Deja Vu

8,0/10  (48 Oy) · 
172 okunma  · 
33 beğeni  · 
1.513 gösterim
Bir anın gerçekliğine inanıp kimseye anlatamadığınız oldu mu?

“Hapishaneler umutsuzluk kokarmış! Bence hapishane koksa koksa korku kokar: Gardiyan korkusu, dövülme veya grup tecavüzüne uğrama korkusu, bir zamanlar sizi sevmiş ama artık sevmeyebilecek olan kişiler tarafından unutulma korkusu. Ama en çok, zaman ve zihnin kuytu köşelerine sinen karanlık düşüncelerin korkusu. Zaman doldurmak, derler – ne komik. Bana kalırsa, zaman sizi doldurur.”

Work bir yandan babasının cinayetiyle ilgili sır perdesini kaldırmaya çalışırken, diğer yandan Barbara ile zoraki evliliği, gizemli sevgilisi ile mutsuz kaçamağı ve duygusal bir travma yaşamış olan kızkardeşi Jean arasında gidip gelmektedir. Bu arada güzel ve zeki bir dedektif olan Mills, aleyinde ne kadar delil varsa toplayıp onu babasının katili ilan eder ve köşeye sıkıştırmaya çalışır. Work gerçeklerin peşinden gittikçe eski yaralar kanayacak ve geçmişte aldığı kararlarının sonuçları ile yüzleşmek zorunda kalacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786054188086
 • Çeviri:
  Özgü Çelik
 • Yayınevi:
  Koridor Yayınları
 • Kitabın Türü:
Güler Bilkay Aygün 
20 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğum en güzel polisiye romanlardan biri. Konusuna gelince; Avukat olan roman kahramanının babası bir süre önce kaybolur, her şey babasının cesedinin bulunması ile başlar. Son derece sürükleyici, bir solukta okunan çok güzel bir kitap.

Umut Çalışan 
06 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Tabiri caizse nehir gibi akan, su gibi okunan, yormayan, anlam altında anlam aratmayan harika bir kitap. Her ne kadar katili önceden tahmin etme imkanı verse de (ki ben bunu severim) hiç sıkılmadan bir solukta okudum, inanılmaz keyif aldım. Herkese tavsiye ederim.

Deja Vu benzeri kitaplar

Dilek Aykut 
19 Haz 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

bu kadar sürükleyici olacağını düşünmemiştim.. genelde bu tarz kitapları okumaktan zevk almazdım ama bu kitap bir başka sürükleyiciydi. bir an da yeni bir şeyler oluyor ve merak duygusu iyice artmaya başlıyor.. olayların anlatım biçimi oldukça başarılı ve öyle pat diye ne yapmış söylenmiyor ve kestirilmiyor. gayet heyecanlı.. ne yazık ki okumaya geç başlamışım.. kitapla erken tanışmak isterdim..

Anıl Atik 
02 Haz 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

polisiye -gerilim diye geçse de aslında öyle bir kitap değil. sizi kanepeye bağlayıp saatlerinizi almayı başaramasa da sonlara doğru biraz daha heyecanlı hale geldiğini söylemeliyim. notum: orta

Kitaptan 4 Alıntı

Beni seviyor musun?
Sevdiğimi biliyorsun.
Söyle.
Seni seviyorum.
Bir daha söyle.

Deja Vu, John Hart (Sayfa 270)Deja Vu, John Hart (Sayfa 270)
Okur-gezer 
19 Oca 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

En hakiki kişiliğimiz başkalarından sakladığımız kişiliğimizdir; yalnızken büründüğümüz kişiliğimizdir. Gerçek dünyada, bazı düzenlemeler yaparız. Taviz verir, kaçamaklı davranırız.

Deja Vu, John Hart (Sayfa 369)Deja Vu, John Hart (Sayfa 369)

Kaynar suya bir kurbağa atarsanız dışarı sıçrarmış.Ama aynı kurbağayı soğuk suya koyar ve suyu yavaşça ısıtırsanız , kurbağa kanı kaynayana kadar suyun içinde kımıldamadan otururmuş .Canlı canlı haşlanırmış .Belki benim başıma gelen de buydu.

Deja Vu, John HartDeja Vu, John Hart
Yıldıray Beyazıt 
20 Mar 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

İnsanın hayatı kötü gidiyorsa, dünyada ne çok iyi insan olduğunu unutabiliyor.

Deja Vu, John HartDeja Vu, John Hart