Alnımdaki Işık

8,6/10  (9 Oy) · 
35 okunma  · 
3 beğeni  · 
816 gösterim
Sonra,
sonra engin bir sessizlik!..
Yerdeki cesedinize bakıyorsunuz!..
Daha önceleri "Benim elim, benim ayağım, benim başım..." diyerek kendinizle özleştirdiğiniz bu et yığınının sizden ayrı, sizden farklı bir şey olduğunu yeni farkediyorsunuz!.. Size emanet olarak verilen bu cesadin yaratıcısı geliyor aklınıza!..
"Allaaah" diyorsunuz dehşetle!..
"Dünya hayatında ne yapmam gerekirdi ve ben ne yaptım?" sorusu ateşten, bir göktaşı gibi düşüyor üzerinize!.
Eziliveriyorsunuz!.
Kalkamıyorsunuz, öırpınamıyorusnuz, kımıldayamıyorsunuz bu sorunun altında!. Oysa cevabını bildiğiniz bir sorudur bu!. Fakat yine de susmayı tercih ediyorusunuz!. Çünkü dilinizin ucuna gelen cevap, dilinizi bile utandıran bir cevaptır!.
Panik içindesiniz!.
Bütün bunlardan kaçmanız bütün bunlardan kaçabilmeniz, kendinizden kaçmanıza, kendinizden kaçabilmenize bağlı!.
Fakat ne mümkün!.
Size sizden uzak, size O'ndan yakın hiçbirşey yoktur etrafınızda!.
 • Baskı Tarihi:
  2004
 • Sayfa Sayısı:
  140
 • ISBN:
  9756062185
 • Yayınevi:
  İnsan Dergisi Yayınları
 • Kitabın Türü:

İnandıgı gibi yaşamayan bir insanın yaşadıgı gibi inanmaya başlaması sonucu gelişen ve gelişebilecek olaylar ve ahiret kaygısı alıp başını gidiyor.pişman olacak bir iş yapmayan için önemli degil ,(biz inanmıyoruz ama birde ya varsa sorusunu soran adem ölümcül bir rahatsızlık karşısında ne hissederse atık bilemem ama) değişik bir bakış açısı ve yaşama değişik mana ve yorum getirmiş yazarımız

Seyitcan Budak 
06 Nis 04:12 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Çok Zengin Bir İşadamı. Pek dindar sayılmaz. Sadece yeni açtığı fabrikalarda şükür namazı ve kaçırılmayan cuma'lar. Yurtdışı dönüşü beyninde bir tümör olduğunu öğrenmesi ve değişen hayatlar. Okunmalı ..

Kitaptan 1 Alıntı

Afra 
 17 May 00:10 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Allah'ın razı olacağı dini öğrenebilmek için camilere giden birçok insan, ağaç dikmenin faziletini öğreniyorlardı ama İslam'ın faziletini öğrenemiyorlardı. İslam'a girmenin en önemli şartı olan kelime-i tevhidin ne anlama geldiğini, “La ilahe” derken neleri inkar edeceklerini bilmiyorlardı!.

Alnımdaki Işık, Mehmet AlagaşAlnımdaki Işık, Mehmet Alagaş