Giriş Yap

Lennon

7.610 üzerinden
26 Puan · 4 İnceleme
160 syf.
·
10 günde
·
Puan vermedi
The Beatles
Ünlü İngiliz grubu The Beatles'ın kurucu üyelerinden biri olan John Lennon'ı psikoloğunun ağzından çizgi roman olarak okuyoruz. Kendisinin çocukluğunda yaşadığı sıkıntıları, müzik dünyasına girişi, ünlü sevgilisi Yoko ile olan ilişkisi ve suikaste uğrayıp bize veda edişi konularını çizgi roman hazıyla okuyabiliyoruz. Ek bir bilgi paylaşayım. Bu müzik zamanlarda üç grup vardı. The Beatles, The Doors, Rolling Stones. Beatles sahneye çıkmayı bırakmıştı. Doors'un ise Jim Morrison'ı sıkıntılar yaşıyordu. Jim Morrison'ı ölüme sürükleyenin Stones'un vokali Mick Jagger olduğu söylentisi vardır. Morrison'ın takıldığı mekana takılan Stones grubunun Morrison'ı da eleyip rock sahnelerinde liderliğe yükseldiği söylentisi vardır. Güçlü kanıtlar olsa da bunlar itiraflar olmadığı sürece karanlıkta kalacaktır.
Reklam
160 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
John Lennon'un psikoloğunun koltuğunda kendi hayatını önümüze sererek anlatan grafik roman müzisyene ait oldukça bilgilendirici bir kitap.Bunu güzel bir kurgu şeklinde,gerçeğe yakın basit çizim tekniği ve psikolojik olarak derinlemesine inceleyerek yapıyor.Bildiğimiz efsaneye oldukça yakından bakan,okuması keyifli işti.
160 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Çizgi roman, John Lennon’ın bir terapi esnasında anlattıklarından hayatını izliyoruz. Doğumundan ölümüne kadar başından geçen öenmli olayları gözrüyoruz. Çizgi romanın çizimleri siyah beyaz ama güzel bir tarzda çizilmiş, klasik süper kahraman romanları gibi değil çizimleri. John Lennon hakkında bilmediğim şeyler de öğrendim (Anlatılanların doğru olduğunu varsayıyorum). Sanatçıyı seviyorsanız seveceğiniz bir çizgi roman. Tavsiye edebileceğim bir çizgi roman.
160 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Gelmiş geçmiş en iyi rock gruplarından biri sayılan,hatta klasik rock’ın başlangıcı kabul edilen The Beatles’ın vokali John Lennon’un hayatına yakından bakma şansını bize veren bir çizgi roman Lennon. The Beatles’a özellikle de John’a ilgi duyuyorsanız okumanızı şiddetle tavsiye ederim.