Rain Hudson Serisi 1

7,3/10  (10 Oy) · 
60 okunma  · 
4 beğeni  · 
713 gösterim
Gettoda büyüyen Rain Arnold, iyi bir evlat olmak için elinden gelen bütün çobayı gösteren bir insan, aynı zamanda çalışkan bir öğrencidir. Ev işlerinde annesine yardım eder ve yükünü hafifletmeye çalışır. Cüretkar kız kardeşinin aksine, hayatta kalabilmek için caddelerde kol gezen tehlikelerden uzak durur... ve çok haklıdır. Fakat Rain, kendini yaşadığı dünyaya ait hissetmemektedir, kendi dünyasında bir yabancı gibidir.
Ve bir gece duymaması gereken konuşmalara kulak misafiri olur. Geçmişinde saklı sırlar, yaşamını hayal edemeyeceği bir şekilde değiştirecektir. Göz açıp kapayıncaya kadar çok sevdiği ailesini bırakıp, hiç tanımadığı insanlarla, zengin Hudson ailesi ile yaşamaya gider. Fakat kendini bu zengin ve ayrıcalıklı dünyaya da yabancı hisseder. Belirsizlikler içerisinde kıvranırken, kurtuluşu özel bir tiyatro okulunun duvarları arasında bulur. Ama bütün bunlar yüreğinin derinliklerindeki boşluğu doldurmasına ve yuvam diyebileceği bir yere sahip olmasına yetecek midir?
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9789751018403
 • Çeviri:
  Nazan Tuncer
 • Yayınevi:
  İnkılâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Berfin Arzu 
13 May 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitabı ilk okuduğum zamanlar etkisinden uzun süre çıkamamış bütün seriyi çok kısa sürede bitirmiştim. Sonrasında yazarın hayat hikayesini öğrenince işler biraz daha değişti. Yazarın yazdığı tüm kitaplarda aile ön planda. Asla maddi sıkıntı yaşamayan ama kendi içlerinde çürümüş aileleri anlatılıyor. Rain'i şimdi düşününce de tüylerim ürperiyor. Kızı her erkeğe yama yapan ve sonrasında yarım bırakan bir yazar. Rain'i ilk başta sevmiş sonrasında yaptıklarından sonra nefret etmiş de böyle bırakmış gibi. Sonrasında Rain'in kızının kitabının da olduğunu öğrendim ama ne bileyim içimden pek gelmedi okumak. Sonunun nereye bağlanacağını kestirebilmek cidden zor değil. Ayrıca bir kitabının filmini çekmişlerdi. Çatıyı yanılmıyorsam. İzlemeyin o filmi. Kitaptan uyarlanan film bu kadar alakasız olamazdı kitapla.

BS 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · 24 günde · Beğendi · 10/10 puan

Uzun zaman önce okumuş olduğum "Rain", V.C. Andrews'in diğer kitapları gibi oldukça güzel bir kitaptı. Bir solukta ve merakla okuduğum kitaplar arasında yerini aldı.