İlluminati

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
64 gösterim
Subliminal mesaj; başka bir objenin içine bir mesaj ya da işareti saklamaktır. İlk bakışta fark edilmezler ancak bu mesajlar bilinçaltını etkiler. Reklamcılık ve propaganda alanlarında kullanılan Subliminal mesajın daha çok masonlar tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Subliminal mesajı kullananlardan biri de var olduğu iddia edilen "İlluminati" isimli gizli örgüttür.

Amacı, kendi hedefleri doğrultusunda dünyayı şekillendirmek olan bu tarikat, amaçlarına ulaşmak için suikast, küresel ekonomik krizler, insan deneyleri, rüşvet ve parapsikoloji gibi akla gelebilecek her yolu hiç düşünmeden denemiştir. Günümüzde dünya tarihini etkileyen çoğu olayın arkasında hâlâ İlluminati'nin izlerini görmek mümkündür.

Bu kitap, kurulduğu günden günümüze dek örgütün geçirdiği evreleri, ülke yönetimlerine nasıl nüfuz ettiğini, hangi yöntemleri kullandığını ve günümüzdeki potansiyellerini ortaya koyan detaylı bir çalışmadır.

Okudukça olaylara bakış açınız değişecek ve dünya tarihine farklı bir gözle bakmaya başlayacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  328
 • ISBN:
  9786059734639
 • Çeviri:
  Füsun Dikmen
 • Yayınevi:
  Tutku Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Emre Şeyda 
06 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok iyi başlayan iyi ilerleyen ama sonradan kendini bozan bir kitap maalesef. Çok güzel bilgiler ve teoriler mevcut. Bununla birlikte çok fazla gereksiz bilgi de mevcut. Konuyu bağlayacağım diye konuyla alakası olmayan ya da uzaktan ilgili olan bilgiler de mevcut. Bu da kitabın neredeyse yarısı ve ana konudan çok uzaklaştırıyor. Pek beğenmedim açıkçası. İlk bölümü iyi ikinci bölümü kötü maalesef.