Çatı Dollanganger Serisi 1

8,1/10  (67 Oy) · 
465 okunma  · 
53 beğeni  · 
2.124 gösterim
"ÇATI", bütün dünyada yankılar uyandıran inanılmaz serüvenin kitabıdır. Yayınlandığı andan itibaren bütün dünyada en çok satan kitaplar arasına giren bu romanı okurken, böyle olayların yaşanmış olabileceğine inanamayacaksınız. Amerikalı genç kadın yazar V.C. Andrews küçük yaşta geçirdiği hastalıktan ötürü, ömür boyu üzerinde yaşayacağı tekerlekli sandalyesinde yazmaktan şikayetçi olmadığını açıklıyor. Kitaplarının konusunu gerçek hayattan alıp almadığı sorusunu da cevapsız bırakıyor.
 • Baskı Tarihi:
  1983
 • Sayfa Sayısı:
  386
 • ISBN:
  9789754055825
 • Orijinal Adı:
  Flowers In The Attic
 • Çeviri:
  Füsun Doruker
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
kübra aslan 
05 May 19:54 · Kitabı okudu · Puan vermedi

bu kitabı okuyup da psikolojisi bozulmayan kaldı mı acaba? hem çok güzel hem de dehşet verici. bu seri harika. her gün bir kitabı okudum. ama bunu okuyup da annenize güvenmeyi bırakmayın :)

Ergenliğimin kanayan yarası V.C. ANDREWS. Kitaplar arasında gezinirken görünce insan bir garip oluyor, hey gidi günler hey. Pembe dizi kıvamında, insana hiçbir şey katmıyor, edebiyat desen zaten hak getire. Ama çarpık aile ilişkileri, bolca cinsellik ve insanı rahatsız eden birçok tabu bulunduğundan "Lan acaba nolacak bu işin sonu" diye diye en az bir 6 kitabını bitirmişimdir ergenlikte. Deliren anneler mi dersin, tecavüze uğrayan gençler, ensest... Çatı da böyle bir roman. Okurken insanı fazlasıyla geriyor, sinirlerini bozuyor. İyi, o yaşta okumama rağmen psikolojim bozulmamış. Kitapta bulunan abi, kız kardeş aşkı tabulara darbe indirse de V. C. Andrews'in diğer romanlarına göre masum bile diyebilirim. Yaşı küçük okuyucuların pek tavsiye etmediğim, içi boş romanlardan biri. Kafa dağıtmak içinse fazla trajik. Gene de işten yorgun argın gelince öyle tüketmelik bir şeyler olsun, çok da düşünmeyeyim deniyorsa türk dizilerindense böyle kitapları okumayı önerebilirim.

Beliz Özmısırlı 
07 Eyl 09:38 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Lise yıllarında soluksuz okuduğum sabah kan çanağı gözlerle uyandığım için bol azar işittiğim unutamadığım kitap serisinin ilki edebi olarak bir katkısı olmasada konusu bakımından ilginç bir kitap

Güler Bilkay Aygün 
09 May 17:31 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çatı serisinin ilk kitabı. Eşinin ölümü ile dört çocuğuyla çok zor durumda kalan genç kadın, çareyi çok zengin olan ailesinin yanına sığınmakta bulur. Ne var ki babası evliliğini onaylamadığından kendisini mirasından men etmiştir. Annesinin bilgisi dahilinde çocuklarını devasa malikanenin çatı katına kilitler ve onları kısa sürede babasını ikna edip büyük bir mirasa konacaklarını inandırır. Bu şekilde günler, aylar geçer. Olaylar çok farklı şekilde gelişir. Uzun süre etkisinden kurtulamayacağınız güzellikte bir kitap.

Şirin şen 
09 Şub 18:21 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk kitabından son kitabına kadar çok güzel bir seri. Lise zamanımda okudum ama kitapta geçen bazı olayları unutmak pek mümkün değil. Serinin konusu, çocukların yaşadıkları çok farklı.

Merdümgiriz 
16 Eyl 00:22 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Anlatimi ve olay örgüsüyle oldukca ilgi çekici ve akici olan bu kitabin, ensest iliskiyi oldukca sık işlemesi ve devami olan diger kitaplarda ana tema olacak kadar gozumuze gozumuze sokması itibariyle kesinlikle okutulmaması gerektiğini düşünüyorum.Ozellikle cocuk yastaki okuyucularin ilgisini çekeceğini dusunursek kitabin iceriginin cocuk uzerinde olumsuz psikolojik etki bırakması mumkun, ebeveynlerin bilinçli olmasi gerekiyor.

Deniz Keskin 
16 Şub 16:55 · Kitabı okudu · 16 günde · Puan vermedi

Tatile gittiğim dönemde aldığım kitap. Öyle kendine bağlıyor ki çatıda kalan kardeşler, soluksuz okunuyor kitap. Samimi üslubuyla okunması gerekir.

Ezgi 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

klasik andrews kitaplarından biri. iç karartıcı, bunaltıcı..genel olarak evin küçük kızının tacize uğradığı ya da abisiyle ilişki yaşadığı, okurken sizi bunalımlardan bunalımlara sürükleyecek bir kitap daha.

FATMA TABAKCI 
06 Eyl 21:23 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Tesadüfen okuduğum bu romandan oldukça etkilendim.. İnsanların durumlara göre nasıl değişebileceğini gördüm.. Üzüldüm.. Acıdım... Öyle bi yerde bitti ki diğer devam kitaplarını merak ediyorum.

Irem savaş 
16 Ağu 16:09 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Lisede şehir kütüphanesinde keşfettiğim ve yazarın neredeyse bütün kitaplarını okumama neden olan kitap . Üzerinden yıllar geçmesine rağmen detaylarını bir türlü aklımdan silemedim .

2 /

Kitaptan 5 Alıntı

Ama hayaller çabucak yok olan örümcek ağları gibidir ve hemen gerçeğe dönersiniz. Peki mutluluk nerede? Geçmiş günlerde mi? Gelecekte mi? Kesinlikle bugünde, bu saatte, bu dakikada değil.

Çatı, V. C. AndrewsÇatı, V. C. Andrews
Gülnur Gülhan 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Biz önce 4 kişiydik.
Şimdi 3 kaldık.
Catherine, Cory, Christopher

Çatı, V. C. AndrewsÇatı, V. C. Andrews
FATMA TABAKCI 
04 Eyl 12:44 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Her şeyin bir nedeni, her sorunun bir çözümü vardır.

Çatı, V. C. Andrews (Sayfa 20)Çatı, V. C. Andrews (Sayfa 20)
Onur Özkan 
02 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Doğrusunu isterseniz, küçük bir çocukken, yaşamın upuzun ve mükemmel bir yaz günü gibi sürüp gidecegine inanırdım. Çünkü öyle başlamıştı. Çocukluğum konusunda, o dönemi mutlu geçirdiğimden dolayı şükran borçlu olduğumu söylemekten başka anlatacak pek bir şey hatırlamıyorum. Orta sınıf mahallemizde her yerde görülen sıradan çocuklardık.

Çatı, V. C. Andrews (Sayfa 7 - Birinci Bölüm - Elveda Baba)Çatı, V. C. Andrews (Sayfa 7 - Birinci Bölüm - Elveda Baba)