Nurbanu Sultan

5,0/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
754 gösterim
Osmanlı İmparatorluğu en gösterişli zamanlarını yaşarken, Saray o güne kadar görmediği bir kadınla karşılaşmıştı. Onun adı Hürrem Sultan'dı. Harem'in yönetimini eline almış, Koskoca Kanuni'ye bile yapmayacağı şeyleri yaptırmıştı.

Elinizdeki kitap; Hürrem'in yetiştirip oğlu Selim'e hediye ettiği bir kadını anlatmaktadır. Bu "Gelin" de cariyelikten yükselip, Osmanlı yönetimine karışan ve bazı yaramaz huyları padişaha aşılayan bir karakterdir.

Saray; rüşvetle Nurbanu vasıtasıyla tanışmıştır. Görkem, şatafat her türlü hoyrat harcamalar yapılıp Yahudiler Saray'da cirit atmaya başlarken, Padişah Selim, babası Kanuni'ye benzemez. Saray dışına çıkmamıştır.

Farklı milletlerden gelen, tarihe damgalarını vuran bu "Gelin-Kaynana" çekişmesini ve imparatorluğun düştüğü durumları hayretle izleyecek ve kitabı elinizden bırakamayacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9786054337170
 • Yayınevi:
  Çatı Kitapları
 • Kitabın Türü:
Serap Yılmaz 
25 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kesinlikle beğenmedim. Çoğu bölümünü atladım. Hayatımda bu kadar sıkıcı, alelacele, saçma sapan bi dille anlatılmış bir ktap görmedim. Özellikle tarihsel içeriği bulunan bir kitabın bu kadar basit dile gelmiş olması yazar adına utanç kaynağı. Yazarın adını unuttum bile..

Kitaptan 1 Alıntı