İnsan Davranışlarının Abc’si

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
43 gösterim
Davranışçı analizleri konu alan ve teori ile klinik fayda unsurunu başarılı bir şekilde bir araya getiren bir kitap bulmak çok zor. İnsan Davranışlarının ABC’si bunu çok başarılı bir şekilde yapıyor. Ramnerö ve Törneke, geçmişi Skinner’a kadar uzanan fikirlerin özlü tanımlarıyla birlikte, bilişin anlaşılması gibi karmaşık meseleleri de kapsayan daha güncel tedavileri okuyuculara sunmaktadır. Hem teorik hem de pratik bilgiler sunan bu ilgi çekici kitap her türlü teorik zemin üzerinde çalışan tüm klinisyen ve öğrencilerin okuması gereken bir eser.
-Christopher R. Martell, Ph.D., ABPP, Washington Üniversitesi’nde davranış bilimleri/psikoloji ve psikiyatri bölümü klinik profesörü ve Depression in Context adlı kitabın yazarı.

Yazarlar, öğrenme kuramı ve davranış analizi hakkındaki üst düzey bahisleri, net ve bilgilendirici örneklerle bir araya getirmişler. Kitap aynı zamanda, insan dili ve bilişi alanlarındaki en güncel teorik gelişmelere de yer vermektedir. Hem yeni başlayan hem de tecrübeli terapistler bu kitaptan çok şey öğrenecekler.
-Lennart Melin, Ph.D., İsveç/Uppsala’daki Uppsala Üniversitesi’nde klinik psikoloji profesörü
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2017
 • Sayfa Sayısı:
  278
 • ISBN:
  9786059925969
 • Yayınevi:
  Litera Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Yağmur 
22 Nis 17:06 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu donem secmeli klinik dersi icin okudugum bir kitap.ABC'nin anlamı;A(accedent) davranıs öncesindeki davranasına neden olan sebep,b(behavior) davranış ve c(consequences) davranışın sonucu anlaminda geliyor.A-B-C arasindaki iliski anlaotilmakta ve terapist ile danısan arasindaki diyoooglards anlatılmis.