Adı:
Roma'da Biz Olsak
Baskı tarihi:
Ağustos 2017
Sayfa sayısı:
187
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752454040
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Cenevre Fikir Sanat
Bizden vazgeçiyorum. Gülüşünden, gözlerinden, ellerinden, teninden, sesinden vazgeçiyorum. Bedenime ağır

gelen bu yükten hüznün habercisi olan o çok sevdiğim kasımda vazgeçiyorum. Gidiyorum bu şehirden, senden gidiyorum, bizden gidiyorum. Bir tek “Masalımız”dan gidemiyorum.(Tanıtım Bülteninden)
@pilateszumbahandan Kitabın yazarı Handan Yiğit sizleri masalsı bir kitaba davet ediyor.Hayatla mücadele eden bir Eylül var,masalımızın kahramanı.Kitapta kuzeni,kardeşi,ailesi,arkadaşları,inandığı ve gerçekleştirdiği hayalleri ilk ve son aşkı var...Kuzeni Deniz yakalandığı kanser hastalığı sebebiyle çocukluğunu yaşayamıyor.(Eylül ve Deniz Roma'ya gitme hayali kuruyorlar çocukken.Deniz iyileşecek ve bu hayallerini gerçekleştirerekler.)
Masalda onun atlı karıcaya binip çocukluğuna döndüğü anları bulabilir,aşkı yaşayan koca yürekli bir kadınla da karşılaşabilirsiniz.Kitapta altını kırmızı çizgiyle çizebileceğimiz en önemli şey ise sağlığınızı kaybedebilir,ölümle yaşam arasındaki çizgide gidip gelebilirsiniz.Bunu unutmayın diyor sevgili Handan..Ilk defa aşık olan bir Eylül,Roma'da başlayan ve devam eden aşkın bir diğer kahramanı çimen gözlü bir Demir'in masalı aslında bu.Kendinizi sayfaların arasında kaybedecek,sevinecek,üzülecek,ağlayacak,şükredecek,bazen kendinizi sorgulayacaksınız.Kitabı baştan sona kadar elimden bırakmak istemedim açıkçası,sürüklenip gitti sayfalar ardı ardına.Kalemi sade ve akıcı.BURADA Kİ EN ÖNEMLİ AYRINTI SAĞLIK..BU KİTABIN GELİRLERİ KANSERLİ HASTALARA BAĞIŞLANACAK.Handan Yiğit'i yapmış olduğu bu davranıştan dolayı tebrik ediyor,başarılarının daim olmasını diliyorum.
#Romadabizolsak
#Handanyiğit
#kitapyorumu
Kitabı okuduktan sonra iki saat dusundum etkisinden çıkamadım..Sonra hadi kalk yorumla dedim ve kendime şu soruları sordum:
Evet ailemde kanserle mücadele eden vardı ama
Ya bu kimsesiz çocuksa? Yalnız bir kadınsa ?
Bir kadının yaşadıklarını çevresinde olup bitenleri anlatmış yazar ...
Bir kadının en güçlü hallerini, ayakta kalabilmesi için, kanserle mücadele etmesini..Mücadeleci güzel yürekleri anlatmış..
Sen olsaydın bu kadar güçlü olabilir miydin? diye sordum kendime ..Kitabın bazı bölümlerinde duygulandım ; kah mutlu oldum, kah ağladım..
Bir adamı sevmeyi, onun yokluguyla terbiye edilmeyi, terkedilmeyi ve üzerine de kanserle mücadele etmeyi ,tek başına çocuk yetiştirmeyi butunuyle cigerimde hissettim..Ve bir çok şeyle mücadele etmeyi bir de kadindan dinleyin..Güçlü bir kadının öyküsü bu..
Her aşkın sonu var değil mi? Hayatın sonu var..O halde iyilikle yardımlaşmaya ,zengin fakir ayrımı yapmadan daha çok hayatlar kazanabileceğimiz ,yeni günleri hep birlikte nice insanlara umut olabileceğimiz
güzel günler görmemiz dileğiyle...
Roma sokaklarını Eylül ile beraber gezmeye,onunla birlikte gezip eğlenip mutlu olmaya hastalıklara ve acıya direnmeye hazirsaniz bu kitabı mutlaka okumalisiniz..
Handan Yigit'e teşekkürlerimi arz ederim sadece bu kitabı yazdığı ve büyük işlere imza attığı için bu güzel yürekli kadina başarılar diliyorum...Kanserle mücadele derneğine bagislanacak olan ve değeri bence paha bicilemez bir kitap olmuş ..Bende derin yankılar uyandırdı, kendime getirdi.Okuyunca bana hak vereceginiz bu baş ucu kitabını mutlaka okumalisiniz..
Benim en çok sevdiğim şeylerden biri kitapla bütünleşerek o kitaptaki hayatla bir bütün olmaktır. Bu kitap bana bu duyguyu yaşattı. Roma sokaklarını gezerken buldum kendimi. Roma'da tekrardan bulundum.

Kitap, Eylül ve Demir'in Roma'da başlayan aşklarını anlatıyor. Ancak sırf bu konuyu anlatıyor dersem kitaba büyük bir haksızlık ediyor olurum. Kitabı sevmemin en büyük nedeni yazarın günümüzün en önemli sorunlarından olan kanser hastalığına değinmesi onlar için umut ışığı olması kitaptaki olayla harmanlanması kitabı sevmemi sağladı.

Herkes kanser olabilir. Bunu bilerek yaşamamız gerekiyor. Fakat hayatın bu kadar kısa olduğunu unutmak isteniyor. Hırslarla, mutsuzluklarla yaşamlarına devam ettiriliyor. İşte günümüzün en büyük problemi bu. Bu yüzden de insanlar birbirlerine saygı duyulmuyor.

Toplumuzdaki en büyük problemlerden olan insanların birbirine olan saygısızlığının sonuçlarından biri de engelli insanların yaşadıkları olaylar. Yazar bu konuyu da değinerek önemli olanın hayallerinizin peşinden koşmak olduğunu kim ne derse desin hayallerinin peşinden koşmazsanız o zaman hayatın anlamını kendi ellerinizle mahvettiğinizi mutsuz bir hayatın başlangıcına adım atıldığını anlatmak istemiş. İşte bu kitabın bendeki yerinin önemi bu konulara değinmesi sayesinde olmuştur.

Eylül ve Demir'in aşkı; Eylül ve kuzeni Deniz ile çocukluk hayali olan İtalya'ya tatile çıkmaları ile o turda Eylül ve Demir'in tanışmaları ile başlar. Eylül ve Deniz'in çocukluk hayali olan İtalya gezisi Deniz'in lösemi olduğu zamanlardan beri olan hayalleridir. Ve işte o hayal gerçekleşmiş ve bir de Eylül'ün karşısına aşk çıkmıştır. Hem de Roma'da.

Kitapta İtalya'daki bazı yerlerin (Pompei, Roma, Floransa, Venedik) tarihi ve betimlemeler sayesinde gezmiş kadar olacaksınız. Ben geçen yaz gitmiştim ve sanki İtalya yine gözlerimde canlandı.

Kitabı okuduğunuzda sonbahar ile ilkbaharı yaşayacağınız yaşarken mutluluk ve gözyaşların bir arada olacağı sıcacık bir hikaye. Eğer bu kitaba şans vermek isterseniz keyifle okuyacağınıza eminim.
Şiir yazmayı severdim. Sen ise; her defasında beni şaşırtmayı… Beni en çok şaşırttığın şehirdeyim. Bu kez şiir yok…
L'amore é cieco
Fontana di Trevi (Aşk çeşmesi)
İnandığınız insanlar olmali hayatınızda..
Ve bir de her koşulda aşka inandığınız bir adam...
#Handanyigit
#Romadabizolsak

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Roma'da Biz Olsak
Baskı tarihi:
Ağustos 2017
Sayfa sayısı:
187
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752454040
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Cenevre Fikir Sanat
Bizden vazgeçiyorum. Gülüşünden, gözlerinden, ellerinden, teninden, sesinden vazgeçiyorum. Bedenime ağır

gelen bu yükten hüznün habercisi olan o çok sevdiğim kasımda vazgeçiyorum. Gidiyorum bu şehirden, senden gidiyorum, bizden gidiyorum. Bir tek “Masalımız”dan gidemiyorum.(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 10 okur

  • Emine Altın
  • Bahar Altın
  • Cafer Eken
  • Ayşen Vural
  • Beyda'nın Kitaplığı
  • Şeyda Nur Ulutaş
  • Kübra Şahin
  • Şule Kavak
  • fulden ufacık
  • Burcu Kırmızıgül (Yazar)

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%50 (3)
9
%0
8
%50 (3)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0