Çatıdaki Nefes Cutler Serisi 1

8,5/10  (18 Oy) · 
107 okunma  · 
14 beğeni  · 
834 gösterim
Cutler Ailesi Serisi:
Çatıdaki Nefes
Çatının Sırları
Çatıdaki Çığlık
Çatıdaki Fısıltılar
Çatının Karanlığında

DAWN seven, sevilen, mutlu bir genç kız, başarılı bir öğrencidir. Ailesinde ağabeyi Jimmy kendisine yakın ilgi göstermektedir. Ayrıca okulun en yakışıklı öğrencisi Philip ile ilgili tatlı hayalleri vardır.
ANNESİNİN ani ölümü ile bu mutlu dünya yıkılıverir. Genç kız korkınç bir şoktan sonra okulundan ayrılır ve bir ailenin yanına gelir. Ama aslında gizli günahların oluşturduğu kötü bir ağın ortasına düşmüştür.
MASUMLUĞUNU kaybeden ve gururu kırılan Dawn, bir yandan ağabeyini bulmak için umutsuzca çabalarken öte yandan ailesinin yaşamının sonsuza dek etkileyecek olan iftiralarla uğraşmak zorunda kalır.
ÇATI ve CENNET dizilerinin yaratıcısı V.C. ANDREWS'in ölümünden önce hazırladığı notlardan derlenen yeni dizisinin ilk kitabı…
 • Baskı Tarihi:
  1999
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9754052131
 • Orijinal Adı:
  Dawn
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
£lif 
02 Tem 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Uzun zamandır merak ettiğim ama genelde bu tarz kitapları okumadığım için okumayı hep ertelediğim Cutler serisine sonunda başladım ve serinin ilk kitabını okudum. Kitap beklediğim gibiydi. Yazarın daha önce başka kitaplarını da okuduğum için üslup bana hiç yabancı gelmedi. Aynı anlatış, aynı betimlemeler ve benzer konular diyebilirim. Evet çok sürükleyici bir kitap ama nedense ben yazarın bazı konulara bakış açısını hiç beğenmiyorum. Bu yüzden yazarın kitaplarının genelde 15-16 yaş üzerine hitap ettiğini düşünüyorum. Hatta öyle de olmalı çünkü ahlaki değerlere aykırı noktalar kafa karışıklığına neden olabilir..
Kitabın konusunu ilk okuduğumda daha farklı bir şey beklemiştim ama okuyunca açıkçası biraz saçma buldum. Ayrıca kitaptaki bir çok olay geçiştirildi. Bunun sebebi devam kitaplarının gelecek olması sanırım. Her ne kadar devamı gelecek olsa da bazı konuların okuyucuyu etkisi altına alacak şekilde işlenmesini isterdim. Değişik bir konu ve akıcı bir anlatıma rağmen duygu eksikliği olduğunu düşünüyorum. Yani öylesine okudum diyebilirim. Karakterlerin hiçbirisini kendime yakın bulmadım. Kitabı sadece okudum kesinlikle yaşıyormuş gibi hissetmedim. Sizler için bu ne kadar önemli bilmiyorum ama ben okuduğum kitaptaki karakteri kendime yakın bulmalı ve olayları onlarla birlikte yaşıyormuş gibi hissetmeliyim. Kitap bittiğinde etkisi altında kalmalıyım ama bu kitapta böyle bir şey yaşamadım. Benim için en büyük eksiklik de bu oldu. Yine de serinin diğer kitaplarını da okuyacağım.
Gelelim sonuca. Fazla beklenti içine girmeden okuyun derim :)

Burak Koçoğlu 
16 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 37 günde · 8/10 puan

Güzel bir kitaptı.Kurgusu güzeldi.Dawn Longchamp'ın dramatik hayatını anlatıyor.Kitap beni pek bağlayamadı kendine ama yine de güzeldi.Puanım 8

Kitaptan 4 Alıntı