Çatı Dollanganger Serisi 1

8,2/10  (60 Oy) · 
429 okunma  · 
46 beğeni  · 
1.990 gösterim
"ÇATI", bütün dünyada yankılar uyandıran inanılmaz serüvenin kitabıdır. Yayınlandığı andan itibaren bütün dünyada en çok satan kitaplar arasına giren bu romanı okurken, böyle olayların yaşanmış olabileceğine inanamayacaksınız. Amerikalı genç kadın yazar V.C. Andrews küçük yaşta geçirdiği hastalıktan ötürü, ömür boyu üzerinde yaşayacağı tekerlekli sandalyesinde yazmaktan şikayetçi olmadığını açıklıyor. Kitaplarının konusunu gerçek hayattan alıp almadığı sorusunu da cevapsız bırakıyor.
 • Baskı Tarihi:
  1983
 • Sayfa Sayısı:
  386
 • ISBN:
  9789754055825
 • Orijinal Adı:
  Flowers In The Attic
 • Çeviri:
  Füsun Doruker
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
kübra aslan 
05 May 19:54 · Kitabı okudu · Puan vermedi

bu kitabı okuyup da psikolojisi bozulmayan kaldı mı acaba? hem çok güzel hem de dehşet verici. bu seri harika. her gün bir kitabı okudum. ama bunu okuyup da annenize güvenmeyi bırakmayın :)

Güler Bilkay Aygün 
09 May 17:31 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çatı serisinin ilk kitabı. Eşinin ölümü ile dört çocuğuyla çok zor durumda kalan genç kadın, çareyi çok zengin olan ailesinin yanına sığınmakta bulur. Ne var ki babası evliliğini onaylamadığından kendisini mirasından men etmiştir. Annesinin bilgisi dahilinde çocuklarını devasa malikanenin çatı katına kilitler ve onları kısa sürede babasını ikna edip büyük bir mirasa konacaklarını inandırır. Bu şekilde günler, aylar geçer. Olaylar çok farklı şekilde gelişir. Uzun süre etkisinden kurtulamayacağınız güzellikte bir kitap.

Ezgi 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

klasik andrews kitaplarından biri. iç karartıcı, bunaltıcı..genel olarak evin küçük kızının tacize uğradığı ya da abisiyle ilişki yaşadığı, okurken sizi bunalımlardan bunalımlara sürükleyecek bir kitap daha.

Şirin şen 
09 Şub 18:21 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk kitabından son kitabına kadar çok güzel bir seri. Lise zamanımda okudum ama kitapta geçen bazı olayları unutmak pek mümkün değil. Serinin konusu, çocukların yaşadıkları çok farklı.

şahsen kitabı genel anlamda beğensem de, yasak bir şekilde evlenen çiftin çocuklarının yaptığı davranışlar midemi bulandırdı. ama farklı bir tarzı var okunabilir

Deniz Keskin 
16 Şub 16:55 · Kitabı okudu · 16 günde · Puan vermedi

Tatile gittiğim dönemde aldığım kitap. Öyle kendine bağlıyor ki çatıda kalan kardeşler, soluksuz okunuyor kitap. Samimi üslubuyla okunması gerekir.

Deliler Cumhuriyeti 
12 Mar 02:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Okuyanların psikolojik yapısını alt üst eden Çatı serisinin ilk kitabı. Abla nasıl bir hayal gücün var, neler yaşadın da böylesi bir seriyi yazabildin diye sordurur okuyucusuna. Yanı en azından benim aklımdan gecmisti okuduğumda .

Gülman Tuncer 
17 Eki 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bende derin izler bırakan ve serisini bitirdigim kitapların ilki.Kitabı okuduğunuzda kendinizi ve ön yargılarınızı sorgulamaya başlıyorsunuz.Ben olsaydım?

Kitaptan 4 Alıntı

Gülnur Gülhan 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Biz önce 4 kişiydik.
Şimdi 3 kaldık.
Catherine, Cory, Christopher

Çatı, V. C. AndrewsÇatı, V. C. Andrews

Ama hayaller çabucak yok olan örümcek ağları gibidir ve hemen gerçeğe dönersiniz. Peki mutluluk nerede? Geçmiş günlerde mi? Gelecekte mi? Kesinlikle bugünde, bu saatte, bu dakikada değil.

Çatı, V. C. AndrewsÇatı, V. C. Andrews
Onur Özkan 
02 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Doğrusunu isterseniz, küçük bir çocukken, yaşamın upuzun ve mükemmel bir yaz günü gibi sürüp gidecegine inanırdım. Çünkü öyle başlamıştı. Çocukluğum konusunda, o dönemi mutlu geçirdiğimden dolayı şükran borçlu olduğumu söylemekten başka anlatacak pek bir şey hatırlamıyorum. Orta sınıf mahallemizde her yerde görülen sıradan çocuklardık.

Çatı, V. C. Andrews (Sayfa 7 - Birinci Bölüm - Elveda Baba)Çatı, V. C. Andrews (Sayfa 7 - Birinci Bölüm - Elveda Baba)