1000Kitap Logosu
İki Dava Adamı

İki Dava Adamı

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
9.0
1 Kişi
1
Okunma
2
Beğeni
16
Gösterim
160 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 4 sa. 32 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Nida Yayınları · 6057565846
Bu ümmetin içinden iki adam çıktı. Allah bunları İslam davasına hizmetkâr kıldı. Biri iman ve İslam yolunda hayatını şehadetle sonlandırırken diğeri seksen iki yıllık ömrünü iman ve İslam davasına harcadı. Bu uğurda hep hareket içinde oldu. Her iki dava adamının hayatında büyük ibretler vardır. Her ikisi de Allah'ın yardımına mazhar olmuşlardır. Her Müslüman davetçi bu iki büyük şahsın hayatından önemli dersler elde edebilir. Yeter ki hayatlarını anlayarak ve davalarına olan bağlılıklarını güzel şekilde kavrayarak okusunlar.
Meryem
bir alıntı ekledi.
İmam said Nursi, "ümitvar olunuz, şu İstikbal inkılabı içinde en gür seda İslam'ın sedası olacaktır." Derken Hasan el benna, "Özgürlüğün tek yolu vardır: Düşmanla savaşmak. Bu konuda tam bir hazırlık ve etkin bir cihad. Günahkârlar istemese bile hak zahir olup batılın yok olması için Cihâda merhaba!" Hakikatini haykırıyordu.
28
Meryem
bir alıntı ekledi.
Üstad Bediüzzaman
Kendisinden korkanlara verdiği cevap: "Eğer korkunuz mesleğimden ve Kur’ân’a ait dellâllığımdan ve kuvve-i mâneviye-i imaniyeden ise, elli bin nefer değil, yanlışsınız, meslek itibarıyla elli milyon kuvvetindeyim, haberiniz olsun! Çünkü, Kur’ân-ı Hakîmin kuvvetiyle, sizin dinsizleriniz dahil olduğu halde bütün Avrupa’ya meydan okuyorum. Bütün neşrettiğim envâr-ı imaniye ile, onların fünun-u müsbete ve tabiat dedikleri muhkem kal’alarını zirüzeber etmişim. Onların en büyük dinsiz feylesoflarını hayvandan aşağı düşürmüşüm. Dinsizleriniz dahi içinde bulunan bütün Avrupa toplansa, Allah’ın tevfikiyle, beni o mesleğimin bir meselesinden geri çeviremezler, inşaallah mağlûp edemezler."
17
50 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.