirdi diye inanıyorum, tabii kör değil ise. Ve sadece bunlar değil yazım yanlışları da kitapta bolca mevcuttu. En azından son okuyan kişinin bunlara dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu kitabı son okuyan ben olsaydım baştan yazılması için ciddi bir eleştiri yazardım. Demem o ki böyle övülen bir kitabın bu denli hayal kırıklığı yaşatması beni konuşmak zorunda bıraktı. Okurlar kitaba nasıl yaklaşıyor bilmem ama ufak tefek hataları görmezden gelsem de açıkça okurla dalga geçen bu kitabı tavsiye etmiyorum. Yazdığı ilk kitap olsa belki, ufacık bir tolerans olabilirdi ama o da yok.

Ayrıca kahraman anlatıcı kullanan ve bunu gerçekten beceremeyen kitaplara kızgınım. Yapamadığınız işe bulaşmayın. Kitap ilahi bakış açısı ile yazılsa hatalar bu kadar fazla olmayacaktı çünkü çoğu Sarai'nin inanılmaz yetenekleri yüzünden göze batıyor.

Ve son yıllarda moda haline gelen ama aslında yazarın başarısızlığı olarak gördüğüm duruma da birkaç lafım var. Kahraman anlatıcıda mesele, olayları bir kişinin gözünden anlatmak ama kurguyu tamamen verebilmektir. Başınız sıkıştıkça bir başka karakterin ağzından yazmak açıkça işi yapamadığınızın göstergesi benim için.

Son olarak kitapsever olduğunu iddia edip fanatik haline gelen kesimlere de bir şey söylemek istiyorum. Benim zihnim ve benim zevkim, istediğim kitabı sevme yahut sevmeme benim kararımdır. Demem o ki yorumum kimseye yönelik değildir, kişisel algılanmamasını rica ediyorum. Benim derdim tamamen kitapla ve şahsi görüşüm bu yönde. Sevenler vardır muhakkak seriyi, saygı duyuyorum ama ben sevmek zorunda değilim.
 • Izabel
  8.2/10 (359 Oy)256 beğeni837 okunma71 alıntı4.982 gösterim
 • Cinder
  8.7/10 (758 Oy)576 beğeni1.677 okunma134 alıntı12.086 gösterim
 • Scarlet
  8.7/10 (537 Oy)402 beğeni1.279 okunma65 alıntı5.538 gösterim
 • Piyon
  8.1/10 (529 Oy)396 beğeni1.178 okunma131 alıntı10.679 gösterim
 • Warcross
  8.8/10 (867 Oy)687 beğeni1.613 okunma194 alıntı16.259 gösterim
 • Cress
  9.1/10 (462 Oy)358 beğeni1.090 okunma93 alıntı5.010 gösterim
 • Karanlık Zihinler
  8.1/10 (558 Oy)417 beğeni1.274 okunma139 alıntı11.736 gösterim
 • Lola ve Komşu Çocuk
  7.4/10 (450 Oy)289 beğeni1.142 okunma126 alıntı9.847 gösterim
 • Kurucunun Kızı
  8.1/10 (597 Oy)406 beğeni1.520 okunma246 alıntı9.312 gösterim
 • Kemikler Şehri
  8.3/10 (468 Oy)396 beğeni1.309 okunma136 alıntı8.717 gösterim
416 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
İlk çıktığından beri merak ettiğim #Sarai yi sonunda okuyabildim. İrem Sun un büyük övgüleriyle merağım bayağı artmıştı ve Tüyap'tan iki kitabıda aldım.
Bütün meraklarıma değdi Harikaydı.
14 yaşından beri Javier'ın yanında esir olan Sarai artık normal bir hayatın nasıl olduğunu unutmuştu.
Ama hala içinde kurtuluş için bir umudu olan Sarai, Victor'u görmesiyle kurtuluş için tek şansının o olduğunu anlamıştı.
Tabi ki her şey Sarai'in düşündüğü ve planladığı gibi basit değildi.
#KatillerÇetesi Serisi ilk kitabıyla bile benim favori serilerime gireceğini kanıtladı.
Sayfalar su gibi aktı be çok kısa sürede bitirdim. 400 sayfalık bir kitap bana sanki fragmanı izlemişim ve her şey Yen'i başlıyor gibi...
Hemen #İzabel e başlamayı düşünüyorum ama malum sınavlar var belki bugün başlarım.
İzabel'i en kısa zamanda okumak istiyorum.
Eğer zaten ilk kitap kadar güzelse kesinlikle biter.
416 syf.
·2 günde·8/10
Sarai 14 yaşında annesi yüzünden rehin alınır ve uzun yıllar ispanyol bir adamın yanında kalır. Onun gibi orada kalan ve işkenceye uğrayan onca kız vardır. Bu adam Sarai'yle birlikte olmuş ve ona sapkınca kafayı takmıştır. Sarai her seferinde buradan kaçmaya çalışmış ama başarılı olamamıştır. Bir gün Javier'ı (ispanyol adamı) ziyaret eden genç bir amerikalı adam gelir. Sarai de amerikalıdır ve bu adamın, kaçmak için eline geçen bir fırsat olduğunu düşünüp harekete geçer.

Sarai, katiller çetesi serisinin ilk kitabı ve bu seri de benim çok sevdiğim bir seri. Sarai'yi okurken çok etkilenmiştim. Sarai'nin ve onca kızın yaşadıkları şeyleri bu dünyada gerçekten yaşayan insanlar var. Kitapta beni en çok bu etkiledi. Sarai'nin yaşadıkları diğerlerine göre biraz daha ağır çünkü kendisine Javier tarafından hiç şiddet uygulanmazken (çünkü sarai nedense Javier'in gözdesi) diğer kızlara yapılan şeyleri görüyor ve içi suçluluk hissiyle doluyor.

Victor'a bu kitapta gerçekten bayılmıştım ama seri ilerledikçe onun yerine Niklas geçmeye başladı. Bu arada serinin altı kitabını okudum ve şu an yedinci kitap elimde değil ve pdfsi yok diye ağlıyorum. Kitap ilerledikçe seriye yeni karakterler geliyor. Nora da bunlardan biri ve şu an serideki favori karakterim diyebilirim. Onun geçmişini anlatan bir kitabın da çıkmasını isterim, hem de çok.

Katiller çetesi serisine başlayacak olanlar mutlaka şunu bilsin. Kitapta bolca argo şiddet ve +18 unsur vs. var. Ve bazen rahatsız edebiliyor insanı bu durum. Bu da ön uyarı olsun. Keyifli okumalar :)

Seri sıralaması
1. Sarai
2. Izabel
3. Kuğu ve Çakal
4. Kötülük Tohumları (favorim)
5. Kara Kurt
6. Victor
7. Lydia
416 syf.
·Beğendi·7/10
Zorla alıkoyulan bir genç kızın kaçışını ve devamında kurtulamadıklarını anlatan bir kitap. Serinin ilk kitabı.Güzel başlayıp hareketli devam etti ama ortalarda biraz duruldu yine de gayet okunur bi kitaptı -bana göre- okunabilecek bi kitap tek sıkıntısı sürekli bi beklentiye sokması kitabın sonuna kadar hayal ettiğinize varamıyorsunuz. Okuduğum için şikayetçi değilim ama diğer kitaplarını okumak şuan için planım değil. Tabi düzgün anlamak için orası şart. Okuduğum zaman ekleyeceğim.
Edebi tasavvufi okurlarının seveceği tarz değil.
416 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Çok satış yapan her yerde görebileceğiniz kitap Sarai.
Okuyucuları ikiye bölen kimisinin çok sevdiği kimisinin nefret ettiği kitap. Çoğu kişiden de şunu duydum çok büyük umutla başladım ama berbattı yarıda bıraktım bunun gibi cümleler. Fakat ne olursa olsun sadece be kitaba değil herhangi bir şeye de ondan bundan yapılan yorumlarla satış rekorları kırması veya her yerde görmemiz bunu etkilememeli. Çünkü biliyoruz ki insanların beğeni algıları çok çok farklı. Bunların dışında kitabı merak ediyordum ve dediğim gibi çok büyük umutlarla başlamadım.
Bir kere kitap acayip akıcı kolay bir dille yazılmış hemen bitirilebilecek çerezlik bir kitaptı. Onun yanında yazarın betimleyici anlatımları bence çok iyi idi seni hikayenin içine alıp merak uyandırdı.
Konusuna gelecek olursak küçük yaşta uzun yıllar esir olan kızın bir gün seri katil ile kaçmasını ve ikisinin başından geçen olayları ele almış. Açıkçası çok fazla aşk hissetmedim o duygu bana geçmedi evet birbirlerine bağlanışını anlattı. Ama aşk tutku bunu çok hissetmedim sanki ikinci kitapta daha yoğun olucak hissi verdi son bölümü.
Erkek karakterşn değil de kızın bence karakterini tam olarak oturtamamıştı başlarda yazar sonlara doğru otutturmaya başlamış iken son buldu maalesef. Şunu da eklemek istiyorum ki bazı okuyuculara şunu çok gördüm kızımız yaşadıklarından nefret ediyor ama sonra minnet duyuyor ben bunu göremedim sonrasında diğer kızların yaşadıklarına göre kendisini kıyaslıyor ve o kadar kötü olmadığını söylüyor.
416 syf.
·1 günde·8/10
Kitaba çok çok büyük beklentilerle başladım ancak insanların bu seri için bu kadar çıldırmasına anlam veremedim. Sarai karakter olarak güzel anlatılmış ancak Victor'un mesleğine göre daha çocuksu yansıtıldığını düşünüyorum. Bazı bölümler çok hoştu, Izabel kısımları özellikle. Ancak akıcılığına rağmen olağanüstü diyemiyorum. Birçok Grinin Elli Tonu, Alacakaranlık esinlenmesi ve romantik aşk klişeleri de içeriyordu. Buna rağmen devam kitaplarında ufak tefek sorunların giderileceğini de düşünüyorum.

Bir de şu kitabı lütfen bir redaktörün elinden daha geçirin. Her sayfasında noktalama, tamlama ve yazım hataları doluydu.
416 syf.
·16 günde·Beğendi·10/10
Çok ama çok güzeldi tarzımın dışında olmasına rağmen çok beğendim ve devam kitabına başladım. Kitabın adında da anlaşılacağı gibi kahramanımız sarai bir uyuşturucu baronu tarafından kaçırılıyor ve 9 yıl boyunca esir ediliyor taki diğer kahramanımız Victor gelene kadar kızımız onun arabasına gizlece giriyor ve olaylar başlıyor çok akıcı bir roman okuyun bence iyi okumalar...
416 syf.
·Beğendi·9/10
Uzunca bir süredir okumak istediğim serinin ilk kitabıydı. Polise olarak nitelendirmek ne kadar doğru olur bilemiyorum fakat bol aksiyonlu ve cinayetli bir romandı. Bana göre kitap muhteşemdi. Her sayfasını heycanla çevirdim. Bir sonra ki adımı merakla bekledim. Serinin yeni kitabını almak için sabırsızlanıyorum :)
416 syf.
·3 günde·1/10
Baş karakterimiz Sarai 14 yaşına bir psikopatın,yani Javierin eline geçer ve kaçırılır.Ancak çok şanslıdır.Çünkü resmen kendisine aşık olan Javier ona tecavüz etmesine rağmen onu geri kalan her kesten korur.Sarainin bakımına yemeğine falan dikkat eder.İlk sayfalarda bunu istemediğini bu insandan nefret ettiği ne kadar bildirilse de sonraki sayfalarda Javieri çekici bulduğunu hele bundan zevk aldığını Viktora söyler.Umudunu kesdiğini söyler ancak her ihtimale karşı 9 yıllık bir puan hazırlamıştır akıllı kızımız.Javier bunu o kadar malikaneye götürmüş uçağa bindirmiş ancak planını,görüp de güvenebilme ihtimali olan bir sürü insandan ziyade böyle bir yere gelmesi bile tamamen tesadüf olan bir Amerikalı üzerine kurmuşdur.Çok sıkı korunan bu yerden sadece 5 dakikaya kaçmayı başaran kızımız arkadaşı Lydanı da arkasında bırakır.Sebep!!!"Korkuyorum Sarai beni öldürecekler".Kızım 1 yıldır arkadaşın korkmaya zaman mı buldu hani plan hazılamıştın.Arkada bırakmak niye!eşek sudan gelene kadar dövecekler onu,farketmedin mi bunu yani.

Devam edelim.

Amerikalının arabasına saklanır.Tabii amerikalı akrasında olup silah çeken birisini reflekslerinden dolayı bir göz kırpımında Sarainin bile odaklanmasına rağmen göremeyeceği bir çeviklikle öldüren birinden,böyle arka koltukta farkedilmeden saklanabilmesini anlamadım.Tamam!Adama silahı dayadın,ancak YORGUN OLDUĞUNDAN DOLAYI ADAM SENİ BAYILTDI.Sıkı korunan bir yerden 5 dakikada kaçabilecek bir zekaya sahip olamana rağmen,gece uyku sorunu yaşamayı 9 yılda akıl edemedin mi?Gece için enerji toplamadın mı?

Devam edelim.

Adam bunu bir yerde bağlıyor.BUNDAN SONRA DAYANAMIYICAM.Adam vicdanlı çıktı.Bu kitabın devamı o kadar rezalet ki bu gibi basit mantık hatalarını
gözardı edeceksiniz.Karakterler kendi kalıbına uygun davranışlar sergilemiyorlar.Kitapda gereksiz seviyede detaylı bir sex sahnesi de var.Sarai ve Viktor arasında.Tabii baş karakterimiz bunlardan zevk alıyor ve birini öldürmek istediğini kabulleniyor.Falan falan


Devam edem:
Javier bunu öldürmeye gelmiş ancak silahı takılıyor ve Sarai onu şansına öldürüyor.Bu takas anında etrafı delik deşik olmasına rağmen burnu bile kanamıyor.

Daha çoook mantık hatası ve saçmalık var.O yüzden puanım bir yıldız.Böyle gereksiz bir hikayeyi nasıl yere göğe sığdıramamışlar anlamadım ben.
416 syf.
·5/10
#okudumbitti
Katiller çetesi kitabının 1 Sarai kitabı.
14 yaşındayken uyuşturucu baronu tarafından tutsak edilmiş olan genç bir kız. Soğuk kanlı katil Victor'un arabasına binerek kaçmayı başarmıştır. Sarai ve Victor birbirlerine yaklaşmaya başlamışlardır. Victor, Sarai yi korumak için elinden geleni yapmaya başlar hatta kardeşini bile gözünü kırpmadan öldürmeyi bile göze almıştır. İnanılmaz bir seri hemen 2 kitap olan izabel kitabına başlıyorum okumadıysanız sizde hemen okuyun derim.
416 syf.
·1 günde·10/10
İlk başlarda önyargıyla yaklaştım. Fakat fazla okumama gerek kalmadan önyargımı yıktım. Kitabi bir kere elime aldım ve bir baktım bitmiş. Yazar karakterleri çok iyi kurgulamış. Victorun anlattığı bölümler çok hoşuma gitti. Her sayfa da merak edecek başka bir şey oluyor. Sıkıldığım tek bir sayfa bile yok. En çok hoşuma giden kısmı ise Sarai'nin kişiliğiydi. Sürekli ağlayıp mızmızlanmadı. Elbette üzüldüğü zamanlar oldu ama bunu abartmadı. Serinin ikinci kitabını okumak için sabırsızlanıyorum.
Hayatımda ilk defa çaresizliğin gözyaşlarını döktüm. Öfke, keder ya da düş kırıklığından değil kendim için ağlıyordum.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sarai
Alt başlık:
Katiller Çetesi #1
Baskı tarihi:
Mayıs 2016
Sayfa sayısı:
416
Format:
Ciltli
ISBN:
9786059232418
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Killing Sarai
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Sarai
Killing Sarai
“Beş yıldız!”

–The Book Enthusiast


“Bu seri inanılmaz.”

–SMI BOOK CLUB


The New York Times, USA Today ve The Wall Street Journal’ın çok satan yazarı J.A. Redmerski’den tutkunun ve hayatta kalma mücadelesinin romanı…

Sarai henüz on dört yaşındayken annesi tarafından Meksika’daki bir uyuşturucu baronunun yanında yaşamaya zorlanmıştır. Fakat Sarai, normal bir hayatın ne demek olduğunu unutmasına rağmen, zorla alıkonulduğu evden kaçma umudunu da hiç yitirmemiştir.

Soğukkanlı bir katil olan Victor da tıpkı Sarai gibi çocukluğundan beri hep ölüme ve şiddete tanık olmuştur. Victor öldüreceği yeni hedefiyle ilgili bilgi almak için Sarai’ın bulunduğu yere geldiğinde genç kız ,buradan kaçabilmek için elindeki tek fırsatın bu adam olduğunu anlar. Ne var ki, işler Sarai’ın planladığı gibi gitmez ve tehlikeli bir adamın elinden kaçarken, kendini Tucson’a giden bir kamyonun arkasında değil, bambaşka tehlikelerin içinde bulur.

Firar sırasında Victor içgüdülerinin etkisindeki kişiliğinden sıyrılır, vicdanının sesini dinler ve Sarai’a yardım etmeye karar verir. Çift birbirine gittikçe yakınlaşırken, Victor kızı korumak için her şeyini, hatta herkes gibi Sarai’ın ölmesini isteyen erkek kardeşi Niklas’la aralarındaki ilişkiyi bile tehlikeye atar.

Victor ve Sarai birbirlerine olan güvenlerini arttırırken, aralarındaki uyuşmazlıklar da zamanla azalmaya başlar. Peki Victor’un kaba kuvvete dayanan yetenekleri ve tecrübesi Sarai’ın hayatta kalmasına yetecek midir?

Bu kitap Sarai ve Victor’un hikâyesidir.

Kitabı okuyanlar 1.345 okur

 • Hilâl Kantar
 • Şükran karaca
 • Elif bayram
 • Demet AKDEMİR
 • Enes KAYA
 • Tuğba Yılmaz
 • Elif Yılmaz
 • Çağla
 • INergiz şevval gün
 • Duygu akbaş

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%6
14-17 Yaş
%42.9
18-24 Yaş
%26.8
25-34 Yaş
%15.5
35-44 Yaş
%6
45-54 Yaş
%2.4
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%95.5
Erkek
%4.5

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%27.5 (169)
9
%15.1 (93)
8
%19.2 (118)
7
%13.2 (81)
6
%8.1 (50)
5
%6.8 (42)
4
%2.4 (15)
3
%2.9 (18)
2
%2 (12)
1
%2.6 (16)

Kitabın sıralamaları