Kafasına Göre Sayı 16

8,7/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
1 beğeni  · 
159 gösterim
Sıcacık yaz günlerini geri bıraktığımız günlerden sizlere merhabalar!
Geçtiğimiz yılın Eylül-Ekim sayısına yaşanan toplumsal olaylardan dolayı hüzünle başlamıştık. Ama umut etmekten, gülümsemekten hiç vazgeçmemiştik. Bu Eylül – Ekim sayısına daha umutla başladık ve inanıyoruz ki bu yıl her şey daha iyi olacak. Yeni başlayacak eğitim yılını milat sayalım ve yeni başlangıç yapalım.
Yeni başlangıcımızda yine bize yol gösterecek konular ve kişiler seçtik. Herkesin hayatında en azından bir kere duyup gördüğü ünlü sinema ikonu Marilyn Monroe’yu kapağımıza taşıdık. Sinemanın bu güçlü kadınına hatırlamak istediğimiz gibi, neşesiyle, cesaretiyle yer verdik sayfalarımıza. Onun kaleminden çıkanlar da bir o kadar önemli olduğu için not defterlerinden birkaç sayfa paylaşarak sizinle Marilyn Monroe’nun iç dünyasına yolculuk etmek istedik.
Yine enerjimizi güçlü kadınlardan alarak yolumuza devam ettik. Hayatıyla, oynadığı ve yönettiği filmlerle bizlere yol gösterecek bir diğer efsane, Türkiye’nin Marilyn Monroe’su Cahide Sonku’ya yer verdik. Türk Sineması’nın efsane oyuncu ve yönetmeni hakkında yapılan dolu dolu bu röportajı okumanın hepimize iyi bir hayat dersi olacağından eminiz.
Bu sayı da diğer sayılarımız gibi diğer yazar ve çizerlerimizin katkılarıyla dopdolu oldu. Sonbaharın başlamasıyla yeni sayfalar açacağımız günler başladı bile!
Haydi hemen başlayın okumaya!
  • Baskı Tarihi:
    Eylül 2017
  • ISBN:
    9772149265008
  • Yayınevi:
    Sinemart Yayıncılık
  • Kitabın Türü:
özlem karagöz 
12 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 18 günde · 8/10 puan

Marilyn MONROE konulu bu sayıda aynı zamanda aşk, açlık,ve Cahide SONKU anlatımları ile mükemmel bir edebiyat dergisi. Alıp okumanızı tavsiye ederim.