Çocuk Ölümü Şarkıları

7,3/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
2 beğeni  · 
499 gösterim
Melekler Erkek Olur, Çiçeklerin Tanrısı, İyi Dilekler Ülkesi, Kalpten Parçalar ve Bir Eski Kocanın Öğleden Sonrası Hamdi Koçun ilk romanı….

"Oyunun sonlarına doğruydu. Başım hafifçe öne düşmüş, gözlerim kısılı, yüzümde buruk bir gülümseme ama gülümseme, son anların azalan neşesi üzerinde düşünceye dalmıştım. Dün gibi hatırlıyorum. Artık hatırlama oyunu oynadığımız için. Solan kuruyan dökülen ufalanıp üflenip giden sümbül yapraklarını anlayışlı bir hüzünle düşünen ve artık yorulmaya başlamış biri kadar ilgi çekici ve yakındım, bu anlarda, ölüm kararı vermeye, kim bilir kaçıncı kez. Ama uzun sürmüyordu. Artık. Çok çok bir düş kadar. Anlar azalıyordu, azalan yakınlıkla. Artan tedirginlikle, ölümün eşiğinde.
Tehlike! Bırakma zamanı! Sonra kala kala tek bir an kalacaktı, dehşet anı.
Önünde, bekleyen, bomboş! Bir an. İçinden çıkılması imkânsız olacak bir.
Yiyip yutacak bir. An. Ne?"
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2009
 • Sayfa Sayısı:
  84
 • ISBN:
  9786051111674
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Burak Uzun 
31 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Zaman, bu kitabı okuduğum için ansızın terkedebilir beni, çünkü bir vakit kaybı olduğunu anlayabilir. Hamdi Koç'tan bir yazın denemesiydi sanırım. İlk kitabıydı sonuçta. Melekler Erkek Olur ne kadar kendini okutan bir kitapsa; Çocuk Ölümü Şarkıları da, az sayfa sayısına rağmen, o kadar sıkıcıydı. Hunharca vakit öldürdüm yani. Masum değilim belki, ama farklı metinler arayışında bir okur olmak hafifletici sebep olabilmeli

gökhan biçer 
27 Kas 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

aslında yazarın ilk romanı olması dolasıyla harika bir öyküsü var resmen okurken hüzünlenmemek mümkün değil çok severek okuduğum bir ilk roman

Kitaptan 1 Alıntı

Burak Uzun 
31 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Zaman, işte. Ona da nihayet belli bir yere kadar güvenebilirsiniz ve o bir yere kadar birşeyler yapmaya başlamanız gerekir. Ki birşeyler aldığını sansın. Yoksa ansızın bırakıp gider sizi, boşa harcandığını düşünüp, bıkıp."

Çocuk Ölümü Şarkıları, Hamdi Koç (Sayfa 59)Çocuk Ölümü Şarkıları, Hamdi Koç (Sayfa 59)