Mekke Resullerin Yolu

9,0/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
545 gösterim
Şirk ve Tevhid Tarih boyunca tüm insanlığın tabi olduğu iki dinin adıdır.

İnsanlar temelde hep bu iki din üzre olagelmişlerdir. Gerçi çeşitli dönemlerde de bu iki dine başka başka adlar verilmişse de bu başkalıklar yalnızca adlarla sınırlıdır; yoksa temelde değişen herhangi bir şey yoktur.

Resuller'in ve son Rasul'ün tebliğ etmek için gönderdikleri Mekke'leri nasıldı; bu Mekke'lerde yaşayan insanların durumu neydi; tabi oldukları Şirk Dini'nin genel nitelikleri nelerdi?"

Elinizdeki eser yukarıdaki sorulara Kur'an'ın ışığında cevaplar aramaktadır. Kronolojik bir siyer olmaktan öte, dönemler boyu süren ve sürecek olan tevhid ve şirk mücadelesinin temel özelliklerini Kur'an ve Son Resul'ün hayatını da örnek olarak incelemektedir. Şu çok açıktır ki: Kur'an'ı anlamadan Rasul'ün hayatını bilmeden Kur'an'ı anlamak mümkün değildir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2000
 • Sayfa Sayısı:
  285
 • ISBN:
  9789753520416
 • Yayınevi:
  Pınar Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
mehmet rauf güler 
08 Eki 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Tarih boyunca tüm peygamberlerin tevhidi tebliğ sürecinde yaşadıkları sıkıntıları, müşriklerin elinden grdükleri baskıları, işkenceleri ve sürgünleri bilip de tüm bunları unutup, resullerin yolundan gitmeyerek yanlış yollara meyletmek, insanı bir anda tevhid ve şirk mücadelesinin yanlış tarafına savurur. Rabbim bizi gaflete düşmekten ve bu hatayı yaşamaktan korusun.