Rahmete Yolculuk

Mehmed Alagaş

Rahmete Yolculuk Sözleri ve Alıntıları

Rahmete Yolculuk sözleri ve alıntılarını, Rahmete Yolculuk kitap alıntılarını, Rahmete Yolculuk en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
" Hacılık nasip olmayacak kişiyi deve üstünde yılan sokar."
Samimi müslümanların gayreti ve Rabbimizin yardımı ile dünya müslümanlarının bir ve beraber olacaklarına, kıyametten önce mutlaka ve mutlaka rahmet dolu bir vahdeti gercekleştiklerine inanıyorsunuz.
Reklam
" Hacca gitmek için bir darlık değil bin genişlik,bir yoksulluk değil bin zenginlik,bir kıtlık değil bin bolluk,bir azlık değil bin bereket vesilesidir. Tercih sizin: İsterseniz falanca işleri erteleye erteleye Beytullah'a gidersiniz,isterseniz haccı erteleye erteleye kabire gidersiniz ...! "
Muazzam kelimesinin dikkatlice bir bakın, Muazzam! Soruyorum size 7 harflik bu kelimede gördüğünüz görebildiğiniz bir muazzamlık var mı? Bu kelimeyi ne kadar büyük, ne kadar güzel yazarsak yazalım, muazzamlık kazanabilir mi? Hayır, tabii ki hayır! Asıl gerçek bu kelimelerin çok çok üstünde, bu yol levhasının çok çok ilerisindedir.
"Cennetü'l Baki'ye doğru ilerlemeye başlıyorsunuz. Mezarlığın kenarına gelip, demir parmaklıklardan içeriye bakıyorsunuz. Medine'nin ortasında, Mescid i Nebevi'nin karşısında geniş bir mezarlıktır burası. Burada mermerlerden yapılmış anıt mezarlar, sütunları yükseltilmiş anıt kabirler yoktur!. Bakır rengindeki toprak üzerinde sadece bazı