İsyan

9,3/10  (4 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
263 gösterim
Cumhuriyet değerlerine ve devrimlerine sonuna kadar sahip çıkan şiir tadında adalılar...

Küçük bir adada, masal tadında hayatı paylaşırken, farklı yolculuklara sürüklenen dört gencin dostluk dolu hikâyesi. Şenlikli gülüşüyle iklimleri, renkleri, kokuları değiştirebilen Gülhan ve ona âşık üç arkadaş:

Hayata karşı ölümüne öfkeliyken yalnızca onun yanında gülümseyebilen Dimitri, sahip olduğu her şeyi Gülhan'ın önüne sermeye hazır olan Ferit ve diğer çocukların yanında şansı olmadığına inandığı için arkadaşlığına razı olup onu etkilemek için yemek yapan İsyan. Duyduğu aşkın rüzgârıyla ülkeler, kıtalar değiştiren, hayatına giren kadınlarla gerçek kimliğini bulan, mutfağın dâhisi İsyan.

Vatanı toprakta değil sevdiğinde bulan, umudu dışarıda değil kendinde arayanların yolculuğu...
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2017
 • Sayfa Sayısı:
  364
 • ISBN:
  9786058252004
 • Yayınevi:
  A7 Yayınları
 • Kitabın Türü:
Okuyucu 
13 Eki 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

tasvirler güzel. karakter analizleri güzel. başı güzel. sonu güzel.çok zamanlı, çok mekanlı hoş bir kitap. çağan ırmak bu kitabı alsın, filmini çeksin...

crocus 
30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 11 günde · 10/10 puan

Sanatçı bir ruhun sanatın diğer dallarında da başarılı olabileceğinin güzel bir kanıtı oldu benim için, yıllarca müzik alanında keyifle takip ettiğim Ege... İnanılmaz hoş bir kurgusu olan, kalın olmasına rağmen çok sürükleyici bir roman İsyan... Hayali bir Ege Adasında 1970- 1990 lı yıllar arasında bir dönemi anlatan kitapta, dört çocukluk arkadaşının çevresinde yaşananlar ele alınmış. Dostluk, aile bağları, Rum ve Türk halkı ilişkileri, sevgi, lezzet, aşk, korku, affetmek konuları çerçevesinde işlenen romanın sonu çok zekice kurgulanmış. Ege nin kalemi çok güçlü gerçekten. Bir sonraki kitabını da heyecanla bekleyeceğim.