Nefret Etmeyeceğim

8,3/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
4 beğeni  · 
568 gösterim
Yürek parçalayan, dehşete düşüren ama aynı zamanda umut veren olaylarla bezeli Nefret Etmeyeceğim, Abuelaish'in sıradışı hayatını gözler önüne sermektedir. Gazze Şeridi'ndeki bir mülteci kampında doğup büyüyen Abuelaish, sınırın iki tarafındaki insanları tedavi eden Harvard'lı bir doktor; kendisini insanlığa adamış bir idealist ve kızlarını İsrail tanklarına kurban veren bir babadır. En büyük umudu ise, kızlarının "Filistin ve İsrail arasındaki barışa giden yolda verilen son kurbanlar" olmasıdır.

Bu kitap, Gazze Şeridi'ndeki adaletsizliğe ve yıkıma karşılık ailesini, insanlığını ve umudunu korumak için çabalayan Filistinli bir babanın ilham verici hikâyesidir. "Nefret etmeyi reddetmek ve intikamdan kaçınmak cesaret ister...

Bu kitap, dünyadaki vahşet karşısında düşünmemizi ve bunun yanı sıra insanlığın en değerli parçasını görmemizi sağlıyor:

Umudun titrek alevini…"
-Amin Maalouf-

"Bu muhteşem kitabı herkesin okuması şiddetle tavsiye edilir."
-Daily Telegraph-

"İnsan bu kitabı okurken istemeden, Dr. Abuelaish ve sağ kalan çocuklarına karşı yoğun bir şefkat besliyor. Yaşadığı trajediyi zafere dönüştürmesini sağlayan kararlılığı da derin bir saygıyı hak ediyor."

-Winnipeg Free Press-


"Merhamet duygusu ve Gazze Şeridi'ndeki günlük hayat üzerine fevkalade bir çalışma."
-Sunday Times-

"Izzeldin Abuelaish'in sıradışı iyimserliği karşısında hayrete düştüm… Bu, şimdiye kadar okuduğum en acıklı hikâye ancak bununla da bitmiyor: Bu aynı zamanda umudun hikâyesi!"
-Rachel Cooke, Observer-

"Şanssızlığın ortasında, zorluklara karşı kazanılan zaferin ve iyimserliğin etkileyici bir ifadesi."
-Guardian-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9786053432043
 • Orijinal Adı:
  I Shall Not Hate
 • Çeviri:
  Esra Kılıççı
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü: