Maria

Emine Şenlikoğlu

Maria Sözleri ve Alıntıları

Maria sözleri ve alıntılarını, Maria kitap alıntılarını, Maria en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Allah kula her zaman yakındır ama, en güzel yakınlık, kulun kendisini Allah'a yakın hissettiği zamandır.
Sayfa 223 - Mektup yayınlarıKitabı okudu
Sen miydin benim her şeyim ? Meğer sen hiç bir şey değilken, ben seni herşeyim yapmışım.. ... ~...
-Tevrat varken İncil'in, İncil varken Kur'an'ın gelmesi sünnetullahtır. Daha önce, on emir varken elli emir, Zebur varken de Tevrat gönderilmişti... Allah her ümmeti başka bir şeriatla, yani hukukla imtihan etti. Ama temel kurallar Hazreti Adem'den beri aynıdır...
Şâir der ki: Gölgelerde dinlenip, cenneti Hakk'tan istemişler. Azıcık terlemeden, cennet gelsin demişler.
Sayfa 195 - Festival Yayınları
İnsan için üç türlü kardeşlik vardır... Aynı Âdem ve Havva'dan olma kardeşlik, Aynı babadan olma kardeşlik, Aynı dinden olma kardeşlik.
-Yeter!... Yeter Suzi! Katilleri savunmaktan vazgeç artık! Beni de rahat bırak!.. - Kime katil diyorsun, dikkat et. -Onlara, yani sizinkilere. Tabiî katiller. "Ne yapıp yapıp, Müslüman ülkeleri birbiriyle savaşa sürükleyip, birbirlerini öldürtmeliyiz" diyen babamı kulaklarımla duydum. Müslümanlar bu kalleşliği hiç yaptılar mı? Bir Hristiyanı ötekine öldürttüler mi? Batılılar hem de daha çok silah satmak için yapıyorlar bunu... Düşünsene, İslâm ülkelerine silah yaptırmayan Amerika ve Avrupa, bunca silâhı kimin için yapıyor? Uyan Suzi, uyan! Milyarlarca insanı bir dakikada öldürecek kadar silah var ellerinde. Dünyayı defalarca kez öldürecek bomba var ellerinde... Kimin için o bombalar? Neden insanları öldürmek için yaptıkları bombalarla, "biz ilericiyiz" diye övünüyorlar? Gözünü aç Suzi. Vahşi hayvanlar yapmıyor yaptıklarını. Bunlar nasıl insan öldürmekle ilerici oluyorlar. Yirmi yıl sonra öldürecekleri insanların bombalarını bugünden hazırlıyorlar.
Sayfa 207 - Festival Yayınları
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.