Adı:
Mycroft Holmes
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
328
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052996027
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Diyojen Kulübü’nün kurucusu, Büyük Britanya’nın ardındaki gizli güç Mycroft Holmes’un adım adım
bir efsaneye dönüşmesine şahit olacaksınız…

Cambridge Üniversitesi’nden yeni mezun Mycroft Holmes genç yaşına rağmen kendini ispatlayıp Dışişleri Bakanlığı’nda çalışmaya başlar. Yirmi üç yaşındaki Mycroft gelecek vadeden bir İngiliz beyefendisi olarak daha şimdiden toplum içinde saygın bir yere sahip olmuştur. Yine de Büyük Britanya çıkarlarına hizmet etmek için yetişmiş genç Mycroft’u Trinidad’a bağlayan güçlü bağlar vardır: Trinidad topraklarında doğan Afrika kökenli dostu Cyrus Douglas ve Trinidad sömürgesinde doğan nişanlısı Georgiana Sutton.
Bir gün Cyrus, anavatanı Trinidad’da yaşanan şüphe uyandırıcı ve ürkütücü haberlerden bahseder. Doğaüstü olduğuna inanılan güçler arkalarında gizemli izler bırakarak küçük çocukları öldürmektedir. Haberi alan Georgiana apar topar Trinidad’a gitmek isteyince Holmes da dostu Cyrus’ı, Georgiana’nın ardından gitmek için ikna etmeye çalışır. Sonunda bu maceraya atılmaya karar verdiklerinde, yollarının karanlık sırlarla ve ölümcül tehlikelerle dolu olduğu daha attıkları ilk adımda belli olur…

“Enerjisi ve pek çok alandaki başarılarıyla tanınan NBA şampiyonu, şimdi de Sherlock Holmes efsanesine yeni bir boyut kazandırarak kendini ispatlıyor.”
New York Times

“Kütüphanenizdeki Sherlock Holmes klasiklerinin yanında yer almayı bekleyen bu roman, Mycroft Holmes’un gençliğini yeniden canlandırıyor.”
Los Angeles Times

“Holmes hayranları, tıpkı Sherlock gibi keskin bir zekâya sahip Mycroft’un maceralarını okumaktan büyük keyif alacak.”
Timecom

“Bu zamana kadar Abdul-Jabbar’ı yalnızca basketbol yeteneği sayesinde tanıdıysanız sıkı durun, bu roman Holmes hayranlarının bayılacağı bir hikâye olacak.”
Barnes and Noble

“Mycroft Holmes hem çok eğlenceli hem de şaşırtmacalarla dolu, özel bir roman.”
Robert Towne

“Bu kitap çok iyi bir kurguyla, büyük araştırmalar yapılarak yazılmış. Okuduğunuz detaylarla aklınızda film sahneleri canlanıyor. Mycroft Holmes, Sherlock Holmes hayranı olsanız da olmasanız da kesinlikle eşlik etmek isteyeceğiniz bir yolculuğa
davet ediyor sizi.”
Baker Street Books

“Sherlock Holmes’un hayatına heyecan verici yeni bir boyut kazandıran bu romanda Abdul-Jabbar’ın tarih tutkusunun
izlerini bulabilirsiniz.”
Leslie S. Klinger

“Yazarlık kariyeriyle daha sakin bir hayatı seçmiş gibi görünen Kareem Abdul-Jabbar bu yeni kitabında Sir Arthur Conan Doyle tutkusu üzerine eğilip Sherlock Holmes’un zeki ağabeyi Mycroft’un en büyüleyici özelliklerini okuyucuya sunmuş.”
Gay Talese

“Detaylı araştırmalar yapılarak yazılmış bu romanda Mycroft Holmes karakteri efsanevi bir şekilde baştan yaratılmış ve ortaya hem iyi kurguların hem de Sherlock klasiklerinin hayranı olan herkes için mutlaka okunması gereken bir eser çıkmış. Tarih, kültür, insan hakları gibi konularla ilgileniyorsanız ve bilme tutkusuyla yaşıyorsanız Mycroft Holmes tam size göre bir roman.”
Lyndsay Faye

“Basketbol efsanesi Abdul-Jabbar inanılmaz bir işe imza atarak Sherlock Holmes’un çok merak edilen gizemli ve zeki ağabeyi Mycroft’un hikâyesini anlatmış. 1870 yılında, gözüpekliğiyle tanınan 23 yaşındaki Mycroft Holmes şüpheli ölümlerin yaşandığı Trinidad’a gitmek üzere görevlendirilir. Bir şey ya da birileri küçük çocukları öldürüp vücutlarındaki kanı çekmektedir. Yerliler, ölümlerin ardında doğaüstü güçlerin olduğunu düşünür ancak Mycroft akılcılığıyla olayın ardındaki gerçeği bulup çıkarmaya kararlıdır. Fakat Trinidad’daki gizemi çözmek için gereken şey yalnızca akılcılık değil aynı zamanda cesaret, ataklık ve diplomatik becerilerdir… Ekranlarda Benedict Cumberbatch’in oynadığı Sherlock serisini takip eden ve zekice maceralara tutkun olan herkes bu romana da bayılacak.”
Publishers Weekly

“Küçüklüğünden beri bir Sherlock Holmes hayranı olan Abdul-Jabbar, yazar Waterhouse’la güçlerini birleştirip Sherock’un ağabeyi Mycroft’u konu eden heyecan verici bir gizem romanına hayat vermiş. 1870’lerin Londra’sında açılan romanda, hikâye kısa bir süre sonra Trinidad’a taşınıyor ve Mycroft, en yakın dostu Cyrus Douglas’la birlikte doğaüstü olayların sebep olduğu düşünülen acımasız cinayetleri incelemek için tehlikeli bir yola giriyor. İki yazar, ortaya çıkardıkları eserde tam olarak doğru noktalara dokunarak şaşırtıcı tarihî bilgileri maceraperest bir ruhla birleştirmiş ve akıllıca kurgulanan sahnelerle birlikte ortaya dostluğun, zekânın ve asaletin güzelliğini koyan enfes bir roman çıkmış. Gizem romanı meraklıları Mycroft Holmes ve Cyrus Douglas ikilisinin maceralarının devamını okumak için sabırsızlanacak.”
Booklist

“Romanın ana fikri kusursuz, Mycroft’un etik anlayışı çağının gerçeklerini yansıtıyor ve tarihî detaylar da hikâyeye son derece gerçekçi bir atmosfer kazandırmış. Her sayfası kazandığı başarıyı hak ediyor.”
Kirkus Reviews

“Kütüphanenizde bu yeni Holmes mucizesi için yer açın! NBA yıldızı Abdul-Jabbar ile senarist Waterhouse’un kaleminden çıkma bu kitap Holmes klasikleri arasında yer alacak farklı bir eser. Tarihsel romanları ve gizem hikâyelerini sevenler Sherlock Holmes hayranı olsun olmasın, bu romanı okumaktan çok büyük keyif alacak.”
Library Journal

“Okumaya ve yazmaya duyduğu merakla tanınan Jabbar, küçüklüğünden beri beslediği Sherlock Holmes tutkusunu büyüleyici bir gizem romanıyla sayfalara dökmüş. Mycroft Holmes, Trinidad kültürü ile geleneğini Londra’nın hareketliliğiyle bir araya getirmiş ve Sherlock hayranlarının deli olacağı bir felsefeyle yoğrulmuş. Ayakta alkışlanacak bu kurguda, Mycroft Holmes’un kadim dostu ve yoldaşı olan Cyrus Douglas’ın yıldızının da en az Watson kadar parlak olduğunu göreceksiniz. Farklı ırktan iki maceraperestin kıvrak zekâlarıyla büyük gizemleri çözmelerine şahitlik etmek isterseniz bu romanı okuyun.”
Mike Sager

“Artık sahnede Mycroft Holmes var, onu daha yakından tanıyın.”
Pajiba

“Kareem Abdul-Jabbar, Sherlock Holmes’un daha okul yıllarında olduğu zamanlarda Mycroft’un atıldığı maceraları canlandırarak hem Holmes efsanesine daha renkli bir arka plan kazandırıyor hem de gizem romanları hayranları için yıllarca akıldan çıkmayacak bir esere imza atıyor.”
Geek Dad

“Karizmatik karakterleri olan, aksiyon dolu, şaşırtmacalı ve zekice diyalogları olan bir roman arıyorsanız Mycroft Holmes
tam size göre.”
Geek Hard Show

“Holmes kardeşlerin maceralarını anlatan eserler içinde Mycroft Holmes da bir klasik olarak yerini alacak.”
Hypable

“Holmes’la ilgili sayısız yayının içinde, bu eşsiz roman yazarının ününden bağımsız olarak, tek başına bir yıldız gibi parlıyor.” Birth.Movies.Death

“Mycroft Holmes, Holmes kardeşlerin popüler hikâyelerine yeni bir katkı yaparak iki efsane kahraman arasındaki farkları daha da belirginleştiren bir roman olmuş. Holmes kardeşlerle ilgili detaylarda kaybolmak, hayranlar için bulunmaz bir fırsat olacak.”
Pop Mythology

“Tarihî detaylarla ve farklı kültürlere ait bilgilerle dolu.”
Manhattan Book Review

“Yüksek tempolu bu roman beklediğimden fazla duyguyla dolu.”
Book Riot

“Gizem romanları ile tarihî romanların tam dozunda bir karışımı olan Mycroft Holmes’ta belirli aralıklarla korku hikâyelerine özgü özellikler de bulacaksınız. Bu kombinasyon kesinlikle işe yaramış. Tüm etmenler kusursuz bir dengede ve hikâye mükemmel bir ritimle akıyor.”
Rising Shadow

“Mycroft Holmes’un merkezinde iyi kurgulanmış, üzerinde uzun uzun düşünülmüş karakterler ve büyük bir gizem yatıyor.”
Never Anyone Else

“Kalp atışları kadar güçlü ve büyüleyici.”
The Missourian

“Bu roman, Holmes klasikleri arasında kendine sağlam bir yer edinecek kadar güçlü, çok sesli ve şaşırtıcı.”
Austin Chronicle

“Mycroft Holmes, ince detayları ve temposuyla başarı kazanan bir roman olmasının yanı sıra ırkçılık sorununa da dikkat çekerek Holmes külliyatına daha önce görmediğimiz farklı bir soluk kazandırıyor.”
Fandom Post
328 syf.
·6 günde·7/10
Holmes serisini özleyen biri olarak teşekkürler Lakers Efsanesi :) Kitap çıktığı anda hemen almak istemiş lakin faiş fiyatını görünce geri adım atmıştım. öncelikle sizede tavsiyem o paraları vermenizi tavsiye etmem. SAhafçılar ve 2.el uygulaması yerlerde 8-10 lira arasında yakalarsanız bırakmayın kitabı. Çünkü ingiltere gizli servisine nasıl geldiğini güzel bir hikayeyle anlatılmış. Şimdi içerik olarak tipik Sherlock kitapları demek biraz abartmış olurum. Çünkü biraz farklılık var Artur Conan doyle reis'e göre ki olması gerekende bu. Douglos'ın Watson rolünü üstlenmesi dışında çok benzerlik yok. Yine akıl oyunları ve çıkarım var lakin az bunlar. Sherlock çok kısa süreli girmesi beni mutlu etti. Hikaye fantastik bir başlangıç yapıyor tabi bunu çözmekte Mycroft'a kalıyor. Hikayenin aslına biraz geç girsekte oraya gelince ye kadar başımızdan gelen olaylar güzel ve sıkmıyor. Hikaye içinde spoiler etmek istemiyorum siz okuyun :) Ayrı etten müslüman bir yazardan okuyunca müslümanlık göndermelerini çok sevdim başlıkta olduğu gibi :)
328 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Sir Arthur Conan Doyle yaratılan efsane karakter Sherlock Holmes o kadar meşhur olmuştur ki Doyle onu bir uçurumdan düşürerek öldürdüğünde bile baskılara dayanamamış bir şekilde geri döndürerek yaşatmak zorunda kalmıştır. Bu şöhreti yakınlarını da etkilemiş sadık dostu Dr. Watson, kız arkadaşı Irene Adler, kardeşi Enole Holmes de kitaplara, dizilere ve filmlere konu olmuştur. Meraklara konuk bir başka kişi de kraliçenin gözdesi, imparatorluğun kara kutusu büyük kardeş Mycroft Holmes'dur. Efsanenin doğuşunu anlatan bu romanda Sherlock bir yan karakter ancak yeteneklerini göstermekte geride kalmıyor. Ancak bu kitabı okumama neden olan etmen yazarı. Efsane basketbolcu, tüm tarihin en büyük 2. oyuncusu, NBA tüm zamanların açık ara sayı kralı Kareem Abdul-Jabbar. Yeteneğini farklı bir alanda sergilemeye devam ediyor. Okuyucuyu 19. yüzyıla götüren aşk, dostluk, kölelik, özgürlük ve macerayla örgülü bir polisiye roman.
328 syf.
·Puan vermedi
Sherlock Holmes'ü aramızda duymayan yoktur sanırım. Holmesler üç kardeş: Mycroft, Sherlock ve Sherrinford Holmes. Hatta Arthur Conan Doyle ilkin Sherrinford'u asıl karakter olarak düşünmüş, sonra da fikrini değiştirerek Sherlock'u ana karakter yapmaya karar vermiş. Ayrıca Holmes kardeşlerin ortak özellikleri her birinin zeki ve kültürlü olmaları. Kitaba gelecek olursak, isminden anlaşılacağı gibi Sherlock Holmes'in abisi Mycroft'un maceralarını okuyoruz. Hatta kitapta kardeşi Sherlock da var. Son derece matrak olan iki kardeşin çekişmelerini tebessümle okudum.

Çok canlı tasvirler var kitapta. Okurken zaman tünelinden geçerek 1870 Londra'sına gidiyoruz. Oranın havasını içimize çekip sokaklarda geziniyoruz. Avazı çıktığı kadar bağıran satıcılar, gelip geçen katır arabaları, ellerinde gazeteyle bağıran çocuklar, avare gezenler, karşımıza çıkan at arabaları Vs... Yani sokak hep canlı hep kıpır kıpır. Kısaca, dönemin puslu ve karanlık atmosferini her detayında hissettiğimiz bir kitap. Özellikle katil veya katillerin izini sürüp Mycroft'un arkadaşıyla psikolojik analiz yaptığı bölümler çok çok iyiydi. Ayrıca Holmes ve Douglas'ın karşılıklı atışmalarını ve komik maceralarını gözlerimden yaş gele gele okudum. Tabii hüzünlü satırlar da var kitapta. Üzüntü, sevinç, karamsarlık ve bol kahkaha da. Bir de bol dayak

Peki Kerim Abdülcabbar'ı aramızda bilmeyen var mı? ABD'li eski profesyonel basketbolcu. Benim pek sporla aram yok ama ünlü basketçiyi bilmesem ayıp olurdu herhalde.

Kitabı çok severek büyük bir keyifle okudum. Anlatım şahane, betimlemeler kusursuz. Kerim Abdülcabbar ve Anna Waterhouse ikilisine helal olsun diyorum ve her ikisini yürekten alkışlıyorum
328 syf.
·3 günde·Beğendi·6/10
Pek bir Arthur Conan Doyle kadar zekice yazilmamissada fena degildi. Ozellikle dili akici insani sıkmıyor. Ancak kurgu o kadar iyi degildi ve acikcasi bir suc gerilim kitabi da degildi. Dedigim gibi bir Sharlock degil. Mycroft ve Sharlock'un birlikte bulundugu yerler guzeldi. Umarim gelicek kitapta bu ikisini bi arada daha cok goruruz.
Kişi ne aradığını bildiği sürece, hemen her şeyin ilk bakışta anlaşılabileceğine, ayrıntıların da matematiksel denklemler gibi çözülebileceğine inanırdı.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Mycroft Holmes
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
328
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052996027
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Diyojen Kulübü’nün kurucusu, Büyük Britanya’nın ardındaki gizli güç Mycroft Holmes’un adım adım
bir efsaneye dönüşmesine şahit olacaksınız…

Cambridge Üniversitesi’nden yeni mezun Mycroft Holmes genç yaşına rağmen kendini ispatlayıp Dışişleri Bakanlığı’nda çalışmaya başlar. Yirmi üç yaşındaki Mycroft gelecek vadeden bir İngiliz beyefendisi olarak daha şimdiden toplum içinde saygın bir yere sahip olmuştur. Yine de Büyük Britanya çıkarlarına hizmet etmek için yetişmiş genç Mycroft’u Trinidad’a bağlayan güçlü bağlar vardır: Trinidad topraklarında doğan Afrika kökenli dostu Cyrus Douglas ve Trinidad sömürgesinde doğan nişanlısı Georgiana Sutton.
Bir gün Cyrus, anavatanı Trinidad’da yaşanan şüphe uyandırıcı ve ürkütücü haberlerden bahseder. Doğaüstü olduğuna inanılan güçler arkalarında gizemli izler bırakarak küçük çocukları öldürmektedir. Haberi alan Georgiana apar topar Trinidad’a gitmek isteyince Holmes da dostu Cyrus’ı, Georgiana’nın ardından gitmek için ikna etmeye çalışır. Sonunda bu maceraya atılmaya karar verdiklerinde, yollarının karanlık sırlarla ve ölümcül tehlikelerle dolu olduğu daha attıkları ilk adımda belli olur…

“Enerjisi ve pek çok alandaki başarılarıyla tanınan NBA şampiyonu, şimdi de Sherlock Holmes efsanesine yeni bir boyut kazandırarak kendini ispatlıyor.”
New York Times

“Kütüphanenizdeki Sherlock Holmes klasiklerinin yanında yer almayı bekleyen bu roman, Mycroft Holmes’un gençliğini yeniden canlandırıyor.”
Los Angeles Times

“Holmes hayranları, tıpkı Sherlock gibi keskin bir zekâya sahip Mycroft’un maceralarını okumaktan büyük keyif alacak.”
Timecom

“Bu zamana kadar Abdul-Jabbar’ı yalnızca basketbol yeteneği sayesinde tanıdıysanız sıkı durun, bu roman Holmes hayranlarının bayılacağı bir hikâye olacak.”
Barnes and Noble

“Mycroft Holmes hem çok eğlenceli hem de şaşırtmacalarla dolu, özel bir roman.”
Robert Towne

“Bu kitap çok iyi bir kurguyla, büyük araştırmalar yapılarak yazılmış. Okuduğunuz detaylarla aklınızda film sahneleri canlanıyor. Mycroft Holmes, Sherlock Holmes hayranı olsanız da olmasanız da kesinlikle eşlik etmek isteyeceğiniz bir yolculuğa
davet ediyor sizi.”
Baker Street Books

“Sherlock Holmes’un hayatına heyecan verici yeni bir boyut kazandıran bu romanda Abdul-Jabbar’ın tarih tutkusunun
izlerini bulabilirsiniz.”
Leslie S. Klinger

“Yazarlık kariyeriyle daha sakin bir hayatı seçmiş gibi görünen Kareem Abdul-Jabbar bu yeni kitabında Sir Arthur Conan Doyle tutkusu üzerine eğilip Sherlock Holmes’un zeki ağabeyi Mycroft’un en büyüleyici özelliklerini okuyucuya sunmuş.”
Gay Talese

“Detaylı araştırmalar yapılarak yazılmış bu romanda Mycroft Holmes karakteri efsanevi bir şekilde baştan yaratılmış ve ortaya hem iyi kurguların hem de Sherlock klasiklerinin hayranı olan herkes için mutlaka okunması gereken bir eser çıkmış. Tarih, kültür, insan hakları gibi konularla ilgileniyorsanız ve bilme tutkusuyla yaşıyorsanız Mycroft Holmes tam size göre bir roman.”
Lyndsay Faye

“Basketbol efsanesi Abdul-Jabbar inanılmaz bir işe imza atarak Sherlock Holmes’un çok merak edilen gizemli ve zeki ağabeyi Mycroft’un hikâyesini anlatmış. 1870 yılında, gözüpekliğiyle tanınan 23 yaşındaki Mycroft Holmes şüpheli ölümlerin yaşandığı Trinidad’a gitmek üzere görevlendirilir. Bir şey ya da birileri küçük çocukları öldürüp vücutlarındaki kanı çekmektedir. Yerliler, ölümlerin ardında doğaüstü güçlerin olduğunu düşünür ancak Mycroft akılcılığıyla olayın ardındaki gerçeği bulup çıkarmaya kararlıdır. Fakat Trinidad’daki gizemi çözmek için gereken şey yalnızca akılcılık değil aynı zamanda cesaret, ataklık ve diplomatik becerilerdir… Ekranlarda Benedict Cumberbatch’in oynadığı Sherlock serisini takip eden ve zekice maceralara tutkun olan herkes bu romana da bayılacak.”
Publishers Weekly

“Küçüklüğünden beri bir Sherlock Holmes hayranı olan Abdul-Jabbar, yazar Waterhouse’la güçlerini birleştirip Sherock’un ağabeyi Mycroft’u konu eden heyecan verici bir gizem romanına hayat vermiş. 1870’lerin Londra’sında açılan romanda, hikâye kısa bir süre sonra Trinidad’a taşınıyor ve Mycroft, en yakın dostu Cyrus Douglas’la birlikte doğaüstü olayların sebep olduğu düşünülen acımasız cinayetleri incelemek için tehlikeli bir yola giriyor. İki yazar, ortaya çıkardıkları eserde tam olarak doğru noktalara dokunarak şaşırtıcı tarihî bilgileri maceraperest bir ruhla birleştirmiş ve akıllıca kurgulanan sahnelerle birlikte ortaya dostluğun, zekânın ve asaletin güzelliğini koyan enfes bir roman çıkmış. Gizem romanı meraklıları Mycroft Holmes ve Cyrus Douglas ikilisinin maceralarının devamını okumak için sabırsızlanacak.”
Booklist

“Romanın ana fikri kusursuz, Mycroft’un etik anlayışı çağının gerçeklerini yansıtıyor ve tarihî detaylar da hikâyeye son derece gerçekçi bir atmosfer kazandırmış. Her sayfası kazandığı başarıyı hak ediyor.”
Kirkus Reviews

“Kütüphanenizde bu yeni Holmes mucizesi için yer açın! NBA yıldızı Abdul-Jabbar ile senarist Waterhouse’un kaleminden çıkma bu kitap Holmes klasikleri arasında yer alacak farklı bir eser. Tarihsel romanları ve gizem hikâyelerini sevenler Sherlock Holmes hayranı olsun olmasın, bu romanı okumaktan çok büyük keyif alacak.”
Library Journal

“Okumaya ve yazmaya duyduğu merakla tanınan Jabbar, küçüklüğünden beri beslediği Sherlock Holmes tutkusunu büyüleyici bir gizem romanıyla sayfalara dökmüş. Mycroft Holmes, Trinidad kültürü ile geleneğini Londra’nın hareketliliğiyle bir araya getirmiş ve Sherlock hayranlarının deli olacağı bir felsefeyle yoğrulmuş. Ayakta alkışlanacak bu kurguda, Mycroft Holmes’un kadim dostu ve yoldaşı olan Cyrus Douglas’ın yıldızının da en az Watson kadar parlak olduğunu göreceksiniz. Farklı ırktan iki maceraperestin kıvrak zekâlarıyla büyük gizemleri çözmelerine şahitlik etmek isterseniz bu romanı okuyun.”
Mike Sager

“Artık sahnede Mycroft Holmes var, onu daha yakından tanıyın.”
Pajiba

“Kareem Abdul-Jabbar, Sherlock Holmes’un daha okul yıllarında olduğu zamanlarda Mycroft’un atıldığı maceraları canlandırarak hem Holmes efsanesine daha renkli bir arka plan kazandırıyor hem de gizem romanları hayranları için yıllarca akıldan çıkmayacak bir esere imza atıyor.”
Geek Dad

“Karizmatik karakterleri olan, aksiyon dolu, şaşırtmacalı ve zekice diyalogları olan bir roman arıyorsanız Mycroft Holmes
tam size göre.”
Geek Hard Show

“Holmes kardeşlerin maceralarını anlatan eserler içinde Mycroft Holmes da bir klasik olarak yerini alacak.”
Hypable

“Holmes’la ilgili sayısız yayının içinde, bu eşsiz roman yazarının ününden bağımsız olarak, tek başına bir yıldız gibi parlıyor.” Birth.Movies.Death

“Mycroft Holmes, Holmes kardeşlerin popüler hikâyelerine yeni bir katkı yaparak iki efsane kahraman arasındaki farkları daha da belirginleştiren bir roman olmuş. Holmes kardeşlerle ilgili detaylarda kaybolmak, hayranlar için bulunmaz bir fırsat olacak.”
Pop Mythology

“Tarihî detaylarla ve farklı kültürlere ait bilgilerle dolu.”
Manhattan Book Review

“Yüksek tempolu bu roman beklediğimden fazla duyguyla dolu.”
Book Riot

“Gizem romanları ile tarihî romanların tam dozunda bir karışımı olan Mycroft Holmes’ta belirli aralıklarla korku hikâyelerine özgü özellikler de bulacaksınız. Bu kombinasyon kesinlikle işe yaramış. Tüm etmenler kusursuz bir dengede ve hikâye mükemmel bir ritimle akıyor.”
Rising Shadow

“Mycroft Holmes’un merkezinde iyi kurgulanmış, üzerinde uzun uzun düşünülmüş karakterler ve büyük bir gizem yatıyor.”
Never Anyone Else

“Kalp atışları kadar güçlü ve büyüleyici.”
The Missourian

“Bu roman, Holmes klasikleri arasında kendine sağlam bir yer edinecek kadar güçlü, çok sesli ve şaşırtıcı.”
Austin Chronicle

“Mycroft Holmes, ince detayları ve temposuyla başarı kazanan bir roman olmasının yanı sıra ırkçılık sorununa da dikkat çekerek Holmes külliyatına daha önce görmediğimiz farklı bir soluk kazandırıyor.”
Fandom Post

Kitabı okuyanlar 14 okur

  • Kemal Yavuz
  • Asia Aysa
  • Ladde
  • Bünyamin Rıza GÜZELAYDIN
  • cüneyt
  • Arif Soylu
  • Osman KIRLI
  • Emre ALPSOLEY
  • Gabby
  • Ramazan

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%14.3 (1)
8
%28.6 (2)
7
%28.6 (2)
6
%14.3 (1)
5
%14.3 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0