Erhan Akay

Erhan Akay

Çevirmen
8.1/10
77 Kişi
·
165
Okunma
·
0
Beğeni
·
58
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
266 syf.
·Beğendi·10/10
Bizim toplumda aile travmalarının aktarılmadığı çocuk olduğuna inanmıyorum. Tam da yaşayan bir insanın aslında olmadığı gerçeğine gözlerimizi kapatmazsak toplum ve biz hem ilerleyeceğiz hem sağlıklı birey olacağız. Nesiller boyu aktarılan yokluğun gerçekliğini,acısını,iyileştirilebilirliğini anlatan çok faydalı olduğunu düşündüğüm bir kitap.
756 syf.
·8/10
Üç Renkli Deniz; Radikal Kitap tarafından 2014 yılının en iyi 100 kitabı arasına girmeyi başaran bir kitap. 700 küsür sayfa sayısıyla ilk başta göz korkuttuğunu inkar edemeyeceğim:) Başlarken biraz ön yargılarım vardı. Sıkılacağımı düşünüyordum fakat her bölüm o kadar heyecanlıydı ki nasıl bittiğini hiç anlamadım. Kısaca konusuna değinirsek; evli, üç çocuklu ve ressam olan Annie'nin varlıklı ve cüretkar galeri sahibi, hemcinsi Viveca'ya aşık olmasıyla yıllar içerisinde biriktirilmiş tüm sırların ortaya dökülmesini anlatır. Okurken zaman zaman Annie'den nefret ettim. Özelikle çocuğuna şiddet uyguladığı sahnelerde. Kendisine göre sebepleri olduğunu sonradan okuyoruz fakat benim için hiçbir sebep küçük bir çocuğa yapılan şiddeti meşru kılmaz. Kitap değindiği konular bakımından oldukça renkli. Aile içi şiddet, homoseksüellik, cinayet, kavga dövüş, aşk. Kısacası ne ararsanız var cinsinden bir kitap. Fakat konuları birbirine oldukça başarılı bir şekilde bağlamış yazar. Şahsen ben beğendim. Farklı bir kitap okumak istiyorsanız eğer siz de şans verebilirsiniz. Herkese iyi okumalar.
248 syf.
·Beğendi·9/10
Güzel bir kitap daha. Halil Cibran bizi bu sefer de yaratılışımız ve özümüz üzerine düşünmeye davet ediyor. Ruhumuza sesleniyor. İyi okumalar. Varolun.
266 syf.
·Beğendi·5/10
Kendi geçmişinize baktığınızda ebeveyninizin sizlerde bıraktığı izleri yakalamak çok kolay olacaktır. Bunu garipsemeden sahiplenin. Üzerini kapatmaya çalışmayın. Sadece size ait olan bir durum değildir bu. Bunu sahiplenip hemen nasıl basacikacağınıza bakın. Bunun için bir kitap önerisi istersenizde buyrun.
756 syf.
·12 günde·Beğendi·9/10
Bu kitabi alip almamak konusunda çok kararsizdim. Hakkında o kadar az yorum vardi ki. Simdi aldigima o kadar mutluyum ki anlatamam!!!

Kitabin konusunu anlatmak çok zor. Tek soyleyebilecegim cok aci bir kitaptı. Öyle ki bazı yerlerinde daha fazla okumaya katlanamayip biraktigimi hatırlıyorum. Anliyacaginiz bol bol ağladım.

751 sayfa olmasına rağmen inanılmaz akiciydi. Sıkıldığım tek bir an hatirlamiyorum.Kitabin en cezbedici yani birbiriyle çok alakasiz gibi görünen olayların ileride birleşerek asil olayı oluşturmasıydı. Yazar bunu o kadar ustaca yapmiski kitabi okurken mest olmaktan kendinizi alamiyorsunuz.

Kitabin son sayfasını kapadigimda bir an durup bu kadar acinin ve kötülüğün olduğu bu dünyada kendi küçük ve mutlu hayatım için sukrettim.

Ne diyebilirim ki Wally Lamb beni de hayranlarının olduğu listeye yazdirdin!!!
480 syf.
·11 günde·5/10
Charles Cullen'in gerçek hayat hikayesi 16 yıllık hemşirelik meslek hayatı boyunca işlediği cinayetler ve yakalanmasını anlatıyor.Gerçek hayat hikayeleri benim ilgimi çektiğı için okudum gercek hayat hikayelerini sevenleri okuyabileceği bir roman.
252 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Harikasın Jack London..

Kitap içeriği kahramanımız Beyaz Diş isimli bir kurt Jack London konuyu bize kurttun gözünden sunuyor fakat öyle hassas öyle güzel konulara değiniyor ki , sayfalardan kafanızı kaldırmak istemiyorsunuz

Mutlaka okumalısınız, okursanız, merhameti, acıyı, sevgiyi, sadakati, görür, anlar, duyumsarsınız..
756 syf.
·1/10
Anlatım dilinin ne yazık ki yine kurtaramayacağı ve zamanımı boşa harcadığım, okuduğum en boş kitaplar listesinde zirveye oynayan bir kitap oldu. Her hafta farklı entrikalarla dolu olan Türk dizileriyle kapışacak bir konusu var. İyi bir amacı olmayan insanın, insanlıktan nasibini alamayacağı, bomboş yaşayıp gideceği gibi; iyi bir amaca hizmet etmeyen kitaplar da kuytu köşelerde tozlanmaya, çürümeye ve yok olmaya mahkum olacaktır. Şahsi düşüncemdir. Sevgiler, saygılar...
756 syf.
·86 günde·Puan vermedi
Uzun bir aradan sonra kendimi bir incelemeye daha hazır hissetmemle birlikte yine karşınızdayım. 756 sayfalık uzun bir kitap olduğunu düşünürsek aslında sıkmadan ve akıcı bir şekilde ilerledi. Bir çok okuduğum kitaba göre, içerik olarak aslında hiç bakmadığınız açılardan bakmanızı sağlıyor. (Spoiler içerebilir) örneğin bunca yıl haberlerde ve etrafımızda duyduğumuz pedofili hastalığının tacize maruz kalan çocuklarda çocuk gelişimci olarak çok derin yaralar açtığını hep düşünmüşümdür. Ama tacizci açısından bakıldığında nasıl gözükebileceğini hiç düşünmemiştim. Yine tacize uğrayan çocuğun etrafındaki insanlarla ilişkisi de aynı şekilde düşünmediğim bir konuydu. Herkesin ısrarla sırlar içinde boğulduğu, bu Wally Lamb kitabı üzülerek söylüyorum ki istediğim gibi bitmedi. Havada kalan bir çok soru kaldı kafamda. Çok az bir kısmında beni yerden yere vurmuş, geri kalan tüm bölümler stabil ilerlemiş bir kitap. Karakterlerdense en çok üzüldüğüm ORİON OH’tur. Kendisine burdan hürmetlerle :)
224 syf.
·10/10
Psikoterapist olan yazarımız bu kitapta ilişkiler hakkında genel geçer şeylerden bahsetmekten ziyade bizim doğru bildiğimiz fakat aslında yanlışlarla ilişkileri yürütmeye çalıştığımız çoğu şeyi bize gösteriyor. İçerisinde yazarın örnekler ve kendi uyguladığı seaslardan yola çıkarak bize bilgiler aktarıyor.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 165 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 187 okur okuyacak.
  • 11 okur yarım bıraktı.