8,2/10  (14 Oy) · 
42 okunma  · 
11 beğeni  · 
979 gösterim
Siyaha çıkardı çocukluğumuz. Ne yana dönsek umut, kime tutunsak vefa... Gözümüz kara olsun sözümüz siyah; özümüz ah olsun vuslatımız siyah. Bir hikâye yazılsın, renksizler aslını bulsun. Ve unutulmasın ki ezelde yapılan kavilleşmenin bir tarafındasınız. Ve öyle bir kalem ki Talha Bora Öge'nin ki dokunacak hiç kimsenin dokunmayı akledemediği yanınıza... Ah çekin derinden derine ve anlayın ki sizi yaşatan nefes değil. Ah ile Umut arasındaki siyah bir zerre. Hissedilen ama tanımlanamayan!
-Sinan Yağmur-

Güzel bir cümle okursun acına merhem olur. Bilmezsin ki bir merhem kaç acıdan yapılır... Acıyı merheme çevirip bu kitapla yaramıza süren can dostum Talha Bora Öge'ye, edebiyatımıza kazandırdığı bu eser için sonsuz teşekkürler...
-Tolga Akpınar-

Siyah ama kara değil! Siyah, sadece bir renk değil. Siyah, tüm karanlığına rağmen aydınlatan bir fener. Siyahın nasıl aydınlattığını ben Talha Bora Öge'den öğrendim. Müthiş bir paradoks okuyacaksınız ve dahi sıradışı. Güneşin değdiği bir gölge bu; yani kararmayan, karartmayan. Gönlüne sağlık aziz dost.
-Turgay Güler-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  178
 • ISBN:
  9786051131023
 • Yayınevi:
  Karatay Akademi
 • Kitabın Türü:
EMRE YAMAN 
 04 May 19:39 · Kitabı okudu · 7/10 puan

İki arkadaş var bu arkadaşlardan birisi çok karamsar ve hayata hep siyah bakıyor.Diğer arkadaşı buna tevafuklardan bahsediyor.Dini kişisel gelişim desem yanılmış olmam herhalde.

Dert,dostluk,arkadaşlık,niyet,acı,gıybet,iftira,haram,hayır,kin,yalan,vicdan,hak ve hayat gibi konular ele alınmış.Bu konular hikayeler ile hayatı kara(siyah)gören arkadaşa anlatıyor.Okuması kolay bir kitap.Her tevafuk hikayesinden sonra güzel sözler bulunuyor.

Tuğçe Sarikaya 
12 May 17:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Açık konuşmak gerekirse, kitabın sadece ara sayfalarındaki sözlerini beğendim. Ve yazılış tarzını. İnsana "beni oku" dedirttiriyor ama pek sürüklemiyor.

Kitaptan 9 Alıntı

''Ve unutma; eğer Allah'tan başkasına ihtiyacın olmadığına samimiyetle inanırsan Allah seni asla başkasına muhtaç etmez!''

Siyah, Talha Bora ÖgeSiyah, Talha Bora Öge
nursena kan 
20 Haz 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Utanmak
Çocukken utandığımda yüzüm kızarınca üzülürdüm. Şimdi kızarmayan yüzleri gördüğümde, bu büyük nimet için şükrediyorum.

Siyah, Talha Bora Öge (Sayfa 134 - Karatay Akademi Yayınları)Siyah, Talha Bora Öge (Sayfa 134 - Karatay Akademi Yayınları)
nursena kan 
20 Haz 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Adam olmak
"Adam gibi ol!" diyene bakmamalı. Kaldırıp "gibi"yi adam olmalı .

Siyah, Talha Bora Öge (Sayfa 164 - Karatay Akademi Yayınları)Siyah, Talha Bora Öge (Sayfa 164 - Karatay Akademi Yayınları)
nursena kan 
19 Haz 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Gururlanıp insanlardan yüzünü çevirme. Yeryüzünde kasılarak yürüme. Çünkü Allah büyüklük taslayan ve övünenleri sevmez."

Siyah, Talha Bora Öge (Sayfa 62 - Karatay Akademi Yayınları)Siyah, Talha Bora Öge (Sayfa 62 - Karatay Akademi Yayınları)

Susuyorum uzun demlerdir...
Ah dinleselerdi biraz olsun...Keşke...Nerede
Sormazlardı...Sormazlar
İçimde kimseyle kalacak yalnızlık,
beynimde kimseyi düşünecek dargınlık,
kalemimde kimseye verecek âşıklık,
ben de kimseyle olacak insanlık ,
kalmadı...
Kalmadı !

Siyah, Talha Bora ÖgeSiyah, Talha Bora Öge
nursena kan 
20 Haz 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Vicdan
En zararlısı; rütbesi büyük, vicdanı küçük olandır!

Siyah, Talha Bora Öge (Sayfa 94 - Karatay Akademi Yayınları)Siyah, Talha Bora Öge (Sayfa 94 - Karatay Akademi Yayınları)
Tuğçe Sarikaya 
12 May 17:22 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Arkadaş başka, dost başkadır." Derler, doğru; biri arkanda biri her y/anındadır!

Siyah, Talha Bora ÖgeSiyah, Talha Bora Öge