Adı:
Kara Kurt
Alt başlık:
Katiller Çetesi #5
Baskı tarihi:
Ekim 2017
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052064092
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Black Wolf
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Kara Kurt
The Black Wolf
“Redmerski yine aklınızı başınızdan alacak!”
–USA Today

“Kara Kurt okurlara yine karanlık ve tutkulu dolu bir macera vadediyor.”
–NY Times

“Redmerski, Katiller Çetesi’nde çıtayı hep çok daha yükseğe koyuyor.”
–Publishers Weekly

Katiller Çetesi’nde heyecan Kara Kurt’la devam ediyor… Nora’nın ortaya çıkardığı sırların ardından, Niklas ve Victor arasındaki iş arkadaşlığı da kardeşlik de derinden sarsılmıştır. Fakat Niklas her şeye rağmen yalnızca kendisinin başarıyla yerine getirebileceği düşünülen bir görev için İtalya’ya gitmeyi kabul eder. Çünkü bunu kardeşinin ihanetine karşı bir merhamet –ya da bir intikam – fırsatı olarak görmektedir. Öte yandan Niklas’a İtalya’da Izabel ve çetenin yeni üyesi Nora da eşlik edecektir. Gelgelelim İtalya’da Birlik’in düşündüğünden çok daha zorlu bir süreç yaşanacak ve çete üyeleri hiç beklenmedik olaylarla yüzleşip zor kararlar vermeye mahkûm edileceklerdir.
400 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Bayıldım....Bu seri gerçekten çok güzel....Serinin tüm kitaplarını okurken en iyisi buydu diyerek okudum....Ve şimdi yine aynı şeyi yapıyor en iyisi #karakurt tu diyorum....ta ki yenisi çıkana kadar....Çıtayı her kitapta yükselterek ilerleyen yazar #victor da neler yapacak meraktayim....#katillercetesi serisinin her bir kitabının bu kadar güzel olması,kurgusunun güzelliği ve karakterlerin mükemmelliği,ne diyebilirim ki sevdiğim serilerde en başta yerini sabitledi....Bu seriyle tanışmalısınız ....
400 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Niklas.. Nora ve Izabel evet çoğunlukla üç karakterin arasında döndüğü aksiyonlu güzel heyecanlı bir görevin peşine düşüp İtalya'ya giden bir ekip. Diğer kitaplara göre bence biraz durağandı. Yani biraz heyecanlandığım yerler oldu. Onun dışında Nora mükemmel bir karakter. Başları çok heyecanlıydı. İtalya Izabel için önemli bir geçmişe sahip ve ayrıca Izabel'in belki de en önemli görevi buydu. Sadakatler ve ihanetlerle dolu bir kitaptı. Bence hoştu ama dediğim gibi diğer 4 kitaba nazaran en durağan kitap buydu bana göre. Niklas'ı daha yakından tanıyorsunuz. Francesca çok.. acımasız bir karakter onu seveceğimi düşündüm ama hayır sevemedim. İlk 4 kitabın mükemmeliğinden sonra ben biraz hayal kırıklığı yaşasam yeridir. Bazı olaylar bana çok uzatılmış geldi ve Olivia'ya çok üzüldüm. Puanım 7/10
 • Kötülük Tohumları
  8.8/10 (119 Oy)96 beğeni245 okunma32 alıntı1.616 gösterim
 • Kuğu ve Çakal
  8.7/10 (141 Oy)109 beğeni299 okunma42 alıntı2.379 gösterim
 • Victor
  8.9/10 (71 Oy)58 beğeni142 okunma41 alıntı1.575 gösterim
 • Izabel
  8.4/10 (227 Oy)154 beğeni459 okunma56 alıntı3.100 gösterim
 • Lydia
  8.9/10 (56 Oy)48 beğeni99 okunma50 alıntı1.515 gösterim
 • Şah
  8.6/10 (121 Oy)91 beğeni236 okunma105 alıntı1.689 gösterim
 • Sarai
  7.7/10 (391 Oy)263 beğeni756 okunma60 alıntı9.174 gösterim
 • Vezir
  8.3/10 (158 Oy)114 beğeni313 okunma100 alıntı1.959 gösterim
 • Kargalar Meclisi
  9.0/10 (136 Oy)128 beğeni235 okunma233 alıntı5.751 gösterim
 • Patron
  7.8/10 (86 Oy)45 beğeni193 okunma26 alıntı2.417 gösterim
400 syf.
·9/10
Ayh iste bu :) ben adamimi buldum kesinlikle Niklas. Uf o ne havaydi, ne rol yapmaydi ya. Yani bu kitapta da yazar ucmus. Hatun yaziyor wesselam :)
Victor. Niklas Nora ve Izabel'i bi operasyona gonderiyor. 3 birbirinden hazetmeyn kisi. Ama o kadr da super 3luydu. Nora bi harikaydi. Sanirim onun gibi farkli tarzda guclu bi kadin karakter hic okumadim :) Sonu da bi o kadar merakli bitti. Victor'n kitabina baslamak icin sabirsizlanyrm :)
400 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Bitmesini kesinlikle istemediğim kitaplardan biriydi. Hiçbir satırında sıkılmadım , hatta her sayfada şaşırıp kaldım. Niklas, Izabel ve yeni üyemiz 'psiko' Nora :) bir göreve gönderiliyorlar. Ama Niklas Victor'a halen kızgın ve ihanet etmemek için direniyor. Görev bir hayli zor : Köle ticareti yapan bir kadın olan Francesca yı canlı ele geçirmek ve kölelerinden birini babasına teslim etmek. Haydi rast gelsin. :D
400 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Serinin 5. Kitabi. cok çılgın ilerleyen bir seri, Sarai, Izabel, Victor, Fredrik, Nora, simdi de Niklas... devam kitaplarını okudukça ilk kitapların cok boş olduğunu görmeye başladım açıkçası.
Izabel ve Viktor sevdası zaten ilk kitaptan bile bıktıracak seviyede gelişirken, diğer kitaplarda daha az yer verilmesi, örgütün diğer üyeleri ve yeni üyesi Nora'nin katılımıyla Kötülük Tohumları ve Kara Kurt kitapları daha hareketli, daha etkili, okumaya değecek bir çetenin olduğunu kanıtladı.
En azından gerçekten Katiller Çetesi olduklarını hissetmeye başladım.
5 kitaptır Izabel in kendini kanıtlama çabası dışında hiç birşey yapmayisi ve sürekli ona bakıcılık yapılması bi noktadan sonra cidden bunaltıyor.
Ama yine gerekli ki 5 kitaptır devam ediyor.
Kara Kurt kitabında, Niklas Nora ve Izabel in üstlendikleri görev hem zor hemde Izabel in dahil olması sebebi ile basariyla tamamlanması risk içeren, gerilimin zerre eksik olmadığı cidden garip bir kurguya sahipti.
Niklas ında dahil olduğu görevin en önemli yerinde kitabin birden Victor'un yaptığı görüşmeye dönüp durağanlikla devam etmesi can sıksa da yine de okumama engel olmadı.
Nasıl olsa Niklas'in anlatımıyla yeniden dönecek diye beklerken Izabel anlatmaya başlayınca bi offf yine mi sen dedim 🤦‍️
Gariptir ki bu seriyi beğenemem gerektiği halde bütünüyle olmasa da beğenmeye başladım. Özellikle Kötülük Tohumları kitabi ve Kara Kurt kitabi sayesinde.
Sebeplerim de Nora ve sanirim Niklas .🤔 ya da sadece Nora 🤔🤷‍️ bilemiyorum.
Bu kitapta oyle bir sonla bitti ki Victor Izabel e ne yapacak diye merak ettim.
Bir önceki kitapta Izabel'e ayrıcalık yapıldı diye düşünürken Dorian ' ın hamlesi ve Victor'un bildikleri cidden şaşırttı.
Diğer kitapların sonundan farkli olarak bu kitap da Kötülük Tohumları gibi merak uyandıracak ve sıradaki kitabi hemen okutacak bir etkiyle final yaptı. O zamaaan sıradaki kitap Victor u okumak zamanii 🤓
400 syf.
·Beğendi·10/10
Dikkat Spoi!
Selammm...Bugün katiller çetesinin 5. Kitabıyla karşınızdayım.Harikalar yaratan Redmerski ve ortaya çıkardığı bu muhteşem seri..Gerçekten büyüleyici.Sanki 7 filmi olan bir seriyi izler gibi okuyorum.Çünkü o kadar muhteşem bir betimlemeyle yazılmış ki insan neredeyse okumak eylemini unutup,izlemek eylemine geçiş yapacak.Neyse fazla uzatmadan biraz da içeriğinden bahsedeyim.Karakurt'da Niklas,zorlu bir görev için Izabel tarafından ikna edilir.Görevleri dünyaca ünlü genelev işleten bir kadın olan Francesca Moretti'yi kaçırmak ve bu kadının 15 yaşında kaçırdığı bir kızı kurtarmaktır...Izabel'in Sarai iken yaşadığı şeyler düşünülünce bu görev onun için bin kat daha zor olacaktır.Fakat Izabel bu görevin de üstesinden en iyi şekilde gelir.Bu görevde Niklas,Moretti'yi öldürür.15 yaşında kaçırılan kız ise adeta beyni yıkanmışçasına onlarla gitmeyi reddeder ve ailesinin umrunda olmadığını söyler.Yani görev birçok aksilikle sonuçlanır.Ama yine de görevin gerginliği,Victor ve Niklas arasındaki Claire gerginliğinin önüne geçemeyecektir....Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim.Kitapla kalın,hoşça kalın...
400 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Katiller Çetesi beni şaşırtmıyor ve yine yeni yeniden mükemmel bir seri kitabıyla karşımıza çıkıyor. Her kitap bir öncekinden daha iyi oluyor ve çıta gittikçe arşa doğru çıkıyor. Hal böyle olunca ben serinin finalini deli gibi merak ediyorum. Ama bir yandan da bitmesin istiyorum.

Bildiğiniz üzere 4. kitapta örgüt üyeleri arasında bazı problemler ortaya çıkmıştı. Bu kitapta ise herkes bunları görmezden gelmeye çalışarak görevlere yoğunlaşıyor. Fakat Niklas örgüte hizmet edip etmemek konusunda çok da kararlı değil ama bir görev var ki o olmadan gidemezler. Niklas ikna olacak mı dersiniz?

Normalde kitabın ortasında sonunda falan bir şeyler öğrenir ve şok oluruz. Ama bunda hiçbir şey öğrenemedik aksine kafalar iyice karıştı. Cevabını merak ettiğim çok fazla soru var. Özellikle kitabın öyle bir son cümlesi var ki lütfen diyorum altıncı kitap bir an önce çıksın.

Niklas normalde sevdiğim bir karakter değildir ama bu kitapta ufak ufak sevmeye başladım sanki. Ama gözümü de korkuttu. Benim favorim hala Victor.. Kusura bakmayın millet. Tabi Fredrik başka bir mevzu..

Hala okumayan, bilmeyen varsa bu seriye daha fazla geç olmadan başlasın. Okuyan herkesin seveceğine eminim ben.
400 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Victor aklindan senin ne geciyor oyle. Kitap gùzeldi ama ne bileyim bazi seyler fazla acimasizdi. Ve son bòlumlere dogru en korkutucu kisinin Victor olduguna karar verdim. Izzy fena degildi ama bnde Norayi sevmiyorum. Seri guzel olmasina gùzelde. Urpertici.....
400 syf.
·13 günde·Beğendi·10/10
bu seride her şeyin bu kadar güzel ve oturmuş olması?
yazar sen nasıl mükemmel bir kadınsın? nasıl böyle kurgu yazıyorsun, nasıl akıllısın ya? vallahi aklım almıyor. her kitabın sonunda ağzım açık kalıyorum.
izabel bu kitapta o kadar, o kadar iyisin ki. bir sonraki kitapta sana neler olacağını cidden çok merak ediyorum ve VİCTOR! Allah'ım sana apayrı bayılıyorum. diğer kitabın senin ana konunda gelişecek olması inanılmaz heyecanlandırıyor.
400 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Serinin bir başka mükemmel kitabı her kitabı bir solukta okuyup bitiriyorsunuz heyecan aksiyon ve macera hiç bitmiyor. Kara Kurt'ta çetemiz büyük bir iş alıyor ve bu iş için Nora Niklas ve tabi ki İzabel seçiliyor.

Görev çok zengin,büyük ve köle ticaretiyle(kadın alım satımı) uğraşan bir aile olan moretti ailesinin başındaki kadını kaçırmak ve müşteriye teslim etmek.

Mükemmel bir macera okumak isteyenler hemen bu seriye başlasın her kitap bir öncekinden daha muhteşem bir şekilde devam ediyor. Herkese iyi okumalar.
400 syf.
·2/10
Beğenmedim...
Seri zaten saçmaydı ama çok daha saçma bir noktaya mı vardı yoksa bana mı öyle geldi?
Artık yazar şu Izabel karakterinin bir potansiyeli olmadığına karar vermeli, Victor’ı daha fazla bozuntuya uğratmadan bu ilişkiyi bitirmeli ve seriyi Nora karakteri üzerinden devam etmeli. Üzülerek söylemeliyim ki karakterler arasında en çok olay ve aksiyon çıkaracak karakter Nora iken bu kitapta en çok harcanan karakter yine Nora... Gölge tarikatı vs çete temalı; Nora önderliğinde bir görevi konu alan kitap gelse, ya da Nora’nın geçmişi odaklı bir seri çıksa fena mı olur? Aksine mükemmel olur ve eminim bu seriye artık tahammülü kalmayan okurlar bile o kitapları ayıla bayıla okur... Kitap çok boş, çok çok boş. Yarısından fazlası aynı ortamda ve aynı anda geçiyor. Yazılar büyük büyük, içi dolu görünüyor ama aksine hiçbir olay yok sürekli diyaloglarla ilerliyor. Sevmedim kitabı. Sırf Nora için aldım o da çok arka plana atılmıştı. Yazarın kendi yazdığı kurgudaki potansiyelleri görmek konusunda ne kadar eksik olduğu bu kitapta gözler önüne serildi. Sırf uzatmak için uzattığı da bundan sonraki gelen kitap Victor’ın konusuna baktığımda kesinleşti. Izabel- Victor ikilisi baydı artık, bu kadarı yetti, yazar bunu bilmeliydi. Eğer bu serinin adı KATİLLER ÇETESİ ise profesyonel katil temalı, aksiyonlu kitaplar okumak isterim ben. Salak bir kadının olmayan yeteneklerini kabullenememesi ve bu yüzden kendini rezil edip durmasını değil. Çocukların“ben büyük olacağım” inadına benzer “ben katil olacağım” tripleriyle sağa sola atlamasını değil. Nora gibi birini, eski Victor gibi birini okumak isterim. Bu yüzden serinin vardığı noktayı sevmedim.
400 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Başta olayların nasıl geliştiğini nasıl olduğunu anlamıyorsunuz ama daha sonra kafanızda yavaş yavaş oturmaya döngüyü anlamaya başlıyorsunuz. Her kitap okunmaya değerdir ...
"Çünkü sevmenin insanı daha güçlü kıldığına inanıyorum." dedim
"Hayır İzabel. Birini sevmek,onu güvende tutma sorumluluğunu almak ya da onun için endişelenmek demek. Ve tüm bunlar sadece birer yük."
"Yanılıyorsun," diye itiraz ettim. "Birini sevmek, hayatta her şeyle onun için mücadele etmek veya onun için yaşamak demek."
"...Ama iyi olacağımdan eminim. Şu anda da iyiyim aslında."
Oysa iyi falan değildim. Sadece farklıydım.
J. A. Redmerski
Sayfa 361 - Fredrik Gustavsson
"Kardeşin kurt sürüsünün lideri.....Alfa erkek....Bütün saygı ve şanı o alıyor....Gülümsedi.....Dikkatli olmalı....Kurtlar koruyucudur ama kendi bölgeleri vardır....Üstelik aynı zamanda yamyamdırlar....Eğer kardeşin zayıflık gösterip tuzağa düşerse,diğer kurtlar tarafından parçalanır....İşte o zaman alfa olna sırası sana geçer....."
J. A. Redmerski
Sayfa 296 - Ephesus Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kara Kurt
Alt başlık:
Katiller Çetesi #5
Baskı tarihi:
Ekim 2017
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052064092
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Black Wolf
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Kara Kurt
The Black Wolf
“Redmerski yine aklınızı başınızdan alacak!”
–USA Today

“Kara Kurt okurlara yine karanlık ve tutkulu dolu bir macera vadediyor.”
–NY Times

“Redmerski, Katiller Çetesi’nde çıtayı hep çok daha yükseğe koyuyor.”
–Publishers Weekly

Katiller Çetesi’nde heyecan Kara Kurt’la devam ediyor… Nora’nın ortaya çıkardığı sırların ardından, Niklas ve Victor arasındaki iş arkadaşlığı da kardeşlik de derinden sarsılmıştır. Fakat Niklas her şeye rağmen yalnızca kendisinin başarıyla yerine getirebileceği düşünülen bir görev için İtalya’ya gitmeyi kabul eder. Çünkü bunu kardeşinin ihanetine karşı bir merhamet –ya da bir intikam – fırsatı olarak görmektedir. Öte yandan Niklas’a İtalya’da Izabel ve çetenin yeni üyesi Nora da eşlik edecektir. Gelgelelim İtalya’da Birlik’in düşündüğünden çok daha zorlu bir süreç yaşanacak ve çete üyeleri hiç beklenmedik olaylarla yüzleşip zor kararlar vermeye mahkûm edileceklerdir.

Kitabı okuyanlar 194 okur

 • Burcu yigit
 • Şeymanur Avcu
 • deniz
 • Ali Babur
 • Aslı Yaman
 • Çekilmez Bir Kadın
 • Sıla'
 • Nihal gültekin
 • Elif Nur
 • diloşşş

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%45.1 (41)
9
%25.3 (23)
8
%16.5 (15)
7
%7.7 (7)
6
%2.2 (2)
5
%1.1 (1)
4
%1.1 (1)
3
%0
2
%1.1 (1)
1
%0