Kitap
Şiddet Psikolojisi

Şiddet Psikolojisi

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.8
4 Kişi
7
Okunma
6
Beğeni
50
Gösterim
194 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 30 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Dahi Yayıncılık · 2018 · Karton kapak · 9786052225240
Şiddet bir orman yangını gibidir, bir kere uygulamaya başlandı mı insanını bünyesini yakıp yıkar” diyen Manaf şiddet uygulayan insana ve şiddetin iç yüzleşmesini okuyucu ile paylaşırken, şiddet uygulamanın asıl insanın iç öfkesi ile yüzleştiren tarafını da açığa vuruyor.
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺29,65

Alıntılar

Korkudan doğmak | Korkuya neden olmak
İnsanlar güvende olmak ve korkularını yenmek için çeşitli inançlar edinirler. Herkes gece olduğunda güneşin tekrar doğacağına inanır ancak insanlar buna inansa da inanmasa da güneş doğacaktır. Yani güneşin doğuşunun inançla bir ilgisi yoktur ancak korku ile ilgisi vardır. Gerçek şu ki inanç korkudan doğmakta ve korkuya neden olmaktadır.
19
Şiddet Eğilimi Hayvan vs İnsan
Oysa günümüzün demokratik toplumunda hem güçlü hem de zayıf insanlar hukuk karşısında aynı haklara sahiptirler. Demokratik hukuk kuralları insanların bir arada şiddet kullanmadan yaşaması için düzenlenmiştir. Yine de insan şiddet uygulamaktadır. Ama neden? Çünkü bilinç hayvani düzeye inince, insan şiddet uygulamaktadır. Hayvanlar için şiddet kullanmak doğaldır ve bedensel ihtiyaçlarını karşılamak için şiddet uygularlar. Oysaki insan için şiddet kullanmak doğal değil, gereksizdir.
15