Sır Perdesi

6,7/10  (7 Oy) · 
13 okunma  · 
2 beğeni  · 
871 gösterim
"Sevgili Dostum Watson,

Eminim ki, kendimi ölmüş göstererek her şeyi ansızın terk ettiğim o talihsiz 1891 ilkbaharında İtalya'da yaşananlarla ilgili tüm gerçeği nihayet öğrenmek sizi mutlu edecek."

Yıl 1891. Reichenbach şelalelerinde baş düşmanı Profesör Moriarty ile birlikte öldüğüne inanılan Sherlock Holmes, Erik Sigerson takma adıyla özel bir görev için Floransa'ya gider. Görevi, birkaç ay önce İtalyan gizli servisi tarafından parçalanan İtalya'daki İngiliz karşı casusluk ağını yeniden kurmaktır. Ancak bu son görevinde, tüccar kimliğindeki İngiliz gizli servisinin İtalya'da görev yapan yeni ajanlarından biri, 2 Temmuz Palio yarışları öncesinde bir at eğitmenini öldürmekle suçlanarak tutuklanır. Sherlock Holmes bu olayı bizzat çözmeye karar verir.


"Sherlock Holmes'un İtalya'da geçen ilk ve tek macerası! Bu sıra dışı cinayet hikâyesinde Luca Martinelli, bizi 1891 yılının Siena ve Floransa'sına götürüyor."
Corriere Fiorentino

"Tarihî Siena şehrinde geçen hikâyede Sherlock Holmes'un sahte ölümü ve İtalya'ya kaçışıyla ilgili tüm gerçekler açığa çıkıyor… Kaçırılmayacak kadar sürükleyici bir macera."
Thriller Magazine

"Sherlock Holmes'un dönüşü muhteşem oldu. İtalya'da kıvrak zekâsı, sezgisi ve olaylara farklı bakış açısıyla bir bilinmezi daha çözüyor. Özlemiştik..."
La Feltrinelli
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786053844419
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ece Kaya 
14 Oca 12:28 · Beğendi · 10/10 puan

Değerli 1000Kitap kullanıcıları :

Kitabı okurken ben de dilek listesi oluşturdum. okuyan kişiye umut veren hem hüzünlü hem de neşeli bir kitap herkesin okumasını tavsiye ederim : )

Duygu 
21 Oca 2017 · Kitabı okudu

Sherlock Holmes kitaplarını okuduğum bir dönemde elime geçen bir kitap. Diğer Sherlock Holmes kitaplarına göre biraz daha uzundu. Olaylar, Sherlock derken kitap bir solukta bitiyor.

Ersel 
29 Ara 2017 · Kitabı okudu · 11 günde · 6/10 puan

Kitap diğer Sherlock kitaplarını okurken geçti, biraz daha sıkıcı diyebilirim.Fakat yine de ille de Sherlock diyorsanız sizin için vazgeçilmez olan tabiki budur.Okuyun eğer isterseniz.Ben normal derecede beğendim.

ERKAN BIYIKLI 
02 Eki 2015 · Kitabı okudu · 103 günde · Beğendi · 6/10 puan

Holmes in diğer polisiyelerine göre fazla detaycı olmuş,bilakis son 15 sayfa çok sıkıcıydı.Ama genele bakarsak siena ve palıo şehirlerinde yaşıyoruz hissi vermiyor değil.Ben begendim geç okumaya başladım ama hızlı okudum..