Mor Bakışlar

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
200 gösterim
Kadınlarımız anlatır Mor Bakışlar; Şiddet gören, çaresiz ve toplumun çıkmaz sokaklarına hapsolmuş narin ruhları...
Kiminin al yazması, kiminin oyası, kiminin çocuğu, kimininse onurudur ayaklar altına alınan...

Kocalarından dayak yiyenlerin hikayesidir Mor Bakışlar... Yardım isteyen çaresiz ellerin akıllara ve vicdanlara uzanışıdır...
Bir kadının haykırışıdır Mor Bakışlar; Binlerce kadına çağrı...
Mor Bakışlarla işaret eder toplumun tam yüreğine...
 • Baskı Tarihi:
  2004
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9756237198
 • Yayınevi:
  Truva Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kitap Delisi 
13 Ara 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Bildiğimiz ama zaman zaman unuttuğumuz, o güzel insanların hayatlarını nasıl söndürebiliyorsunuz. Küçücük yaşta evlenen kızların başına gelenlere ne demeli bilemedim.Evlenmeden önce özellikle de kadınlarımıza, 11 yaşındaki çocuk gelinlere bir eğitim verilmeli bilinçlendirilmeliler bence. Toplumumuzun oluşmasını sağlayan annelerdir çünkü. Onlardan gördüklerimizi uyguluyoruz çoğu zaman. Şu çağda internetten de etkileniyoruz normal olarak. Kısacası kızlarımız kadınlarımız korkmamalılar ve onların korkularını giderebilecek uygun yasalar düzenlenmeli, onlara hak ettikleri hayatı vermeliyiz. Çünkü herkes mutlu olmayı insan gibi yaşamayı sonuna kadar hakediyor.

Kitabın içeriğine de gelecek olursam. Dili akıcıydı, bazı bölümlerde bilgiler vermiş,kendi düşüncelerini ve genel sonuçları paylaşmış bazı yerlerde de yazarın birebir iletişim kurduğu insanların hayat hikayelerinin minicik kısmına tanık oluyoruz. Okunması gereken bir kitap, hepimizin bilinçlenmeye ihtiyacı olduğu kanısındayım.