Seraphina Seraphina Serisi 1

7,0/10  (7 Oy) · 
12 okunma  · 
5 beğeni  · 
681 gösterim
Tek bir genç kız iki dünyayı bir araya getirebilir mi?

Goredd Krallığı'nda kırk yıllık barış, insanlar ve ejderhalar arasındaki güvensizliği hafifletmekte çok başarılı olmamıştı. İnsan kılığına girerek ejderhalar, elçiler olarak saray meclisine katılıyor, âlimler ve öğretmenler olarak da rasyonel ve matematiksel zekâlarını üniversitelere ödünç veriyorlardı. Anlaşmanın yıl dönümü yaklaşırken ise sinirler gergindi.

Seraphina Dombegh'in iki taraftan da korkmak için sebepleri var. Olağan dışı bir şekilde yetenekli bir müzisyen olan Seraphina, tam da kraliyet ailesi üyelerinden biri, ejderhalara yaraşır bir tarzda öldürülmüşken saraya katılır. Soruşturmanın içine düşünce, Kraliçe'nin Muhafızları'nın algıları tehlikeli bir şekilde kuvvetli komutanı Prens Lucian Kiggs ile birlikte çalışır. Barışı yok etmeye yönelik meşum bir plana dair ipuçlarını ortaya çıkarırken Seraphina, kendi sırrını, müzikal yeteneğinin ardındaki sırrı korumaya çalışır; öyle kötü bir sır ki ortaya çıkması hayatı anlamına gelebilir.

Rachel Hartman'ın zarifçe yazılmış, bir solukta okuyacağınız bu fantastik ilk kitabında, Goredd Krallığ'ındaki nefes kesen serüvene davetlisiniz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9786055175337
 • Orijinal Adı:
  Seraphina
 • Çeviri:
  Can Ali Çetin, Ece Erman
 • Yayınevi:
  Aspendos Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Tuğba Dk 
25 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Seraphina benim gibi fantastik edebiyat sever ve ejderha tutkunu biri için harika bir kitaptı.

İçerisinde çok fazla hayal ürünü özel isim olduğu için ilk birkaç sayfada kitabın içine girmekte zorlanıyorsunuz. Fakat bir kere olayın içine girdiğinizde o muhteşem kurgusundan çıkmak istemiyorsunuz.

Seraphina 2 kitaptan oluşan bir serinin ilk kitabı ve benden 5 yıldızı kaptı.
2. kitap yurt dışında yayında fakat Türkçe'ye henüz çevrilmedi.

Seraphina Dombegh, Goredd Krallığı'nda yaşayan ve üstün bir müzik yeteneğine sahip olan bir genç kız. Bu krallıkta insanlar ve ejderhalar birlikte yaşıyorlar. Aralarında 40 yıldır süren bir barış var. Bu barış antlaşması her yıl dönümünde şehirde coşkuyla kutlanıyor. Fakat 40 yıllık barışı bitirmek isteyen bazı çevreler de var. Antlaşmanın yıldönümüne günler kala bir cinayet işleniyor. Bu barışı etkileyebilecek türde bir cinayet ve kızımız barışın sürmesi için bu cinayeti aydınlatmaya çalışıyor.

Bu kitap hakkında uzun uzadıya bir yorum yapmayacağım çünkü konuyu anlatırken kitabın gizemlerini açıklamak istemiyorum.