Mehmed Alagaş

Mehmed AlagaşTaş yazarı
Yazar
Derleyen
8.6/10
674 Kişi
3.925
Okunma
208
Beğeni
15,6bin
Görüntülenme

Hakkında

Mehmet Alagaş,güzel bir müslüman olmak için nasıl düşünülmesi ve nasıl yaşanılması gerektiği sorusunu Kuran-ı Kerimde arayan ve bulduğu Kurani gerçekleri insanlarla paylaşmaya çalışan Allahın bir kuludur.
Tam adı:
Mehmet Alagaş
Unvan:
Türk Din Adamı, Yayıncı, Yazar
Doğum:
İzmir, Türkiye, 1953

Okurlar

208 okur beğendi.
3.925 okur okudu.
42 okur okuyor.
909 okur okuyacak.
39 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Dünyaya sizin gözünüzden baksaydım sadece bakışım değişirdi. Dünya değil.
Reklam
Dünyaya sizin gözünüzden baksaydım sadece bakışım değişirdi. Dünya değil.
Herkesin kendine göre tanımlayışı, doğru bir tanımlayış değildir. Doğru tanımlayış, nesneyi kendimize göre değil, nesneyi kendi hakikatine göre tanımlamamızdır.
İnsanlarla paylaştığın bir değer, insanlarla paylaştığın bir güzellik, bu paylaşmadan sonra bölünüyorsa, bu paylaşmadan sonra değer ve anlamı küçülüyorsa, bu paylaşmak değil parçalamaktır.
Masanın üstünde hâlâ taş yok! Söylediğim taş, masanın altında! Bu, bu bir taş, mucize değil ki. Mucize olması için konuşması mı gerekli? Oysa varolması yeter demiştin!.. Varolması yeter demiştin ama taş masanın üstünde olacaktı!.. Bu taş masanın altında! Masanın üstünde olsa iman edecektin değil mi? Evet. Anlaşıldı genç adam. Haydi yatalım artık. Allah (c.c.) neden iman etmediğimi sorarsa, taş masanın altındaydı dersin..
"Okur yazar değil, okur yaşar olanlar kurtuluşu umabilirler."
Mehmed Alagaş
Mehmed Alagaş
Reklam
Yeni kitaplar almışım keyfime diyecek yok :)
İsmet Özel
İsmet Özel
üstadımızın kitapları ile seyahat kitapları bu seferlik tercihim oldu :)
Erbain
Erbain
İlber Ortaylı Seyahatnamesi
İlber Ortaylı Seyahatnamesi
Kırk Hadis
Kırk Hadis
Taş
Taş
Minyeli Abdullah
Minyeli Abdullah
Din ve Laiklik
Din ve Laiklik
Üç Deniz Ötesine Seyahat
Üç Deniz Ötesine Seyahat
Seyahat Jurnali
Seyahat Jurnali
Kur'an'ı Kerim'in hayır olduğuna iman eden bütün Müslümanlara şunu sormak istiyoruz: Başlı başına hayır olan Kur'an'ı Kerim'in, size, sizin yaşantınıza, sizin düşüncelerinize, sizin eylemlerinize şimdiye kadar ne hayrı oldu??
Mehmed Alagaş
Mehmed Alagaş

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
79 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Önce selam, sonra kelam... 2020'nin 100. kitabında bir ihtida öyküsü bana eşlik etti. Ateizm'e sürüklenmiş ve hayata karşı tüm gücünü, inancını yitirmiş bir gencin intihara doğru yol alan bir hikayenin içinde buldum kendimi. Daha doğrusu bu bir hikaye değil, hakikatin ta kendisiydi. İnsanda inanç olmayınca bu dünya içinde nasılda sürüklendiğinin, hayattan zerrece bir zevk alamadığının göstergesi gibiydi bu ihtida öyküsü. Ama her şey o ihtiyar çoban adam ile karşılaştığında değişti. Bir insan bir insanı hayatının kıyısından döndürebilir mi? Döndürebiliyormuş ama Allah'ın verdiği hidayetle, yoksa bizler yalnızca sebebiz. Sebepleri çıkar aradan zahir olsun Yaradan diye boşuna dememişler. Hatta Kur'an der ki ''Sen sevdiğini hidayete erdiremezsin ancak Allah, O'na hidayet dilerse hidayete erebilir.'' Velhasıl kelam; elhamdülillahi ala nimeti'l iman...
Taş
TaşMehmed Alagaş · İnsan Dergisi Yayınları · 2000700 okunma
79 syf.
10/10 puan verdi
·
7 saatte okudu
Kalabalıklar içinde kendi benliğini kaybettiğini düşünen, kendini toplumdan soyutladığında da aradığını bulamayıp boşluğa düşen, Allah inancı olmayan dolayısıyla kadere de inanmayan genç bir adamın, hayatına dair aldığı son bir karar ile sevdiği bir dağa Veda Yamacı adını verip 'dünyadan ayrılmak' istemesini konu olan bir kitap. Merak etmeyin sözlerimin hiçbiri spoiler içermiyor, tanıtım yazısını okursanız zaten tam da bu kısma dikkat çekecek. Yalnızca varlık - yokluk kavramlarına ve din felsefesine değil aynı zamanda psikolojik tahlillere de yer veren bu kısacık hikaye kitabını mutlaka okuyun okutun derim :)
Taş
TaşMehmed Alagaş · İnsan Dergisi Yayınları · 2000700 okunma
Reklam
156 syf.
10/10 puan verdi
·
4 günde okudu
Bitmesini istemediğim bir kitap daha.. Mutlaka okunması gereken ahir ömrümüz icin bir sürü ders cikarabilecegimiz türden bir kitap. Okuyucuyu sıkmadan tefekküre yönlendiren öğütler içeriyor fazlasıyla..
Tapusuz Süleyman
Tapusuz SüleymanMehmed Alagaş · İnsan · 2000334 okunma