İyi Hemşire

8,0/10  (6 Oy) · 
14 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.024 gösterim
Aralık 2003'te yakalanışının ardından medya ona "Ölüm Meleği" adını taktı. Yaklaşık 300 hastayı öldürmekle suçlanan hemşire Charles Cullen kendine özel yöntemleriyle icra ettiği seri katilliğe ev hayvanlarından başlamıştı.

"Yumruk sesleri ve köpeğin viyaklamaları bazen genç kadını uykusundan uyandırırdı. Charlie köpeği eğittiğini iddia ediyordu ama Adrianne'e bu bir cezalandırma gibimgeliyordu."

Duyarlı bir evlat, ideal bir eş, sevgi dolu bir baba ve takdir edilen bir çalışan gibi görünüyordu. Kimse onun Amerikan tarihinin en üretken seri katili olduğunu tahmin edemezdi.

"Charlie, Somerset'te kaç kişiyi öldürdüğünü hatırlamıyordu, sadece bunun Amy hastalandığı günlerde başladığını hatırlıyordu ve bir kez başladı mı bir daha durmadığını..."

Charles Cullen 16 yıllık iş yaşamında düzinelerce şikâyet ve disiplin soruşturmasıyla karşılaştı. 4 polis soruşturması, 2 yalan makinesi testi geçirdi, belki 20 kez intihar girişiminde bulundu ve 1 kez de tutuklandı... ama bunların hiçbiri mesleki sicilini lekelemeye yetmedi, başvurduğu işlerden, ilginç bir şekilde, hiçbir zaman geri çevrilmedi.

10 yıllık bir araştırma sonucunda gazeteci-yazar Charles Graeber bütün hikâyeyi kitap haline getirdi. Yüzlerce gizli polis kaydından, görüşmelerden, dinlemelerden yola çıkarak kitabı yazan Graeber, cezaevinde Cullen'la da görüştü. Graeber'ın en önemli kaynaklarından biri ise Cullen'ın yakalanması için hayatını tehlikeye atarak gizli muhbir olarak görev yapan ve ilk kez bu kitabın yayımlanmasıyla kamuoyuna duyurulmuş olan, Cullen'ın en yakın çalışma arkadaşı Amy idi.

"Gerçek suç kitaplarına son derece rahatsız edici bir ilave."
-Publishers Weekly-

"Dehşet verici"
-CNN.com-

"Size ulaşacak, ele geçirecek ve gitmenize izin vermeyecek. Bu gerçek suç hikâyesinin can alıcı yerine ulaşana kadar yemek yemeyi, konuşmayı unutacaksınız."
-Pittsburgh Post-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786055134488
 • Çeviri:
  Erhan Akay, Nuray Önoğlu
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:
kitap_okuru 
17 Oca 16:17 · Kitabı okudu · 11 günde · 5/10 puan

Charles Cullen'in gerçek hayat hikayesi 16 yıllık hemşirelik meslek hayatı boyunca işlediği cinayetler ve yakalanmasını anlatıyor.Gerçek hayat hikayeleri benim ilgimi çektiğı için okudum gercek hayat hikayelerini sevenleri okuyabileceği bir roman.

Kitapla ilgili 1 Haber