Renkler ve Malzemeleri

François Delamare

Renkler ve Malzemeleri Hakkında

Renkler ve Malzemeleri konusu, istatistikler, fiyatları ve daha fazlası burada.
0/10
0 Kişi
5
Okunma
1
Beğeni
325
Görüntülenme

Hakkında

Mürekkebi kim bulmuştur? Zincifre ya da sidiktorbası yeşili ne demektir? Blue-jean?in kökeni nedir? Çividin en niteliklisi hangisidir? Zırnık sarısı neden tehlikelidir? François Delamare?la Bernard Guineau Mısır gömütlerini süsleyen ressamlardan Jouy kumaşlarının renklendirilmesine, kitap bezeklerinin renklerinden araba boyamada kullanılan sedefli pigmentlere, ortaçağ tariflerinden resim analizi sonuçlarına uzanıp renk gereçlerinin gizli dünyasının tarihini anlatıyorlar. Bilimsel, teknik ve ekonomik, müthiş bir serüven: pigmentlerle renklendiricilerin öyküsü.
Çevirmen:
Orçun Türkay
Orçun Türkay
Tahmini Okuma Süresi: 4 sa. 32 dk.Sayfa Sayısı: 160Basım Tarihi: Aralık 2007Yayınevi: Yapı Kredi YayınlarıOrijinal Adı: Les Matériaux de La Coueur
ISBN: 9789750813412Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak
Reklam

Yazar Hakkında

François Delamare
François DelamareYazar · 1 kitap
Kimya ve madenbilim öğrenimi görmüş olan François Delamare gereçlerin yüzeyleri konusunda uzmandır. Mesleki ilgi alanı onların tepkimelerini ve temas halinde kazandıkları durumları belirlemeye, incelemeye itmiştir kendisini. Çalışma mekânı olan Sophia Antipolis’in “iki kat verimli” ortamında eski boya katmanlarıyla ilgilenmeye başlar. Olaylar gelişir ve sac üstündeki boya katmanları onun mesleki yaşamında kendilerine önemli yer edinirler. François Delamare Paris Maden Okulu’nda araştırma müdürüdür.