Köşker Dağının Sunası (Melikgazi Efsaneleri)

·
Okunma
·
Beğeni
·
23
Gösterim
Adı:
Köşker Dağının Sunası
Alt başlık:
Melikgazi Efsaneleri
Baskı tarihi:
2017
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059965811
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kişisel Yayınlar
250 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar size güzel bir kitap yorumuyla geldim
Yazarımız kitaba çocukluğunu anlatarak başlıyor.Kitabın konusuna ise bayıldım.Ebesi Suna'nın yaşadığı zorlukları oğlu Mehmet'in Amerikaya gidişini hasretle bekleyişini Ama gelmeyişini anlatıyor.Ve ilkokul öğretmeninin yaptıkları beni çok çok üzdü bir öğretmen olarak çok morelim bozuldu.Yazarımız çok güzel bir dil kullanmış.Arkasında olan küçük resim albümü ve şiirler çok güzel ve anlamlıydı.
250 syf.
·5/10
İsmi gibi kendiside güzel olan bir kitap okudum. Başlarken biraz tereddütlüydüm ama okumaya başlayınca kitabı elimden bırakamadım. Çok sürükleyici bir kitap. Kitabın konusuna ise bayıldım. Yazarımız çok güzel bir dil kullanarak kitabı harika yazmış. Kitapta en etkilendiğim kısım yerli malında yaşanılanlardı. Küçük bir çocuğun yaşadığı yoksulluk, bir annenin çaresizliğine çok üzüldüm. Herşeye rağmen birşeyler götürmesine rağmen öğretmenin düşüncesiz davranmasına mı hayatın acımasızlığına mı kızsam bilemedim. Birçok etkili bölüm vardı ama beni en etkileyen bölüm burası oldu. Sizinde kitabı okumanızı isterim. Size katkısı olacak bir kitap. Kitabı okumamı sağladığı için @azuyucokoku ve @ziyasahin8825 'e çok teşekkür ederim. Kitabı kesinlikle okumanızı öneriyorum.
250 syf.
·Puan vermedi
Gerçek hayattan esinlenerek yazılmış bu kitap biz okurlar için bir hatıra olarak kalınmasını istemiş. Yazar 8 kişilik bir ailenin 6. Üyesidir hem kendi hikayesini hemde köyde yaşayan herkesin hikayesini anlatmaktadır. Halk ozanı olan yazarımız Malazgirt köyü için yazdığı şiirler ve arka sayfada bulunan eski zaman fotoğraflar kitaba ayrı bir hava katmış.
۰
Kitapta en çok sevdiğim bölüm köşker sağının bahtı kara prensesi münüfe olmuştur. Peki ya Suna ebenin oğlu Mehmet Çelebi için o ağıtları beni benden aldı bir anne olarak o satırları göz yaşı işinde okudum. Eski zamana dönmek Malazgirt köyünde neler olduğunu öğrenmek isteyen herkese tavsiye ediyorum.
250 syf.
·Beğendi·8/10
Hikaye Köşker Dağı’nın eteklerinden, yüreğinize dokunacak bir evlat hasreti ile başlıyor... Sarı Suna’nın eğitim sebebiyle yurtdışına çıkan çocuğu için yanan yüreğinin acısını, ağıtlarında hissediyorsunuz. Osman çavuşa, merhamet duygusu bulunmayan bir öğretmene rastladığınız bölümlerde ise sinirleriniz bozuluyor
.
Hikayeler bundan ibaret değil, keşfedilecek çok satır var, okurken elden düşürmek mümkün değil
.
Yazar kırk yıl önce gördüklerini, duyduklarını kendi hayal ve duygularıyla işleyip, halk ozanı kimliği ile satırlara dökmüş. Emeğine yüreğine sağlık Okunmaya değer bir kitap arıyorsanız, onu buldunuz
Kitaba henüz alıntı eklenmedi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Köşker Dağının Sunası
Alt başlık:
Melikgazi Efsaneleri
Baskı tarihi:
2017
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059965811
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kişisel Yayınlar

Kitabı okuyanlar 7 okur

  • Nora'nın  Kitaplığı
  • Verda Rençberoğlu
  • Şule
  • Elvan Ay
  • BURCU
  • Ela
  • Serap dmrkndk

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25 (1)
9
%0
8
%25 (1)
7
%0
6
%0
5
%50 (2)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0