Profil
Life is trouble, only death is not (Yaşam derttir, yalnızca ölüm dert değildir.) Zorba But I like this trouble (Ama bu derdi seviyorum) N.
400 syf.
10/10 puan verdi
·
35 saatte okudu
Anlatılmaz okunur!
Bu seri benim enn çok sevdiğim serilerden biri ama bu kitap benim net olarak top 3 listemde yerini alır. Bu kitap yan karakter olan Frederik’in bakış açısıyla onun hayatıyla ilgili yazılmış. Ben normalde bir seride yan karakterin ağırlıklı olduğu kitapları hiç sevmem ama bu kitap anlatmaya kelimeler yetmez. Bu kitabı ilk okuduğumda son sayfayı kapatıp ciddi ciddi bir 15 dakika şoka girmiştim ben ne okudum diye. İki üç gün de yeni kitaba başlayamamıştım. Bakın seri zaten mükkemel ama bence sadece bu kitap için bile koca seri okunur. Arkadaşlar bu kitabı sayfalarca anlatsam boş alın ve okuyun. UYARI! Seri net olarak +18 sadece cinsellik değil her bakımdan. Doğruyla yanlışı ayırt edemeyen veya okuduğu kitaba göre davranışı değişen HİÇKİMSE bu seriyi OKUMASIN!!!
Kuğu ve Çakal
Kuğu ve ÇakalJ. A. Redmerski · Ephesus Yayınları · 20171.536 okunma
159 syf.
·
Puan vermedi
Ben bu kitabı başladığımda gerçekten sıkıcı olacağını düşündüm ama Başladığım zaman gerçekten her sayfasını çevirmek için çok heyecanlanıyordum kitap çok Maceracı ve eğlenceli bir kitap size tavsiye ederim
Dünyanın Merkezine Yolculuk
Dünyanın Merkezine YolculukJules Verne · Okuryazar Yayınevi · 20179,7bin okunma
248 syf.
7/10 puan verdi
Jon Krakauer, bir dağcı ve vahşi yaşamda vefat eden genç Chris McCandless'ın hikayesinden etkilenerek, bu genç adamın kısa süren hayatını kitaba aktarıyor. McCandless'ın hikayesini derinlemesine incelediği bu çaba, gerçekten takdire şayan. Ayrıca yazar, kitabın bir bölümünde kendi gençliğinde Devil's Thumb dağını tırmanışını anlatıyor; bu bölüm de oldukça sürükleyici olduğunu belirtmeliyim. Ancak, yazarın edebiyatçı gibi anlatımı olmaması sebebiyle, kitap biraz yorucu gelebilir. Kitabın belli bir bölümü ise adeta bir inceleme tadında olmuş. McCandless, nispeten varlıklı bir aileden gelmesine rağmen, 23 yaşında kendi hesabındaki 25,000 doları bir hayır kurumuna bağışlıyor. Sonrasında herhangi bir mülke bağımlı olmadan kendi istediği doğrultuda yeni bir yaşama adım atıyor. Doğada yaşama düşkünlüğü ve maceraperest kişiliği ile temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar para kazanıp sürekli doğaya kendini bırakıyor. Yaşamın keyfini, elde ettiği deneyimlerle gören bu genç, sürekli farklı ufuklara yelken açıp doğada, modern dünyadakinin tersine daha ilkel bir yaşam sürmeye çalışıyor. Üstelik bu, eğitimli, zeki ve donanımlı bir kişi olarak gerçekleşiyor. Fazla bilgi vermeden kitabın yorumunu size bırakmak istiyorum. Ancak ruhuma uygun bir kitap olması sebebiyle okuduğumu belirtmek isterim. Bu sebeple çok övücü söylemlerde bulunmak yerine, kendi yorumunuzla bu genci tanımanızı istiyorum.
Yabana Doğru
Yabana DoğruJon Krakauer · Siren Yayınları · 20131.038 okunma
"Sihirden daha gizemli olan tek şey," dedi feci derecede özlediğimiz bir kedinin sesi, "yarının neler getireceğidir."
Sayfa 357Kitabı okudu
Niçinleri, içinleri bir tarafa bırakarak, namütenahi sebepsizliklerin hürriyeti içinde, rahat ve derin, yaşıyoruz.
Sayfa 265
"DÜNYA," diye bağırdı derin bir karamsarlıkla, "adil değildir! Bunu ne kadar çabuk öğrenirsen o kadar iyi olur çocuk."
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.