1000Kitap Logosu
Mildred Pierce
Mildred Pierce
Mildred Pierce

Mildred Pierce

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.7
7 Kişi
15
Okunma
5
Beğeni
139
Gösterim
391 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 11 sa. 5 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Alakarga Sanat Yayınları · 2018 · Karton kapak · 9786059315876
Mildred Pierce / James M. Cain Mildred yavaş yavaş, sürekli fren yaparak gidiyordu. İleride, molozun bittiğini, yolun açıldığını ve asfaltın simsiyah parladığını görünce gaza bastı. Fakat frene basar basmaz araba kaydı. Farlar söndü, motor durdu. Kocaman bir alana yayılan çamurlu su birikintisinin içinde yapayalnızdı. Ayağını frenden çekince arabanın çamura gömüldüğünü hissetti. Çığlık attı. Aldatıldığını öğrendikten sonra hayata tutunmaya çalışan bir kadının çocuklarından birini kaybetmesi, diğerinin kibirli ve düşüncesiz tavırlarıyla uğraşması, yeni bir aşk, zenginlik, hayal kırıklıkları, başarılar, kayıplar… Hayatın içinde var olan tüm duyguların ustalıkla işlenip okura aktarıldığı, 30’lu yılların Amerikasında yaşanan ekonomik krizin toplumsal yaşamı nasıl sarstığını anlatan Mildred Pierce, kendinizi kahramanların yeri koyacağınız keyifli bir roman (Tanıtım Bülteninden)
1 mağazanın 1 ürününün ortalama fiyatı: ₺20,84
7.7
10 üzerinden
7 Puan · 4 İnceleme
Ayla Şahin
Mildred Pierce'yi inceledi.
391 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Bu kitabı beklediğimden fazla sevdim. 1941 de yayınlanmış hem filmi hem de dizisi olan bir kitabın Türkçemize daha geçen yıl çevrilmiş olması ne kadar yazık. Bu konuda Alakarga yayınlarını çok takdir ediyor ve destekliyorum; az bilinen, dilimize daha önce çevrilmemiş değerli eserleri bizlerle buluşturduğu için. Çevirilerini de beğeniyorum. Mildred Pierce bana göre yazarın Postacı Kapıyı İki Kere Çalar kitabından daha iyiydi. Kitapta, 30’lar Amerikasında toplumsal yaşamı ve dönemin zorluklarını da konu alan, yeni boşanmış bir annenin zorlu ekonomi hikayesi ve kızıyla olan sağlıksız ilişkisini detaylı bir dille anlatıyor James M. Cain. Spoiler! Gün geçtikçe dev dokunaçlı bir canavara dönüşen Veda’dan da, Mildred’in hastalık halini alan affediciliğinden de nefret ettim. Gördüğü kötü muameleye rağmen kızına olan bağlılığı resmen çileden çıkardı. Öte yandan hayata karşı feminist duruşu, azmi ve eşitlikçi tavrı hoşuma gitti. Kitabın son sayfasında okurun Mildred’a sinirini yatıştırmak ister gibi şöyle bir cümle var “Bir suçu varsa o da kızını çok sevmekti.” Kendime not: Filmi ve mini dizisi de izlenmeli.
Mildred Pierce
7.7/10
· 15 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13
mücahit peker
Mildred Pierce'yi inceledi.
391 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
selamlar, öncelikle ben fazla riske girmeyen okuyuculardanum yani klasikleşmiş tanınmış hakkında birçok inceleme yazılmış kitaplar okurdum fakat bu kitabı kitapçıda görünce kendi kendime riske giricem ve okuyacam dedim iyi ki de okumuşum çok beğendim sizde okumadan önce okusam mı diye buraya bakıyorsanız bence çok beklemeyin ve hemen alıp okuyun :)
Mildred Pierce
7.7/10
· 15 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3