Karagöz İle Boşverinbeni

8,0/10  (5 Oy) · 
11 okunma  · 
4 beğeni  · 
507 gösterim
"Çok çişi gelmiş birinin deli dana telaşında, yön kararsız, acelesi ayyuka zıplamış halde kenef araması gibi patıranarak, "çöz-beni hemen" boyutuna ulaşmış bir konut sorunuyla faça façaya olmanın bilinciyle, bir an önce nereyi ev edinmesi gerektiğine karar vermek üzere, sıkı incelemeye aldı mahalleyi. Daha önce kerterizlediği yerler vardı. Eşiyle birlikte enine boyuna dolaşmaya başladılar çevreyi. Burada doğmuşlar, büyümüşler, zaman zaman pek ıraklara savurmuş olsa da onları hayatın rüzgarı dönüp dönüp hep buraya gelmişlerdi, doğdukları yerde sürdürmek istiyorlardı yaşamı."
(Kitabın İçinden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2008
 • Sayfa Sayısı:
  390
 • ISBN:
  9789757904113
 • Yayınevi:
  Ortaoyuncular Yayınları
 • Kitabın Türü:
ilker Görkem 
21 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Spoiler içerir:
Güzel kumrular kahramanımızın yalnızlığına ortak olunca ilginç bir hikaye başlıyor. Onlara hemen isim veriliyor. Bakım ve besleme işi ve dahi onlarla sohbet etmek kaçınılmaz oluyor. Ferhan abimiz "Elveda SKK" kitabında olduğu gibi enterasan bir karakter peyda etmiş. Sıkılmadan okursunuz diye düşünüyorum. Tabi yine siz bilirsiniz.

Kitaptan 2 Alıntı

- Senin hiç arkadaşın yok mu baba?
+ Eskiden vardı. Büyüyünce kalmıyor ve çok gerekmiyor...

Karagöz İle Boşverinbeni, Ferhan Şensoy (Sayfa 65 - Ortaoyuncular Yayınevi)Karagöz İle Boşverinbeni, Ferhan Şensoy (Sayfa 65 - Ortaoyuncular Yayınevi)

"Usasığmaz bir şiirdir kuş yuvası, temel atmak için belediyeden izin almaz. Kimi zaman bir bacanın üstünü, bir elektrik direğinin tepesini, bir bakarsın bir ağacın kovuğunu yuva edinir kuş, hiç kimseye sormadan, hiçbir bankadan yuvam olsun kredisi almadan, inşaata hiç para harcamadan, tapu ve kadastro bilmeden."

Karagöz İle Boşverinbeni, Ferhan Şensoy (Sayfa 8 - Ortaoyuncular Yayınları)Karagöz İle Boşverinbeni, Ferhan Şensoy (Sayfa 8 - Ortaoyuncular Yayınları)