1000Kitap Logosu
Kara Kurt
Kara Kurt
Kara Kurt

Kara Kurt

Katiller Çetesi #5

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.7
273 Kişi
769
Okunma
218
Beğeni
4.491
Gösterim
400 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 11 sa. 20 dk.
Adı
Kara Kurt (Katiller Çetesi #5)
Basım
Türkçe · Türkiye · Ephesus Yayınları · Ekim 2017 · Karton kapak · 9786052064092
Orijinal adı
The Black Wolf
Diğer baskılar
Kara Kurt
The Black Wolf
“Redmerski yine aklınızı başınızdan alacak!” –USA Today “Kara Kurt okurlara yine karanlık ve tutkulu dolu bir macera vadediyor.” –NY Times “Redmerski, Katiller Çetesi’nde çıtayı hep çok daha yükseğe koyuyor.” –Publishers Weekly Katiller Çetesi’nde heyecan Kara Kurt’la devam ediyor… Nora’nın ortaya çıkardığı sırların ardından, Niklas ve Victor arasındaki iş arkadaşlığı da kardeşlik de derinden sarsılmıştır. Fakat Niklas her şeye rağmen yalnızca kendisinin başarıyla yerine getirebileceği düşünülen bir görev için İtalya’ya gitmeyi kabul eder. Çünkü bunu kardeşinin ihanetine karşı bir merhamet –ya da bir intikam – fırsatı olarak görmektedir. Öte yandan Niklas’a İtalya’da Izabel ve çetenin yeni üyesi Nora da eşlik edecektir. Gelgelelim İtalya’da Birlik’in düşündüğünden çok daha zorlu bir süreç yaşanacak ve çete üyeleri hiç beklenmedik olaylarla yüzleşip zor kararlar vermeye mahkûm edileceklerdir.
7 mağazanın 7 ürününün ortalama fiyatı: ₺30,32
8.7
10 üzerinden
273 Puan · 40 İnceleme
Yağmur yasemin
Kara Kurt'u inceledi.
400 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Serinin beşinci kitabı Niklas’ın ağzından anlatılıyordu. Çocukluğunda yaşadıkları, birlik için duygularını ve yaşadıklarını. Açıkcası Fredrik karakterinden sonra Niklas’ın ağzından yaşadıklarını okumak çok hoşuma gitti. Karakteri çok seviyorum. Bu kitapta görev için Niklas, Nora ve Izabel farklı karakterlere bürünerek genelev sahibi olan bir kadının elinden, yıllar önce kaçırılan bir kızı bulmaya gidiyorlar ve olaylar olaylar Niklas ile Izabel arasında geçen, büründükleri rol gereği gibi görünen ama bence gelecek felaketlerin ön gösterimi olan bir olay yaşanıyor ve ben hangi tarafta olduğumu bilemiyorum, Victor karakterini de çok seviyorum çünkü. Dorian ihanetinin cezasını çekiyor ve geride bıraktığı, üstlerine birlik hakkında sızdırdığı bilgilerin olduğu dosya Victor’un eline geçiyor ve Izabel’in sakladığı sırrı öğreniyor fakat renk vermiyor. Ayrıca Victor ile Nora arasında olan iletişimi hiç sevmiyorum. Bu kitap hakkında yorumum bu kadar. Geleneği bozmuyorum ve kesinlikle bu seriyi okumalısınız diyorum.
Kara Kurt
8.7/10
· 769 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
hasan güngör
Kara Kurt'u inceledi.
400 syf.
·
Puan vermedi
kara kurt.
şimdi kendimi kesecem vallah... psikolojim bozuldu galiba çünkü kitap şidet ve ahlaksız eylemlere davetiye çıkartıyor ve bu çok saçma ve hoş güzel değil yazardan böyle bir ser gerçekten beklemiyorum hem de hiçliğin kıyısında yazdığına rağmen.
Kara Kurt
8.7/10
· 769 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Muammer Ay
Kara Kurt'u inceledi.
400 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Niklas'ın üzerinden giden bu kitap serinin en iyi 2 kitabından birisi kesinlikle. Nora karakterinin daha ne kadar yetenekli olabilir dedirtecek şekillere ulaşması. Izabel karakterinin de daha ne kadar salak olabilir konumuna gelmesi beni çileden çıkarttı aslında. Çok büyük olaylar olmadı, ama sürekli geri planda kalan karakterin öne çıkartılması hoşuma gitti diyebilirim. Bu yüzden: Bu kitaba 10 üzerinden 9 vererek rafa kaldırıyorum.
Kara Kurt
8.7/10
· 769 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
400 syf.
·
Beğendi
·
4/10 puan
Sizi Katiller Çetesi'nin beşinci kitabıyla selamlıyorum. Serinin bir önceki kitabından dolayı bir tereddütle başladım aslında. Fakat beklediğim gibi olmadı. Beni şaşırttı kitap. Özellikle Niklas. Niklas'ı bu kitapta daha yakından tanıma fırsatı verdi. Bu sayede ona karşı sempati duymaya başladım. Örgüte Nora'nın da dahil olmasıyla işler iyice değişir. Yeni bir görevle taşlar yerinden oynar. Francesca Moretti'yi bulunmalıdır ve bu sayede uzun zamandır kayıp kızı Olivia'ya kavuşmak isteyen bir baba vardır. Görev ne kadar basit dursa da görünenin ötesi, işin içine girdikçe ortaya çıkacaktır. Göreve; Nora, Izabel ve Niklas gider. Niklas'ın içindeki ateş durmak bilmez. Bu göreve Victor'dan intikam almak için mi yoksa sadece bir görev için mi gider? Tabii ki Izabel... Izabel bu görev de büyük bir sınav verir. Hep gerçek bir ajan olmak ister, bu görev ise onu her anlamda sınar. Onu geçmişiyle yüzleştirir ve ne kadar dayanıklı olduğuyla sınar. Izabel ne kadar Nora gibi bir ajan olmak istese de onun insanı duyguları olması onu farklı kılar. Niklas... Çözülmesi zor bir kişi ama onun gözünden okudukça onu daha iyi anladım. Kardeşine olan sevgisi, sadakati, geçmişi ve acısını okudukça gizli dünyası çözülüyor. Bence sadece Izabel değil o satırları okurken bende sınandım eziyet sahnelerini okurken ne zaman bitecek diye bekledim. O nasıl bir görevdir. Okurken tüylerim diken diken oldu. Francesca'dan nefret ediyorum, bu deli kadını deli hastanesi bile paklamaz. Hak ettiği sonu yaşattığı için Niklas tebrik ediyorum. Görevin detaylarını, Victor'un yeni iş birliği ve bir çok şeyi öğrenmek isteyenleri kitaba davet ediyorum.
Kara Kurt
8.7/10
· 769 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4