Sarmal Halka Serisi 2

9,3/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
771 gösterim
Küçük oğlunu bir deniz kazasında yitiren otopsi uzmanı Dr. Ando'nun adli tıp enstitüsündeki günü sıkıntılı bir görevle başlar. Çünkü nedeni belirlenemeyen bir şekilde ölen, üniversite yıllarından yakın arkadaşı Ryuci Takayama'nın otopsisini yapmak zorundadır. Otopsiyi tamamlayan Ando, cesedin karnını özenle diktiği halde, dikişlerin arasından dışarıya bir gazete kâğıdı parçası fırlar. Kâğıtta yazılı numara aslında bir şifreli olarak yazılmış bir sözcüktür: Ring... Ando, otopsi günü tanıştığı, Takayama'nın öğrencisi Mai Takano'dan aldığı bilgiler ışığında, eski dostunun ölümünün ardındaki esrarı çözmeye girişir. Bu arada hiçbir haber bırakmadan ortadan kaybolan Mai'nin evine giden Ando, orada Mai'nin ablası olduğunu söyleyen esrarengiz bir kadınla karşılaşır. Kadın, Ryuci Takayama'nın da aralarında bulunduğu on bir kişinin ölümüne neden olan lanetli videokasetin mimarı Sadako Yamamura'dan başkası değildir.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2008
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9789759917449
 • Orijinal Adı:
  Rasen
 • Çeviri:
  H. Can Erkin
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Nurettin D 
07 Haz 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

her sayfasını merakla çevireceğiniz, pek çok yerinde hayret edeceğiniz müthiş bir gerilim romanı... Koci suzuki ilk kitabındaki gizemi katlayarak yine harika bir eser ortaya çıkarmış

Ali Ünal 
30 Mar 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

...hayatın zıttı ölüm değildir ki, ölümün zıttı doğumdur. Hayatın zıttı yoktur... hayat, ölüm, sarmal, ölüm, hayat.

Seri (genel olarak) sürreali hala iyi-kötü mantıkta tutmaya çalışıyor-başarıyor ama ipin ucunun kaydığı noktada. Üçüncü kitapta ya tadında bıraksaydın yada iyi bağlamış dedirtecek. (Yukarıdaki spolier tadında veya kitabı tanımlayan bir şey değil ama yakışırdı. Sonraki kitabın adı "Doğum Günü")

Kitapla ilgili 1 Haber