Kabul Edilmiş Dualar

4,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
648 gösterim
Ünlüler ve zenginler arasındaki yaşam hakkında Proustvari bir itiraf...

Truman Capote´nin son romanı, kendisi öldüğünde henüz bitmemişse de, varolan bölümleri zamanın sosyetesinden ve alt tabakasından, yüz kızartıcı bir grup portre sunar.

Anası babası belli olmayan ve erotik zevkin her türlüsünü tadan bir yazarın kariyerinin anlatıldığı Kabul Edilmiş Dualar, Tanca´nın adı kötüye çıkmış bir barından La Cote Basque´daki mükellef bir sofraya, edebiyat salonlarından pahalı genelevlere doğru salınım yapar.

Çıkarcı güzel kadınların, sadist kocaların yanısıra gerçek yaşamdan gelen karakterleri de kapsar. Hepsinden öte, bu hain bu tuhaf kitap Capote´nin acımasız gözlemciliğini ve çok tehlikeli zekasını sergiliyor bize.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2008
 • Sayfa Sayısı:
  168
 • ISBN:
  9789755703459
 • Çeviri:
  Süha Sertabiboğlu
 • Yayınevi:
  Sel Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
ramazan k. 
 24 Haz 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Biraz sert bir kitap olduğunu en baştan söyleyim. Kitapta yer alan anekdota göre Camus, Capote'nin yazdığı bir metni okur ve daha gerçekçi şeyler yazarsa şansının daha yüksek olacağını söyler. Ama Capote'ye göre yazdıkları gerçeğin taa kendisidir. Kitabın bazı bölümlerinin yayınlandığı 1970'lerde sosyete arasında büyük çalkantıya neden olmuştur. Capote dışlanmış inzivaya çekilmiştir. Kitap hakkında yazdığım blog yazım:
https://karakugublog.wordpress.com/...anavarlarin-pesinde/