1000Kitap Logosu
Perşembe Mektupları
Perşembe Mektupları
Perşembe Mektupları

Perşembe Mektupları

OKUYACAKLARIMA EKLE
10.0
2 Kişi
4
Okunma
4
Beğeni
93
Gösterim
157 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 27 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Yazılı Kağıt Yayınları · Nisan 2015 · Karton kapak · 9786056485527
Sennur Sezer, edebiyatçılara yazdığı mektupları 2010 - 2014 arasında, perşembe günleri Evrensel Gazetesinde yayımlamıştı.
2 mağazanın 1 ürününün ortalama fiyatı: ₺15,4

Alıntılar

Dilek
bir alıntı ekledi.
Ahmet Erhan
Sen bizim kuşağın ve ardından gelenlerin ölüm karşısında yenilmemeye çalışan görünürdeki sertliğine vuruyordun sanki. Sakladığımız gözyaşlarımızı dile getirmekten korkmuyordun: "ölüm günleridir şimdi/ ölüme doğar çocuklar/ey soruların gelini, soruların gelini/ nereye yürüsek duvar /nereye baksak çöl."
2
22
Dilek
bir alıntı ekledi.
Metin Celal
"şehir yıkılırken üstümüze tüm caddeleri ve sokaklarıyla yutarken alışkanlıklar insanı ve değişirken sokak adları kim güvenir büyüye su falına, vadeli mevduata, tabii ki yalnız kendime inanıyorum inançların en değişmez olanına..."
Sennur Sezer
Sayfa 134 - Yazılı Kağıt Yay.
1
14
Dilek
bir alıntı ekledi.
Yıldız Cıbıroğlu
Savaşçı ve avcı erkeğin karşısında toplayıcı ve tarımcı/hayvancı kadının bulunması elbet uygarlığın ilk adımıdır. Günümüzde uygarlık denilen eylemin silahlara ve öldürümlere yönelmesi acı bir alay sanki. Bu kitabın yazılma amacı her fırsatta anımsanmalı: "Binlerce yıllık geçmişten gelen toplumsal olgulardan ötürü, bütün erkekleri suçlayamayız. İstediğimiz ne kadınsız ne erkeksiz bir dünya! Esenlik eşitlikte! Bunun için çalışmaya geçmeden önce kültürel kodları, yani 'kendini bilmek' gerekiyor!" Anadolu'da Kadının Kültürel Şifreleri - Yıldız Cıbıroğlu
Sennur Sezer
Sayfa 79 - Yazılı Kağıt Yay
10