Naftalin Kokulu Mektuplar

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
821 gösterim
"Seni mektupla da olsa öpmek büyük şey" diyor Ahmed Arif. Bu yüzden naftalin kokulu mektuplar gönderdim sana... Sevgilim, Kokun ne kadar da İstanbul... İçime çekerken seni esip geçiyor içimde hatıralar. Dokunuşların dalgalanıyor yüreğimde. Umuttur, gözlerinin ormanında koşmak delice, ve ellerinin beyazlığını gündüz bilmek senin.. Sen yine de gözyaşlarını gece, hüznünü katran karası et günlerime. Hiç şikayet etmem, Ve bilesin ben ne kadar özlersem o kadar da aşık olurum sana hanım eli kokarken bahçelerde, bir bardak çayın deminde özlemini solurken... Seni anlatırken yüreğimdeki İstanbul'a.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2015
 • Sayfa Sayısı:
  152
 • ISBN:
  9786059850209
 • Yayınevi:
  Emre Basın
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 6 Alıntı

dilara sarsılmaz 
24 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ama bayım,
Anımsadıkça ölen bir bedenim var sizi
Siz nereden bileceksiniz?
Elleriniz sonbahar
Gözleriniz biraz yaz
Siz bilmezsiniz bayım!
Onursuz yaşamak,
Onursuz yaşamak her gün ölmektir biraz......

Naftalin Kokulu Mektuplar, Mine BakiNaftalin Kokulu Mektuplar, Mine Baki
Ayşe Sönmez 
 06 Eki 2015 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Kıskandım kaşlarına değecek kadar uzun kirpiklerini kaşlarından. İki elini masada birleştirdiğin sağ elini sol elinden kıskandım. Seni her gün görüp önemsemeyen insanlardan kıskandım. " Ah , ben olsaydım orada " dedim. "Bir an olsa ayrılmazdım." Oturduğun sandalyeden tut saçlarına değen taraktan bile kıskandım ben seni.

Naftalin Kokulu Mektuplar, Mine Baki (Sayfa 11 - Truva emre)Naftalin Kokulu Mektuplar, Mine Baki (Sayfa 11 - Truva emre)
Ayşe Sönmez 
08 Eki 2015 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

"Söz vermiştim kendi kendime: Yazı bile yazmayacaktım. Yazı yazmak da bir hırstan başka neydi? Burada namuslu insanlar arasında sakin ölümü bekleyecektim. Hırs, hiddet neme gerekti? Yapamadım. Koştum tütüncüye, kalem kâğıt aldım. Oturdum. Adanın tenha yollarında gezerken canım sıkılırsa diye küçük değnekler yontmak için cebimde taşıdığım çakımı çıkardım. Kalemi yonttum. Yonttuktan sonra tuttum öptüm. Yazmasam deli olacaktım"

diyen üstadı saygi ile andim bu gece. Hak verdim tüm kalbimle. Tuttum kalemi öptüm. Çünkü seni "yazmasam deli olacaktim"...

Naftalin Kokulu Mektuplar, Mine Baki (Sayfa 13 - Emre)Naftalin Kokulu Mektuplar, Mine Baki (Sayfa 13 - Emre)
Ayşe Sönmez 
 06 Eki 2015 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Aşk asırlardır hasret sevişine. Gel.

Naftalin Kokulu Mektuplar, Mine Baki (Sayfa 1 - Truva- Emre)Naftalin Kokulu Mektuplar, Mine Baki (Sayfa 1 - Truva- Emre)
Ayşe Sönmez 
03 Eki 2015 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

"Seni mektupla da olsa öpmek büyük şey" diyor Ahmed Arif. Bu yüzden naftalin kokulu mektuplar gönderdim sana...

Sevgilim, Kokun ne kadar da İstanbul... İçime çekerken seni esip geçiyor içimde hatıralar. Dokunuşların dalgalanıyor yüreğimde. Umuttur, gözlerinin ormanında koşmak delice, ve ellerinin beyazlığını gündüz bilmek senin.. Sen yine de gözyaşlarını gece, hüznünü katran karası et günlerime. Hiç şikayet etmem, Ve bilesin ben ne kadar özlersem o kadar da aşık olurum sana hanım eli kokarken bahçelerde, bir bardak çayın deminde özlemini solurken... Seni anlatırken yüreğimdeki İstanbul'a.

(Tanıtım bülteninden )

Naftalin Kokulu Mektuplar, Mine Baki (Sayfa 153 - Truva)Naftalin Kokulu Mektuplar, Mine Baki (Sayfa 153 - Truva)
Ayşe Sönmez 
29 Eki 2015 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Yine küstü yaprak ağaca,
Aşk, asırlardır hasret sevişine
Elim yorgun, tenim yorgun, beynim yorgun gidişine
Ne olur gelip sevsen; hayata dönsem
Ya da ölsem kollarında
Aşk, asırlardır hasret gelişine,
Gel!

Naftalin Kokulu Mektuplar, Mine Baki (Sayfa 18 - Emre Yayınları- Truva Yayınları)Naftalin Kokulu Mektuplar, Mine Baki (Sayfa 18 - Emre Yayınları- Truva Yayınları)