Siyah Nefes Günebakan Üçlemesi 1

10,0/10  (2 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
615 gösterim
On sekiz yaşındaki Nil'in yolu lanetlenmiş bir kasabaya düşer. O bu kasabaya dışarıdan gelebilen tek kişidir. Nil orada aşkı Kayra'yı bulacaktır... Uyku tozları serpen Fimes, kara kediye dönüşen Aneko, yetenekleri kopyalayabilen Nil ve Kayra kötülüğü altedebilmek için amansız bir mücadele veriyor.
Karşılarına habis bir Kader Bulutu ve diğer zorluklar dikilmiş durumda.

Aşk için her şeyden vazgeçer miydin? Yoksa sorumluluklar mı ağır basardı? Karşılıklı aşkın gözü kör olabilir mi? Nil'in sadık koruyucusu Fimes kızın aşkına niye şaşar? Yüz elli yıllık laneti sonlandırmada bu aşkın rolü olacak mıdır? Laneti başlatan şey bir aşksa, diğer bir aşk çözüm sunabilecek midir? Her aşık
gerçekten bir savaşçı mıdır? Bu sorular Siyah Gül ile Gelincik arasına gerilmiş incecik bir altın iplik. Nil ile Siyah Nefes'in sırrını çözmek üzere Mavi Dağ'a doğru yolculuğa çıkarken aklımızdan geçenler bunlar.

"Gülşah Elikbank kendine has fantastik bir dünya yaratmayı başarmış genç bir yazar. 'Siyah Nefes' Günebakan üçlemesinin ilk kitabı. Günebakan çiçeği yüzünü hep güneşe döner. Gülşah Elikbank da yüzünü kendi esin güneşine çevirmiş. 'Gözlerini kapa, yüreğini aç. Gidilecek yol senin içinden geçiyor."
demesi boşuna değil. Yazar kendine has bir dil, fantastik oyun alanı ve karakterler yaratmış. Modern anlatımla esrarlı bir masal kozası örmüş. Bu türü sevenler için gerçek bir okuma şöleni...
-Sadık yemni-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  504
 • ISBN:
  9786055711542
 • Yayınevi:
  Postiga Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
06 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Siyah Nefes; bol aşk mücadelesiyle dolu, akıcı, etkileyici oldukça sıra dışı olan bir fantastik romandır. Ben belli başlı yazarların fantastik romanları hariç bu türe fazla ilgi duymazdım. Fakat Siyah Nefes romanı sayesinde bu türe karşı bir ilgi oluşmaya başladı içimde. GÜLŞAH ELİKBANK gerçekten fantastik bir türün hakkını fazlasıyla veren, olay örgüsünde hiç sınır tanımayan çılgın bir yazar. Kalemi oldukça güçlü, yaratıcı ve bir o kadar da şaşırtıcı. Günebakan serisinin birinci kitabı olan Siyah Nefes beklentimin fazlasıyla üstündeydi. Birinci seri bu kadar merak uyandırıcı ise ikinci ve üçüncü seriyi düşünemiyorum bile. Serinin diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum. Yazara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.