1000Kitap Logosu
Mehmet Akif Koç
TAKİP ET
Mehmet Akif Koç
@akifkoc
Okur, okur, okur Yazar, çevirir, tashih eder... İngilizce ve Farsçadan edebiyat ve kurgu dışı metinler çevirir. Ortadoğu Çalışmaları alanında doktora yapar.
Yazar / Çevirmen / Editör / Musahhih
Doktora
Ankara
45 kütüphaneci puanı
270 okur puanı
17 Eki 2020 tarihinde katıldı.
133
Kitap
132
İnceleme
102
Alıntı
157
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Mehmet Akif Koç
Arap Uyanışı & Arap Ulusal Hareketinin Öyküsü'ü inceledi.
376 syf.
·
41 günde
·
Puan vermedi
Son çevirim [Şubat, 2021], George Antonius'un 1938 basım "Arap Uyanışı" eşliğinde, yazar-çevirmen sayfamı da şuraya bırakayım: Mehmet Akif Koç Bir süre burada dursun :) Kitap ve yazarla ilgili değerlendirmemi de şuraya iliştireyim: geliboluyuanlamak.com/1790_kitap-tahlili-...
32
Mehmet Akif Koç
Hemşin Öyküleri'ni inceledi.
336 syf.
·
3 günde
·
7/10 puan
Rize ve Artvin tarafında yaşayan Hemşinlilerin köy/yayla hayatına odaklanan ve bir çırpıda biten, iyi bir öykü derlemesi. Edebi yönü bir tarafa, Hemşinliler hakkında çok önemli bir etnografik kaynak olmuş.
Hemşin Öyküleri
Okuyacaklarıma Ekle
3
Mehmet Akif Koç
Dr. Jekyll ve Bay Hyde'yi inceledi.
72 syf.
·
2 günde
·
6/10 puan
İskoç yazar Stevenson’ın 1886’da kaleme aldığı, artık klasikleşmiş uzun öyküsü “Dr. Jekyll ve Mr. Hyde”ı bugün bitirdim. Bu öyküden 70 yıl önce yazılan Mary Shelley’nin Frankenstein’ını hatırlatan, ilginç ve çekici bir kurgusu var. Tiyatroda sahnelenmeye de çok müsait bir kısa metin...
Dr. Jekyll ve Bay Hyde
Okuyacaklarıma Ekle
8
Mehmet Akif Koç
Gavur Mahallesi'ni inceledi.
124 syf.
·
3 günde
·
7/10 puan
Diyarbakırlı Mıgırdiç Margosyan modern Türk ve Ermeni edebiyatlarının yaşayan büyük ustalarından. Daha önce “Tesbih Taneleri”ni de “Söyle Margos Nerelisen?”i de severek okumuştum. "Gavur Mahallesi" de aynı tadı veren bir öykü derlemesi. Aynı zamanda Diyarbakır Ermenilerine dair iyi bir etnografik çalışma.
Gavur Mahallesi
Okuyacaklarıma Ekle
4