Nilgün Marmara Metinleri ve Fragmanlar

9,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
195 gösterim
1997 yılında ilk baskısı İzlek Yayınları'ndan çıkan kitabın ikinci baskısını yayınladı medakitap yayınları. Serdar Aydın'ın Nilgün Marmara okumalarına, onun günceler'i ve şiirlerine, yoğun bir sesleniş'le, yeniden yön verdiği çağrışımsal metinler ve 'Fragmanlar' adını verdiği 23 bölümlük bir şiirden oluşuyor kitap.

Nilgün Marmara Metinleri ve Fragmanlar kitabının ilk baskısı 1997 yılında İzlek Yayınları'ndan çıktıktan sonra, Serdar Aydın'a ait Fragmanlar adlı uzun şiirin birçok bölümü Nilgün Marmara'ya ait sanılarak, bu yanlış bilgi sürekli olarak çoğaltıldı.

Üslupları, şiir algıları tamamen farklı bu iki şairin böylesi bir yanlışın öznelerine dönüştürülmesi, ikinci baskıyı da "zorunlu" kıldı elbette. Nilgün Marmara Metinleri ve Fragmanlar'ın ikinci baskıyla, Serdar Aydın'ın emeğine ve Nilgün Marmara'nın aziz hatırasına yapılan saygısızlığın ortadan kaldırılmasını amaçlıyor Medakitap.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2016
 • Sayfa Sayısı:
  88
 • ISBN:
  9786056627118
 • Yayınevi:
  Meda Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Hakan Özer 
 02 Oca 23:54 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Fragmanlar - 1
bütün yalnızlıkların ilenci
korusun çoğulluklarınızı
cinnet koyun erdemin adını
maskelerinizi kuşanıp yalanlarınızı çoğaltın

hepiniz mezarısınız kendinizin…

(...)

Serdar Aydın

Nilgün Marmara Metinleri ve Fragmanlar, Serdar Aydın (Sayfa 57 - Medakitap Yayınları)Nilgün Marmara Metinleri ve Fragmanlar, Serdar Aydın (Sayfa 57 - Medakitap Yayınları)