Merhamet

8,7/10  (3 Oy) · 
3 okunma  · 
3 beğeni  · 
131 gösterim
Adalet ile başlayan üçlemenin sonu…Bir zamanlar Toren'in Adaleti binlerce bağılıyla galaksiye korku salan bir uzay gemisiydi. Şimdi ise Kalr'ın Merhameti'nin kumandanı olarak intikam için son savaşını veriyor.“Leckie, Iain M. Banks ve C. J. Cherryh'nin varisi olmaya aday.”

-Elizabeth Bear, Hugo ve John W. Campbell ödüllü yazar-“Bu üçlemeyi okumadıysanız kesinlikle okumalısınız. Ann Leckie’nin sosyopolitik uzay operası, uzak galaksilerde lazer savaşı yapan uzay gemilerine yeni bir soluk getiriyor.”

-NPR Books-“Ann Leckie’nin üçlemesi, bir bilimkurgu klasiği olarak yıllarca okunacak.”

-Library Journal-“Soluk kesen, muhteşem bir eser.”

-Publishers Weekly (Starred Review)-“Merhamet, umut veren üçlemenin görkemli sonu.”

-RT Book Reviews-(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2017
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786053757139
 • Çeviri:
  Yaprak Onur
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Yaprak Onur 
25 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Eğlencelerin neredeyse tamamı ya zafer ya da felaketle sonuçlanır; ya mutluluğa ulaşılır ya da tüm umutların yok eden bir yenilgi yaşanır. Ama daima, sonun ardından yaşanan şeyler de vardır; daima ertesi sabah ya da bir sonraki gün, değişimler, kazançlar ve kayıplar olur. Hep bir adım daha ilerisi. Ta ki hiçbirimizin kaçamayacağı gerçek son gelene kadar. Ama o son bile küçüktür, bize ne kadar büyük görünse de. Hâlâ diğer herkes için ertesi sabah vardır. Evrenin geri kalan enginliği içinde o son hiç yaşanmamış gibidir. Her son keyfidir. Her son başka bir açıdan bakıldığında aslında son değildir.

Merhamet, Ann Leckie (Sayfa 338 - İthaki Yayınları, Yaprak Onur)Merhamet, Ann Leckie (Sayfa 338 - İthaki Yayınları, Yaprak Onur)