Katır İnadı

6,8/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
5 beğeni  · 
269 gösterim
Mizahın en büyük ödülü sayılan Altın Palmiye'yi de alan Guareschi'nin ünü, İtalya'yı aşalı yıllar oldu. Kitapları birçok dile çevrildi, filmlere konu oldu; onun yarattığı Don Camillo'nun ünü de onunla birlikte uluslararası bir düzeye erişti. Öyleki bu sevimli papaz, neredeyse yaratıcısını gölgeleyecek duruma geldi. Bu kitapta Don Camillo yok. Ancak, onun kadar sevimli, cana yakın, güldürürken düşündüren başka Guareschi tipleri var. Onların hikâyelerini, bir çırpıda severek; Guareschi'nin mizah gücünü bir kez daha takdir ederek okuyacaksınız.               
 • Baskı Tarihi:
  1984
 • Sayfa Sayısı:
  107
 • ISBN:
  2789754941002
 • Çeviri:
  Adnan Benk
 • Yayınevi:
  Bilgi Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitap güzeldi.Okunmaya değer.Yalnız ilk kez yabancı bir eserden mizahi öyküler okudum.Kültür farklılığından olsa gerek kitap değişik geldi.Bizde mizah deyince güldüren, güldürürken düşündüren yapıtlar akla gelir.Bu kitapta oysa Cüneyt Arkın filmlerini çağrıştıran ezilen bir adamın zalimlerden intikamını aldığı hikayeler var.Veya saçma bulduğum güldürü unsurları var.Evden ayrılacak olan kadının kocasına pantolonu ayağına, gömleği üzerine giyineceksin unutma diye nasihatler etmesi gibi.En çok kahve değirmeni hikayesini beğendiğimi söyleyebilirim.Mizahi yönü en kuvvetli hikaye buydu gördüğüm kadarıyla.

Emine türe 
15 Nis 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Katır İnadı adlı kitap mizah severlerin ivedilikle okuması gereken bir eserdir.Bazı bazı saf ,bazı bazı da kurnaz karakterleriyle her seferinde şaşırtmakta ve mizahına hayran bırakmaktadır.Özellikle "İlk Sevgi" adlı öyküsü ,bu kadar da olmaz dedirtmektedir.